Přejít na obsah

prim XV sjezd KSČ


Doporučené příspěvky

PRIMKAŘI  ahoj,

jak to tady čtu, jsem poučenej, zrovna mám vyhlídnutý tyhle limitky k XV.sjezd KSC  za 15.000,- (je to dobrá cena ?, taky jsem viděl foto za 5.000,- v krabičce a nějak se tam ztrácely ty dvě rudé hvězdy, jako by byly šedivé..asi proto tak levné?

Podívám se zda to pouzdro ze spodu nemá to vybrání pro otevírání dýnka, ale taky 15.000 to je už cena?

 

Díky chronomaniak z Prahy  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj PRIMKAŘI,

poraďte za kolik se dá rozumně pořídit tahle ale poctivá  limitka XV.sjez KSČ (nikoliv skládačka) víte já ulítávám na Primkách z doby svého mládí (jsem se za ně styděl) ale jak propukla Prim-mánie mám jich už asi 20 ks a v nošení je střídám. Docela bych ty "Sjezdový" vzal na ruku z recese.

 

díky chronomaniak z Prahy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Po roku...

Ahoj,

snad se sem ještě někdo koukne. Prošel jsem celou diskuzi a to podstatné jsem se bohužel nedopátral. Taky bych chtěl vlastnit tyto hodinky až je najdu za rozumnou cenu a proto bych nechtěl mít ve sbírce nějakou složeninu tvářící se jako rarita a originál. Sesbíral jsem hodinky z roku výroby 1976, mám je hezky v kufříku a tyhle mi chybí.

Co už vím, je, že nemají mít na zadní straně výřez pro otevírání a taky že mají na přední straně pouzdra rýhování. Teď tady zjišťuju, že může být jiný i ciferník. Ják ho prosím poznám?

Měl by někdo ucelenou informaci o těchto hodinkách. Předem moc díky.🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matesu, asi si nerozumíme. Ty jsi psal o roku výroby 1976. Kniha, jakkoli dobrá (a ta Accutronova opravdu dobrá je) o daném roku výroby konkrétního kusu přece nic neříká. Rozumím tomu tedy dobře tak, že v případě Tvé sbírky nejde o konkrétní kus či kusy hodinek v roce 1976 vyrobené, ale o typ hodinek Prim, který se (mimo jiné roky) vyráběl i v roce 1976?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Bert napsal:

Matesu, asi si nerozumíme. Ty jsi psal o roku výroby 1976. Kniha, jakkoli dobrá (a ta Accutronova opravdu dobrá je) o daném roku výroby konkrétního kusu přece nic neříká. Rozumím tomu tedy dobře tak, že v případě Tvé sbírky nejde o konkrétní kus či kusy hodinek v roce 1976 vyrobené, ale o typ hodinek Prim, který se (mimo jiné roky) vyráběl i v roce 1976?

V knize jsou hodinky zařazeny podle roku vzniku, to je jediné měřítko kterého se dalo chytit, je mi jasné, že moje hodinky nejsou v tom roce asi vyrobené, ikdyž ty pro ten sjezd by zrovna být asi měly🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A bylo by něco k těm sjezdovkám, protože ty co jsou teď na aukru tak mají i nějaké náznaky předního štafování, ale vzadu mají výřez pro otevření, ciferník vypadá dobře, je to těžké, poslal jsem prodávajícím dotaz na historii, tak jsem zvědav jestli se někdo ozve. To samé je na Antiprimu i s komentářem, že to není originál a zatím to tam stále je, tak to možná Accutron neviděl, protože jinak to prý maže, tak jsem bezradný, ale to při sbírání Primek skoro pořád🧐

Upraveno uživatelem M.a.t.e.s.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji, psal jsem dotyčné a ta mi napsala, jak si dovoluju tvrdit, že to není originál... Další prodávající napsal, že to má od zběratele z Nového Města...

dávám si dohromady info tady z fóra a snad dám něco dokupy a pak to tady dám, aby to byl k použití.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...