Přejít na obsah

Kapesní hodinky prosím identifikaci


Plukovnik

Doporučené příspěvky

Dobrý den

Chtěl bych poprosit zdejší odborníky o podrobnější popis hodinek.Jediné co jsem vypátral že byli vyrobeny pro Anglickou armádu.Nejvíce by mě zajímalo jestli jde vypátrat podle kodu v zadu kde sloužili.Nějaké kody těchto čísel jsem dohledal ale tento kod tam nebyl.Třeba se tu najde někdo kdo má info.Samozřejmě uvítám všechny popisy a názory.Omlouvám se za horší fota ale na mém pořádném fotáku nemám makro objektiv tak jsem to blejsknul kompaktem.Předem všem moc děkuji Stibor.

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za horší fota ale na mém pořádném fotáku nemám makro objektiv tak jsem to blejsknul kompaktem.

 

Můžu se taky na něco zeptat? Jaký má podle tebe význam dát sem hromadu fotek v nesmyslným rozlišení 4 Mpx a vyplácat zbytečně 8 MB místa? Skutečně mě zajímá jakým myšlenkovým pochodem někdo dojde k závěru, že je to potřeba. Dělá to úplně každý nováček, který sem přijde. Proč? A nechci slyšet já zapomněl, nebo já si to neuvědomil. O fotkách jsi evidentně přemýšlel, takže tohle vysvětlení neberu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(Miky, Ježíšek jsi byl přece ty :) A jsem rád, že hodinky dělají radost)

 

O vojenských kapesních hodinkách nevím vůbec nic, ale podle firmy na ciferníku - O. Dusonchet, Cairo, byl logicky řekl, že svou pouť začaly v Egyptě někdy na přelomu 20. a 30. let. Ale to vojenské značení vzadu je zvláštní a s tím Egyptem mi nijak nejde dohromady (teda pokud je ciferník původní).

 

EDIT: strojek je Moeris, pouzdro taky, ale ciferník Tramway Watch s další signací. To je divný a nezdá se mi to. Asi to k sobě nepatří. Pak by dávalo smysl, že jsou to vojenské hodinky, původně třeba i pro tu anglickou armádu, pokud jsi to tak zjistil, jen v průběhu let dostaly jiný ciferník.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu se taky na něco zeptat? Jaký má podle tebe význam dát sem hromadu fotek v nesmyslným rozlišení 4 Mpx a vyplácat zbytečně 8 MB místa? Skutečně mě zajímá jakým myšlenkovým pochodem někdo dojde k závěru, že je to potřeba. Dělá to úplně každý nováček, který sem přijde. Proč? A nechci slyšet já zapomněl, nebo já si to neuvědomil. O fotkách jsi evidentně přemýšlel, takže tohle vysvětlení neberu.

 

Měl jsem za to aby jste viděli detaily kvůli identifikaci.Udělal jsem to z nedbalosti a lehkomyslnosti.Přijímám za to přiměřený trest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(Miky, Ježíšek jsi byl přece ty :) A jsem rád, že hodinky dělají radost)

 

O vojenských kapesních hodinkách nevím vůbec nic, ale podle firmy na ciferníku - O. Dusonchet, Cairo, byl logicky řekl, že svou pouť začaly v Egyptě někdy na přelomu 20. a 30. let. Ale to vojenské značení vzadu je zvláštní a s tím Egyptem mi nijak nejde dohromady (teda pokud je ciferník původní).

 

Vše je původní číslo vzádu je kod anglické armády písmena značí zařazení a číslo jednotku a ten šíp je označení anglie.Dělali se i pro Německou armádu ty ale neměli před kodem ten takzvaný tupý šíp.Chtěl bych zjistit ten kod nějaké sem dohledal ale ten na hodinkách né.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kolik dalsich kapesnich hodinek sem jeste dáš "kvuli identifikaci"?

 

Ještě jedny co měl u sebe německý voják červeného kříže za 2 sv. války ty maj strhlý pero tak si myslim že by vas asi nezajimali a zřejmě jde o nějaký běžný tip.Když je sem budete chtít kolik mají mít mb. ? když se zkracuje pamět je fotka strhlá.Příště to zkusim :-) nějak musim začít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby si anglická armáda objednala hodinky u nějaké egyptské firmy, to mi přijde jako blbost. A i kvůli těm rozdílům v signaci se domnívám, že ciferník je z jiných hodinek.

