Přejít na obsah

Opravy a restaurování starých hodin, věžních hodin, zlacení plátkovým zlatem atd.


Doporučené příspěvky

Ty opravuješ hodiny podle toho jakou mají cenu?

 

a kolik jsi opravoval hodin, kde cena opravy radove prevysovala cenu celych hodin? na to totiz vzdycky musi byt dva - hlavne teda ten co to plati

 

jinak na dotaz - ja se tim nezivim takze me penize nezajimaji - muzu si tak delat co chci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 90
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

- no, ad konkrétní fotka, ono je takové rčení, doufám že nedostanu ban, něco ve smyslu "oko není p..a, oko vidí", můžeš si to odpíchat v Gimpu a namodelovat v nějakém CADu, dojdeš k tomu, že se to zlomí přesně na konci převlečky.

 

neco jineho je kde je nejslabsi misto a neco jineho je zda ta sila tam je takova aby se to melo sanci zlomit - jak chces neco modelovat kdyz NEVIS jaka tam pusobi sila? rameno jerabu ma take nejslabsi misto - presto se pouziva

 

mimochodem se muzeme bavit o tom zda ten puvodni material je idealni - kduz se zlomil jak se zlomil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

heleď, je to bastl. jako vyhovující bastl bych to osobně vzal, pokud by to bylo zkonstruované tak, aby to nepoškodilo původní součásti. Tj. jiný materiál a jiný tvar převlečky s alespoň jistícím zápichem odpovídajícím dnu díry převlečky.

Jako presentační hodinářskou opravu v případě nové osy s pastorkem ... kvadratura kruhu ...

 

Sílu odvoď od lomu zubu nebo lomu původní hřídele, materiál původní hřídele dle stáří stroje jako stopově nebo nízko-legovanou válcovanou uhlíkovku (tj. někde 12xxx).

 

Původní materiál je takový, jaký tenkrát měli, hold ve vakuu děláná práškovka to není, zlomilo se to imho vrubem od důlkové koroze ... tj. zanedbaná údržba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nesnasim jakekoliv kategoricke soudy zvlast vynasene na webovych forech - hlavne pustene po shlednuti tri fotek

 

 

chtel jsem neco jeste napsat - k tomu proc ta reakce pana hodinare - radeji jsem to smazal

 

Moc se mi ulevilo, že neprozradíš důvody mojí reakce. Moc nechybělo a mohl jsem být dočista prozrazen. :alien1:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sílu odvoď od lomu zubu nebo lomu původní hřídele, materiál původní hřídele dle stáří stroje jako stopově nebo nízko-legovanou válcovanou uhlíkovku (tj. někde 12xxx).

 

jenze tohle je prave akorat tak vesteni z kristalove koule - to proc se to zlamalo nikdo nevi - treba to nekdo natahoval hasakem ;-) , nebo puvodni material mel vnitrni vadu, nebo byla hridel malo popustena - duvodu muzu vymyslet x

 

takze bud se to musi spocitat - sila pera, vysetrit pomery ramen a zaberove momenty atd atd. a nebo se to holt udela podle prakticke zkusenosti - citu - coz byla vesmes praxe vsech starych remeslniku - proto trochu nechapu, ze je nekdo schopen ze dvou fotek na webu rict, ze se to zlomi

 

myslim, ze si rozumime - nijak kolegu neminim omlouvat (treba za vyber materialu), ale duvody proc to vyresil takhle nejsem schopen posoudit, ale rozhodne nejsem jasnovidec abych to anblok odsoudil

 

mimochodem by me zajimalo kolik lidi tady by to bylo schopne opravit aspon tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kolik jsi opravoval hodin, kde cena opravy radove prevysovala cenu celych hodin? na to totiz vzdycky musi byt dva - hlavne teda ten co to plati

 

jinak na dotaz - ja se tim nezivim takze me penize nezajimaji - muzu si tak delat co chci

 

 

No asi se budeš divit, ale já dělám třeba půlový pérovky místním důchodcům i za dvě stovky kus, tak tam asi těžko můžu přesáhnout cenu hodin. Ale opravovat hodiny podle toho jakou mají cenu, to se na mě nezlob, to je p.r.a.s.e.č.i.n.a. , bud to udělám pořádně, ať na tom strávím kdovíkolik času, nebo se do toho nepouštím. To nemáš zrovna nejlepší přístup k práci a k hodinám když to takhle děláš. Ona je pak docela pastva opravovat čuňárny po někom, kdo to akorát zbastlí.

 

A ještě k těm zemědělským vůlím, pokud rozděláš stroj, kde takové vůle jsou, tak je automaticky musíš znovu udělat jak mají být, to je přece základ, tady není vůbec o čem diskutovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi se budeš divit, ale já dělám třeba půlový pérovky místním důchodcům i za dvě stovky kus, tak tam asi těžko můžu přesáhnout cenu hodin. Ale opravovat hodiny podle toho jakou mají cenu, to se na mě nezlob, to je p.r.a.s.e.č.i.n.a. , bud to udělám pořádně, ať na tom strávím kdovíkolik času, nebo se do toho nepouštím. To nemáš zrovna nejlepší přístup k práci a k hodinám když to takhle děláš. Ona je pak docela pastva opravovat čuňárny po někom, kdo to akorát zbastlí.

