Přejít na obsah

HUMOR [2006-2020]


Doporučené příspěvky

 

Tak hlavne ze mu nic neni, nejak si nedokazu predstavit co bych delal s clovekem kterej omdlel a nema pruchozi dychaci cesty. Musel to byt dobrej sok, nechtel bych to zazit. Jediny co vim je ze pri vypadku srdce se ma resuscitovat aby se furt okyslicoval mozek. Heimlichuv chvat taky znam, ale umi to nekdo udelat poradne? Sem to kdysi zkousel sam o zidli (da se tak natrenovat takova sebepomoc) ale spis bych si zlamal zebra nez bych to udelal spravne. A ve chvili kdy se clovek nemuze nadechnout skakat opakovane na zidli, no nevim no.

Já taky ne, u táty jsem nebyl, ale měl jsem tu čest dva týdny zpátky pomáhat chlapikovi, kterého jsem našel v koma ležet před barákem. Srdce běželo, ale jinak jsme vůbec nevěděl která bije a můžu říct že ty ženský na 155 jsou fantastický, radí co dělat až do příjezdu sanity takže to šlo vcelku dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky ne, u táty jsem nebyl, ale měl jsem tu čest dva týdny zpátky pomáhat chlapikovy, kterého jsem našel v koma ležet před barákem. Srdce běželo, ale jinak jsme vůbec nevěděl která bije a můžu říct že ty ženský na 155 jsou fantastický, radí co dělat až do příjezdu sanity takže to šlo vcelku dobře.

Ja bych ve stresu ani nepoznal jestli mu bezi srdce. Neni na to nejakej tester? Ze bych si tim doplnil lekarnicku treba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není zač... Ale než si tím dovybavíš lékárničku, něco o tom přečti (odkazovaný článek jsem nečet, ale z praxe: stačí aby dotyčnej měl chladnější prsty nebo nalakovaný nehty a nemusíš změřit nic).

Co píše Afričan je rozumný: jako laik se zaměř na dýchání (zrcátko přiložený nad pusu a nos, nebo vnitřní strana předloktí je dost citlivá). Kdo nedýchá (a pulsem si nejseš jistej), toho resuscituj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není zač... Ale než si tím dovybavíš lékárničku, něco o tom přečti (odkazovaný článek jsem nečet, ale z praxe: stačí aby dotyčnej měl chladnější prsty nebo nalakovaný nehty a nemusíš změřit nic).

Vse je mi jasny, takze v autolekarnicce je mi to prakticky k nicemu (napr. v zime a venku). Kdo nedycha toho resuscitovat kdyz si nejsem jisty je logicke (myslim ze sem to zrovna pred tydnem cetl v nejakem vydani urgentnimedicina.cz), proto by me zajimalo jak se da spolehlive poznat ze ma puls ve chvili kdy se na sve telo nemuzu spolehnout (stres, v zime, v noci, venku) - asi klasicky autonehoda. Proto me zajimal ten pristroj, ale spolehlivy (i v zime) bude asi drahej, ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď nevím, jestli si tu kluci děláte srandu, nebo to myslíte vážně. Asi bych doporučil nějaký kurz první pomoci.

 

Heimlicha zvládne bez problému kdokoliv, stačí spojit ruce pod hrudní kostí a prudce škubnout k sobě. Nezkoušet na zdravých, hrozí zlomení žeber a vyražení dechu.

 

Pulsní oxymetr nemá v laické první pomoci co dělat. Dech zjistíš buď poslechem, nebo něco přiložíš k puse raněného a pozoruješ mlžení (ideálně zrcátko, stačí ale i mobil).

Puls vždy hledáš na krkavici palpací dvěma prsty, to zvládneš i ve stresu, zimě, noci, venku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vse je mi jasny, takze v autolekarnicce je mi to prakticky k nicemu (napr. v zime a venku). Kdo nedycha toho resuscitovat kdyz si nejsem jisty je logicke (myslim ze sem to zrovna pred tydnem cetl v nejakem vydani urgentnimedicina.cz), proto by me zajimalo jak se da spolehlive poznat ze ma puls ve chvili kdy se na sve telo nemuzu spolehnout (stres, v zime, v noci, venku) - asi klasicky autonehoda. Proto me zajimal ten pristroj, ale spolehlivy (i v zime) bude asi drahej, ze?

Jak nemuzes spolehnout na sve telo? Snad poznas, jestli pod prstem citis tukani nebo ne. Zapesti, krkavice, spankova tepna. Tech moznosti, kam sahnout, je spousta. Dulezite je nezpanikarit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...