Přejít na obsah

HUMOR [2006-2020]


Doporučené příspěvky

Nepochybně seš od nás mladší,takže tu dobu kdy si šel za mlada do hospy a na výběr moc nebylo,jen rum,griotka,fernet,vodka,dokonce i nejakej chlast se jmenoval Výčepní lihovina :lol2:

joo my pamatujem hodně,ten čas letí :clap:

Je mi 27. ale na druhou stranu jsem z Ostravy, takže si to ještě celkem pamatuji. Já pil většinou zelenou a občas fernet. Ten už ale taky od jisté doby nemůžu. Já tedy znám poměrně dost hospod, hlavně na Moravě kde ten výběr není pořád, ale vlastně to má něco do sebe :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to si jako nedáš ani čaj s rumem?

 

když jsem byl malej, tak táta měl doma vždycky litrovku rumu s plachetkou na grog a havana klub na pití, a měl recht

 

včera jsem ztrestal půlku malé lahve božkova s kolou a citronem a přežil jsem to, v zimě to leju do čaje, ale samotný bych to asi nedal

Ani šampáno na Silvestra, prostě mi nic nejede.

A kofola mi nějak nechutnala ani za komárů.

Vedu smutnej život, já vím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsou prostě takový ty jemný nuance co musíš pochopit ze souvislosti nebo situace...

 

Když sedíš s kamarádem u krbu, bafeš z doutníku a koukáš do plamenů tak máš v ruce úplně jinej rum než když se v dubnu už potřetí cvakneš na Divoký Orlici a potřebuješ nebo na zahřátí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navic ten z karibiku se spravne jmenuje RON ( Jo, tezky je zivot alkoholika :) )

tak vzhledem k tomu, že jsem měl chvíli španělštinu, tak tohle mě celkem pobavilo. To je jako bych řekl, že anglické pivo se správně jmenuje beer ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty ses tak neuveritelne presnej :) Na druhou stranu argumentovat karibskym ronem pro zakaz pojmenovani rum je trochu divne, ne? Snad jedine pokud se podari prokazat, ze rum byl vynalezen na Jamajce prave pod timto jmenem kdyz se Britove prejedli trtinoveho cukru :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

American, Anglican a Soviet sutazia, ze kto prinuti macku zjest pikantnu horcicu.
Prvy je na rade American. Chyti macku a palcom do nej natlaci horcicu.
- To je nasilie! - protestuej Soviet.
Anglican da horcicu medzi kolieska klobasky a macka to zje.
- To je obycajny podvod! - protestuje Soviet.
Ked je na rade, natrie macke horcicou rit. Ta si z nej horcicu za sustavneho mravcania a kvilenia vylize.
- Vidite, sudruhovia! Dobrovolne a s piesnou na perach!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty ses tak neuveritelne presnej :) Na druhou stranu argumentovat karibskym ronem pro zakaz pojmenovani rum je trochu divne, ne? Snad jedine pokud se podari prokazat, ze rum byl vynalezen na Jamajce prave pod timto jmenem kdyz se Britove prejedli trtinoveho cukru :)

Tak ještě jednou ROn je španělsky RUM. Nejde o lokaci, jde o způsob výroby. Když nějaká země vstupuje na otevřený trh, tak logicky je nutné nastavení nějakých pravidel a názvosloví aby nedošlo k matení spotřebitele. Vlastně to bez toho z logiky věci nemůže dobře fungovat. Nejedná se o žádnou restrikci. Podobně jako v účetních standardech jako IFRS jsou jasně dány postupy a sjednocené názvy. 

 

Tak a pro Parnístroj, co říkáš na mexické cerveza ?  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kofola je divná, chuť má podle mého moc výraznou, zlatý komunisti, ta jejich byla lepší

 

vzpomínám s láskou na limonády dia a amara

 

attachicon.gif limo.jpg

 

attachicon.gif vicka.jpg

Úplně jsem se otřepal. Z komunistů i těch jejich hrůz z dob, kdy se už i v Bulharsku chlastal Schweppes a v Maďarsku nebyla Coca Cola jenom před vánocemi. Bolševická pogrcaná doba.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvláštní, že nevadí kakaové máslo, kokosové máslo, pleťové mléko a to nemluvím o kontrolkách v Žigulíku ???? ?????.

Tak já neříkám, že je vše dobře. Ale jak psal Hašňa ginger beer je celosvětově známý výraz. a už ten název evokuje o co se jedná. Podobně je to u kakaového másla, kokosového mléka i pleťového mléka. U pomazánkového máslo to jasné je možná v ČR. Přišly jsme na mnohem větší trh než je ten náš, který je otevřený a bylo jasné, že se tohle bude řešit. A vlastně nechápu tu frustraci, reálně koho to omezilo. Klesla obliba Tuzemáku ? Člověk to koupí stejně, tak já nevím.... Výrobci změnily názvosloví a usnadnil se jim export/import.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě jednou ROn je španělsky RUM. Nejde o lokaci, jde o způsob výroby. Když nějaká země vstupuje na otevřený trh, tak logicky je nutné nastavení nějakých pravidel a názvosloví aby nedošlo k matení spotřebitele. Vlastně to bez toho z logiky věci nemůže dobře fungovat. Nejedná se o žádnou restrikci. Podobně jako v účetních standardech jako IFRS jsou jasně dány postupy a sjednocené názvy. 

 

Tak a pro Parnístroj, co říkáš na mexické cerveza ?  :lol2:

 

Kdyz to teda neni restrikce, tak at se teda, pro me za me, to pomazankove maslo jmenuje tuzemak.

 

PS stejne je zvlastni, jak dneska pro spoustu mladejch jsou byrokrati autoritou. V miste, kde se to vyrabi, se to jmenuje ron, ale nejaky byrokrat rozhodl, ze tomu budeme povinne a vylucne rikat rum, protoze mu za to nekdo dal nejake penize, tak proste zcela dobrovolne a s pisni na rtech prestaneme rikat rum tomu nasemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...