Přejít na obsah

PRIM v inzerci.


Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...
V 20. 12. 2020 v 19:41, financ napsal:

tuhle skládačku mám v archivu přes 9 let

Takže jsou to skládačky, nejde o tovární unikát natolik neobvyklý, že "není v knize Hodinky Prim od Libora Hovorky vůbec publikovaný"? Jak se to píše zde: https://www.antik-hodinky.cz/naramkove-hodinky-prim-c-2654

A na tom webu antik-hodinky.cz se často objevují skládačky (nejen primek)? Nebo jak je to s původností tam nabízených hodinek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 1. 2021 v 21:00, Jeňa napsal:

Takže jsou to skládačky, nejde o tovární unikát natolik neobvyklý, že "není v knize Hodinky Prim od Libora Hovorky vůbec publikovaný"? Jak se to píše zde: https://www.antik-hodinky.cz/naramkove-hodinky-prim-c-2654

A na tom webu antik-hodinky.cz se často objevují skládačky (nejen primek)? Nebo jak je to s původností tam nabízených hodinek?

Na antik-hodinky originalitu nehledej.

Z nekterejch bastlu co tam Franta ma sem si skoro ublinkl🤮

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Honzat napsal:

 

Já jsem se na antik-hodinky díval na Glashutte, které hledám. Zdálo se mi, že jsou v pořádku, měněna byla očividně korunka (ale to je pochopitelné). Pak mě ale zarazilo, že prodejce odmítl možnost osobního předání...

Upraveno uživatelem Jeňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinu hodinek co tam Franta má, tak je z doby, kdy o hodinky v našich končinách neměl nikdo zájem. Před 30 lety Franta obcházel Pražská hodinářství s kabelou plnou leteckých Longinů a nikdo to tenkrát nechtěl ani za těch 80kč. Některé kousky můžou být opravdu poskládané z origo dílů, ale drtivá většina hodinek co tam má, tak je původní. Co se Primek týče, tak jednu dobu opravdu koketoval s Parexem. Má tam jeden letecký cifr Parexo a to ještě asi prodanej. Nechci se Franty nějak zastávat, ale novodobou výrobu tam nemá žádnou. Všechny pouzdra jsou původní... atd. To že se to leskne, je dáno fotkou a stavem.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Franta a dva další kdysi vykoupili značnou část skladových zásob Eltonu(pouzdra, cifry, ručky, strojky atd.), takže od něj to sice skládačky jsou, ale z originálních dílů a většinou správně poskládané. Jediné, co neuměl, tak nasazovat armovaná sklíčka do sportů, takže do nich teklo, ale třeba už to dělá správně.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsi mohl nechat můj poslední příspěvek déle:D Určitě by se víc lidí přiučilo, kor když tam dávám rozbor obrázku, kde všechno vysvětluji. Je jedno jestli hledáš pravost ciferníku na Prim a nebo IWC princip je pořád stejný. Založím tedy vlákno v IWC aby se k tomu mohlo vyjádřit vícero lidí, když už jsem si s tím dal takovou práci. Díky Honzo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, stenly napsal:

Taky jsi mohl nechat můj poslední příspěvek déle:D Určitě by se víc lidí přiučilo, kor když tam dávám rozbor obrázku, kde všechno vysvětluji. Je jedno jestli hledáš pravost ciferníku na Prim a nebo IWC princip je pořád stejný. Založím tedy vlákno v IWC aby se k tomu mohlo vyjádřit vícero lidí, když už jsem si s tím dal takovou práci. Díky Honzo

Sorry, ale když založíš vlákno v IWC sekci, tak to ohodnotí více lidí, tady už to bylo jen plevelení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu, byl to jasnej plevel. Taková menší výměna názorů (takové to, když ti ego nedovolí přiznat chybu):). Spousta lidí se tím mohla bavit:) Teď je povšem:) Hodil jsem to sem IWC-pomoc s identifikací. Ono to stejně nikoho nebude zajímat:)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...