Přejít na obsah

PRIM v inzerci.


Doporučené příspěvky

Sundej bryle a cti.... psal jsem neco o podrazu a jak to vidim?

 

Napsal jsem pouze, ze teorie o tom, ze kamos mi nesmyslne vysokym prihozem zjisti cenu, ja pak prihoz zrusim a dal znova tesne pod maximum asi nebude pripad popisovane aukce, protoze si myslim, ze by informace o zrusenem prihozu byla dole pod historii prihozu (aspon tak to byvalo)

 

Obecne, pokud je kupc vyhnan "novackem" na maximum tak jakkoli to muze byt necestne je debilita kupujiciho davat takove maximum, ktere ve finale neni ochoten zaplatit. Nehodnotim "cestnost" nebo "necestnost" aukce, hodnotim breceni nad rozlitym mlekem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karlosi, ve své podstatě máš bohužel pravdu.

Ale... Když dojdeš na své maximum a musel sis ho "vybojovat" se spoustou příhozů, tak tě těší, že to byl fakt boj, spousta lidí o to měla zájem a tys vyhrál.

Když ale nikdo další nepřihazuje a ty stejně musíš dát maximální sumu, na kterou jsi byl ochoten zajít, tak tam zůstane nějaká pachuť a nemáš z toho tu radost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aukce je velice vypečený nástroj, zároveň ale na to musí být dva, takže těžko jde házet vinu na jakési praktiky prodejců. Vina je vždy i na tom, kdo se těchto hrátek dobrovolně účastní.

Vzhledem k faktu, že prodejce i kupující se mají držet jasných pravidel, stanovených pořadatelem aukce, jde vina JEDNOZNAČNĚ za tím účastníkem, který pravidla porušil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k faktu, že prodejce i kupující se mají držet jasných pravidel, stanovených pořadatelem aukce, jde vina JEDNOZNAČNĚ za tím účastníkem, který pravidla porušil.

S tím stoprocentně souhlasím, navyšování ceny falešnými příhozy považuji za svinstvo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nakupuji pouze na "Blešácích" a někdy u "bazaristů" a ne na Aukru - i když by se mi tam ledacos líbilo. Nenakupuji na Aukru právě pro ty jednoznačně tam se vyskytující "SVIŇÁRNY" výše popisované. Vůbec mi rozum nebere jak ty evidentní PODRAZY proti pravidlům může ještě někdo obhajovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně zas není jasné jak někomu může vadit, že cena dosáhla částky, kterou za to byl ochotný nabídnout?

Vždyť kupujícímu v podstatě může být úplně fuk jakým způsobem se k té ceně došlo. Nadídl tu cenu? Nabídl. Byl ochotný do té částky jít? Byl. Tak o co jde? Vše ostatní jsou jen kecy z lítosti, že kupující něco málo neušetřil.

Jestli chtěl ušetřit, měl si dát nižší maximum. To je jediný způsob.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karlosi podle více názorů zde výše jsou pořád stejně omýlané KECY jenom ty tvoje. Na Aukru je na neštěstí pro mne zase asi více karlosů s příslušnými křivými názory a taky tvrdými "praktykamy" :-).

 

Edit: slovosled.

Upraveno uživatelem Mipa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když tě k maximu dotáhne nějaký přihazující, tak je v tom nějaký rozdíl? No není. Pořád je to tvoje maximum, které jsi dobrovolně a sám nabídl. Ten přihazující klidně může být vymyšlený, nepoznáš nic, ale bude tě hřát pocit, že jsi to svoje maximum vyhrál :-)

Oblbuješ tedy jen sám sebe - v obou případech skončích na stejné částce. Je to tedy jen pouhá psychologická hra, ale ve výsledku není rozdíl vůbec žádný - zaplatíš to, co jsi sám a dobrovolně nabídl.

 

Když to shrnu, tak jednou je kupující nas..ný, že to došlo k jeho maximu a podruhé je šťastný, že se to zastavilo na jeho maximu :D

A pak že já jsem blázen :)

 

Vše se odehrává pouze v hlavě kupujícího.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mipo, Karlos nekecá. Pouze popisuje realitu která se Tobě, jakožto spoustě dalších lidí, včetně mne, nelíbí. Aukro je prostě nějak nastaveno, neférově, a my s tím naděláme úplný houby.

.....a přitom je to tak jednoduché, když to někoho "se@e" tak ať na to Aukro prostě neleze, uštří si rozčilování a následné plky.....sám pamatuji z minulosti kdy jsem tam něco koupil (to ještě nebyl jména kupujících skrytá), že jsem dostal i pár emailů "že jako kurvím ceny", protože jsem holt ten dotyčný předmět ( teď už vážně nevím zda to byly hodinky nebo mince) chtěl a tak jsem ho tehdy asi i přeplatil.....ale tak to je a nikdo to nezmění...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mipo, nechci Tě (ve světle Tvých některých poněkud slabších příspěvků) nijak výrazněji trápit, ale pokud by platilo to, co píšeš výše, jak bys potom nahlížel na člověka, který dodržuje pravidla, jež nejsou "slušná"? Je slušný proto, že pravidla dodržuje, nebo je neslušný proto, že jedná de facto neslušně, byť v rámci pravidel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte s tímhle jsi tady mimo mísu. Tohle patří někam na fórum filozofů. "Moji slušní lidé mi rozumí" na rozdíl od Tebe. Jinak jen tak dál s Vašimi silnými příspěvky. Za "komárů" bylo pořekadlo "Kdo nekrade a nepodvádí okrádá svoji rodinu!" a tak mi Vaše silné příspěvky vlastně připomínají moje mládí! Paráda! Jen tak dál!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S aukrem je to jako třeba s čínskými padělky - vyrábějí se, protože to lidi kupují.

Jediné řešení je - nekupovat.

 

Často se říká, že lidé nechtějí slyšet pravdu. Chtějí být oblbováni, ale nechtějí o tom vědět, aby si mohli žít svoje představy, emoce a pocity.

 

A aby nedošlo k nedorozumění - nic neschvaluju, jen se snažím ukázat holou realitu a to, že to má každý ve svých vlastních rukou. Je na každém, jestli se něčeho dobrovolně zúčastní. Může vydělat i prodělat.

Co když se někomu povede nakoupit pod cenou? Taky se cítí jako křivák? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...