 

A ještě k těm zemědělským vůlím, pokud rozděláš stroj, kde takové vůle jsou, tak je automaticky musíš znovu udělat jak mají být, to je přece základ, tady není vůbec o čem diskutovat.

 

no takhle se to da delat pokud to mas jako konicka - vydelat si 200Kc za den (a kompletni predelavka vybehanych pulek asi jeden den nespravi - aspon ne v takove kvalite jak zde prezentujes) asi nebude na to se uzivit.... ;-)

 

co se tyka opravy cunaren - tahle oprava je naprosto neinvazivni - v podstate nijak nezasahuje do puvodniho poskozeneho kusu

 

at se stane cokoliv skonci to maximalne vyrobou nove osy

 

mimochodem ty mas ty frezy? at vime kolik lidi tady ma vybaveni a je schopnej frezovat pastorky alespon v omezenym rozsahu modulu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no takhle se to da delat pokud to mas jako konicka - vydelat si 200Kc za den (a kompletni predelavka vybehanych pulek asi jeden den nespravi - aspon ne v takove kvalite jak zde prezentujes) asi nebude na to se uzivit.... ;-)

 

co se tyka opravy cunaren - tahle oprava je naprosto neinvazivni - v podstate nijak nezasahuje do puvodniho poskozeneho kusu

 

at se stane cokoliv skonci to maximalne vyrobou nove osy

 

mimochodem ty mas ty frezy? at vime kolik lidi tady ma vybaveni a je schopnej frezovat pastorky alespon v omezenym rozsahu modulu

 

 

Píšeš že tě peníze nezajímají, tak proč na ně pořád všechno přepočítáváš?

 

Až to dostaneš trochu do ruky, tak někdy zvládneš třeba i dvoje půlový za den. :gora:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšeš že tě peníze nezajímají, tak proč na ně pořád všechno přepočítáváš?

 

Až to dostaneš trochu do ruky, tak někdy zvládneš třeba i dvoje půlový za den. :gora:

 

no me penize nezajimaji, ale ten kdo tohle vlakno zalozil to zrejme neprovozuje jako charitu - takze toho asi bude zajimat kolik mu to hodi na konci mesice

 

co se tyka tech dvou pulek za den - jeste tu o cervene karkulce - jasne uz vidim v barvach jak vysazujes vylomeny zuby na perovniku, strouhas nove pastorky, vysazujes diry a delas novy futra...a to cele za 200Kc

 

tak mas ty frezy? nebo nemas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi se budeš divit, ale já dělám třeba půlový pérovky místním důchodcům i za dvě stovky kus, tak tam asi těžko můžu přesáhnout cenu hodin. Ale opravovat hodiny podle toho jakou mají cenu, to se na mě nezlob, to je p.r.a.s.e.č.i.n.a. , bud to udělám pořádně, ať na tom strávím kdovíkolik času, nebo se do toho nepouštím. To nemáš zrovna nejlepší přístup k práci a k hodinám když to takhle děláš. Ona je pak docela pastva opravovat čuňárny po někom, kdo to akorát zbastlí.

 

A ještě k těm zemědělským vůlím, pokud rozděláš stroj, kde takové vůle jsou, tak je automaticky musíš znovu udělat jak mají být, to je přece základ, tady není vůbec o čem diskutovat.

 

Je to přesně tak,buď to udělat pořádně a kvalitně a nebo ne na to :shit: Je to otázka vlastního svědomí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi se budeš divit, ale já dělám třeba půlový pérovky místním důchodcům i za dvě stovky kus, tak tam asi těžko můžu přesáhnout cenu hodin. Ale opravovat hodiny podle toho jakou mají cenu, to se na mě nezlob, to je p.r.a.s.e.č.i.n.a. , bud to udělám pořádně, ať na tom strávím kdovíkolik času, nebo se do toho nepouštím. To nemáš zrovna nejlepší přístup k práci a k hodinám když to takhle děláš. Ona je pak docela pastva opravovat čuňárny po někom, kdo to akorát zbastlí.

 

A ještě k těm zemědělským vůlím, pokud rozděláš stroj, kde takové vůle jsou, tak je automaticky musíš znovu udělat jak mají být, to je přece základ, tady není vůbec o čem diskutovat.

[/quote

No já nevím jak kdo.Asi je lepší automaticky opravit ty soudečky které dříve bývaly čepy a podle nich stáhnout ložiska,vystružit,přeleštit.Jo Radku k těm zubum/lahoda/.Je to z toho duvodu,že opravář pospíchá a nechce se mu stahovat ložiska pérovníku,takže zuby pérovníku a když se zadaří tak i násl. kolo.Dnes jsem byl na kulečníku a mě hezkou pozici na "desítku"....šla hrát třemi zpusoby .....To mi připomělo tuto rozpravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...