Přejít na obsah

PRIM v inzerci.


Doporučené příspěvky

  • po 5 týdnech...

Souhlasím! Kdyby to byl (správně) "jen" svatý grál, mohly být levnější. Anebo taky nee. Každopádně Strakovi můžou slavit (pokud to není od nich habaďůra), povedl se jim prodej roku. Byla-li to současně pro někoho i koupě roku, zůstává otázkou... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
před 10 hodinami, JR_2010 napsal:

No, padělek to není, ale je to takovej Česko - Ruskej hybrid z Novýho Města

Ano je to jeden z mála modelů ve kterých byl strojek Zarja. Když se mi dostaly do ruky poprvé taky jsem koukal jak péro . Nicméně v "bibli"  o modelech se strojky zarja je psáno. Takže Elton ano. Je jich málo a pro pokročilejší sběratele můžou mít docela cenu. Já za ně dal na blešáku 250 korun - stav bez nutnosti zásahu funkční.  

Upraveno uživatelem honza.hasic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, JR_2010 napsal:

Elton je nevyrobil, ale MPM to taky není

ELTON hodinářská, a.s. je tradičním producentem náramkových hodinek PRIM.  Je právním nástupcem národního podniku ELTON. V Novém Městě nad Metují se pobočný závod libereckého podniku Chronotechna, pověřený vývojem a později výrobou náramkových hodinek, otevřel již roku 1949. Prototyp prvních náramkových hodinek, tehdy ještě pod názvem SPARTAK, zde byl vytvořen v roce 1954. Celkem jich bylo vyrobeno 6 000 kusů. Po úspěšném vyhodnocení vývoje byla v roce 1958 zahájena sériová výroba hodinek již pod novým obchodním názvem PRIM.[3][4]

V roce 1969 se z novoměstského závodu stal samostatný právní subjekt - národní podnik ELTON. Podnik se zcela oddělil od Chronotechny, a to se vším, co do té doby pracovníci závodu vytvořili. Zejména šlo o kompletní know-how a designy spojené s výrobou náramkových hodinek PRIM.[5]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, JR_2010 napsal:

Elton je nevyrobil, ale MPM to taky není

ELTON hodinářská, a.s. je tradičním producentem náramkových hodinek PRIM.  Je právním nástupcem národního podniku ELTON. V Novém Městě nad Metují se pobočný závod libereckého podniku Chronotechna, pověřený vývojem a později výrobou náramkových hodinek, otevřel již roku 1949. Prototyp prvních náramkových hodinek, tehdy ještě pod názvem SPARTAK, zde byl vytvořen v roce 1954. Celkem jich bylo vyrobeno 6 000 kusů. Po úspěšném vyhodnocení vývoje byla v roce 1958 zahájena sériová výroba hodinek již pod novým obchodním názvem PRIM.[3][4]

V roce 1969 se z novoměstského závodu stal samostatný právní subjekt - národní podnik ELTON. Podnik se zcela oddělil od Chronotechny, a to se vším, co do té doby pracovníci závodu vytvořili. Zejména šlo o kompletní know-how a designy spojené s výrobou náramkových hodinek PRIM.[5]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, uznávám, že jsem to napsal špatně, jsem flink, tak opravuji: Elton, státní podnik za tím nestojí, ten zanikl v roce 1993 bez nástupce rozhodnutím člena vlády a majetek přešel na FNM a Elton hodinářská a.s. vznikla až v roce 2000, pohádka o právním nástupnictví je tady proto tak trochu na vodě, protože podnikání ve stejným baráku, se stejnýma nástrojema a možná i lidma ještě neznamená, že se jedná o právní nástupnictví. nicméně tedy ctěnému osazenstvu napovím, že ty hodinky vyrobila (možná jen smontovala) společnost, jejímž skutečně právním nástupcem, po řadě různých slučování a rozdělování, je uvedená Elton hodinářská a.s..

Upraveno uživatelem JR_2010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Jsem zvědav, na jakou cenu se dostanou "investiční" hodinky Prim Aviatik ve zdejší inzerci, odhaduji 69 tis. Kč. Na nákup 120 tis. Kč je to docela bída, ale kdyby k nim dávali fakturu na 600 tis., tak se to daňově vyplatilo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...