Přejít na obsah

Oprava "kukaček"


slim1963

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 115
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Měchy jsou krásné. Co vlastně ta práce (cena) zahrnuje. Umím si představit čištění, mazání, seřízení, ale je tam ještě něco? Kolega tady mluvil o ložiskách, to obnáší co?

 

Ale kdyby to se seřízením a ručkou vyšlo na 3000, pořád to bude lepší, než je koupit na bazoši za 3000 a pak dát stejně tomu hodináři další 2000 :)

Upraveno uživatelem thomas_124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čištění ,mazaní je pohoda, seřízení někdy dá zabrat. Jenže hlavní problém je v tom že se jedná o staré vychozené věci. Takže oprava ložisek a čepů není nic divného a tady narůstá čas a peníze zákazníka. Takže když koupit tak nejlépe zadara. Tím že nejsou součástky tak při řadě oprav musí člověk rozebrat další věc aby měl součástky. Hlavně bych řešil svého hodináře a u něj si ujednal podmínky. Minimálně jednou týdně řeším zákazníka co někde něco koupil za draho a hlavně ve špatném stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mi teď půl dne v kuse jdou, takže doufám, že by v této fázi mohlo vyčištění a namazání i stačit, aspoň doufám.. Kyvadélko si můžu seřídit i sám, tak nevím, co je tam ještě k seřízení.

 

Ještě dotaz. Vždy před kukáním to dvakrát hrkne. Jednou šest a podruhé tři minuty před ním. To je standard? Myslel bych si, že by to mělo proběhnout naráz, ale třeba jsou to nutné operace, které by při souběhu mohly vzít velký výkon naráz:) Je to blbost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 12. 2013 v 20:33, Richard První napsal:

Super, díky moc :notworthy:  už to kuká jak má. Nikdy by mne nenapadlo, že budu řešit kukání hodin :lol2:  Trošku mne překvapila výdrž, která je skoro stejná jako u chytrých hodinek nebo u mobilu :eek:  Holt už je to víc jak dvacet let, když ty hodiny děda natahoval, a to, že to bylo každý den, jsem si asi nevšimnul.

Já mám k servisu kukny troje. Každé v jiném stavení. Obsluhuje je více lidí a v tom je potíž. Jenom je správně natáhnout. A kukají i přes noc. Přemýšlím nad samontahováním, závažím s motorem, šplhajícim po řetězu. Už jsem začal. Výsledky dobré, ale času málo. Do jedněch jsem přidal vypínání kukání na 12 hodin, což se osvědčilo. Ještě by to chtělo jednou denně synchronizaci času. Prostě, kukny v automatu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den všem, nedávno jsem si opravoval sovětské kukačky z toho ohavného bakelitu. Strojek jsem kompletně rozebral, vyčistil složil, seřídil bicí část a namazal. Dělal jsem si i nové píšťal, vše pracuje jak má, akorát občas se zastaví, Tak jsem se chtěl zeptat než začnu sahat na kotvu, jestli je nějaká jiná možnost. Také jsem se dočetl že se dá přihnout čep kotvy, děkuji za odpověď. Tomáš Jeřábek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je kotva vyjetá, má-li drážku, musí  se vybrousit a zalapovat,  do zrcadlového lesku.. Vše ručně,  obě ramena. Je třeba zdokumentovat původní stav kluzných ploch a hran v neopotřebované části kotvy a přesně změřit rozteč hran, s přesností na cca 0.02mm. A pokud dodržíš úhly náběhu a rozteč hran,  máš vyhráno. Nic na tom není, je to hned hotové. Ale jestli to děláš poprvé, nejspíše to je konec hodin. O krokovém kolečku jsem raději ani nepsal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Morave napsal:

Jestli je kotva vyjetá, má-li drážku, musí  se vybrousit a zalapovat,  do zrcadlového lesku.. Vše ručně,  obě ramena. Je třeba zdokumentovat původní stav kluzných ploch a hran v neopotřebované části kotvy a přesně změřit rozteč hran, s přesností na cca 0.02mm. A pokud dodržíš úhly náběhu a rozteč hran,  máš vyhráno. Nic na tom není, je to hned hotové. Ale jestli to děláš poprvé, nejspíše to je konec hodin. O krokovém kolečku jsem raději ani nepsal.

Ano děkuji za odpověď, vím že se jedná o černoleský krok. Kotva drážkou nemá, můžu její dosedací plochy doleštit, je mi jasné že více snížím tření. Když jsem viděl zpracování od šasi přes píšťaly až po strojek, všechny ty vůle, tak by mi zajímalo jak to oživovali...Rusové k těm mi jdou spíše kleště, a spíš něčím cuknout. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...