 

EDIT: no a takovéhle fotky úplně stačí v rozlišení 800x600.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby si anglická armáda objednala hodinky u nějaké egyptské firmy, to mi přijde jako blbost. A i kvůli těm rozdílům v signaci se domnívám, že ciferník je z jiných hodinek.

 

EDIT: no a takovéhle fotky úplně stačí v rozlišení 800x600.

 

Posílám odkaz sběratele kde je má komplet jako já pouze bez kodu armády tedy civilní prodej.A jsou komplet takže žádná skládačka.Odkaz kdo nezná tak se vám může hodit.

 

 

http://www.antik-hodinky.cz/kapesni-hodinky-tramway-watch-o-duson-chet-cairo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden :offtopic: Plukovníku, za který se předem omlouvám, ale možná by Ti toto vlákno mohlo trochu pomoct.

 

V poho za pravopis se omlouvám , Já totiž zrovinka ležím vedla 3 letý dcery která spí a má zánět v uchu a chce mě míti u sebe a tak mám notebooka na prsou a svítí mi pouze monitor.

Ono se to hůře hledá.Jinak psát umim a napravim :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bych dodal že je de fakto zakázáno dávat velké fotky mimo galerii. Pokud chceš poradit a dát detail, tak dej výřez. Otvírat tohle na mobilu je fakt na poděkování. Antik známe skoro všichni, ale díky za odkaz. Dle toho co píšeš mám pocit, že o těchto hodinkách víš víc než většina z nás, jakou identifikaci máš vlastně na mysli?

Upraveno uživatelem B.F.G.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bych dodal že je de fakto zakázáno dávat velké fotky mimo galerii. Pokud chceš poradit a dát detail, tak dej výřez. Otvírat tohle na mobilu je fakt na poděkování. Antik známe skoro všichni, ale díky za odkaz. Dle toho co píšeš mám pocit, že o těchto hodinkách víš víc než většina z nás, jakou identifikaci máš vlastně na mysli?

 

Mám na mysli jestli se tu najde někdo kdo dělá zrovna do vojenských cibulí a bude znát seznam kodu.Rád bych věděl u jakého druhu vojska a kde sloužili.Třebas se tu za čas někdo takovej najde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Fotky jsem smazal tady i v druhém vlákně. Plukovnik jistě ví proč. Může je sem dát znovu v menším rozlišení nebo výřezech a doporučuji přečíst pravidla, zvláště následující větu: "Velikost vkládaných obrázků omezte na 800x600 nebo menší. Bez omezení jen ve fotogalerii, případně v prodejních vláknech."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den

Chtěl bych poprosit zdejší odborníky o podrobnější popis hodinek.Jediné co jsem vypátral že byli vyrobeny pro Anglickou armádu.Nejvíce by mě zajímalo jestli jde vypátrat podle kodu v zadu kde sloužili.Nějaké kody těchto čísel jsem dohledal ale tento kod tam nebyl.Třeba se tu najde někdo kdo má info.Samozřejmě uvítám všechny popisy a názory.Omlouvám se za horší fota ale na mém pořádném fotáku nemám makro objektiv tak jsem to blejsknul kompaktem.Předem všem moc děkuji Stibor.

Náprava fotek . :thumbsup_anim:

 

post-13974-037186500 1294224478.jpg

post-13974-082903500 1294224494.jpg

post-13974-060276200 1294224495.jpg

post-13974-056897700 1294224496.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Chtěl bych se zeptat zda někdo odhadne aspoň hrube rok výroby těchto hodinek Moeris, jsou dámské zlacené. Slyšel jsem že u starších hodinek se používala barva s rádiem, platí to i pro tenhle typ? Pokud ano, je to zdravi škodlivé? Nenosim je, jsou vystavené ve vitríně, pouzdro je na apnt, asi jednou jsem je otevřel a byly na čištění u hodinare

post-65570-0-09966100-1541673235_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...