Jump to content

Původní Orlíky r.65

Recommended Posts

• Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Marketingová ukecanost je ale stále na výši, cituji: "Ručičky jsou opatřeny mírně radioaktivní flourenesceční barvou - Prvně použito ve východním bloku".:sick01:

Pominu drobnost, že v Československu se tehdy prohánělo tisíc ?Migů? a tisíce tanků a jiné obrněné techniky, které měly na cifernících u nás tehdy vyráběných přístrojů (včetně hodin) radioaktivní svítivou barvu (nemluvě o všemocném SSSR, kde to cpali i do hodinek už před 2. světovou válkou).

Ale slovo ?mírně radioaktivní? u nátěru na bázi Ra226 je pomalu na žalobu za klamavou reklamu a uvedení v omyl zamlčením skutečnosti, které mohou vést k poškození zdraví kupujícího nebo jeho vystavení postihu až ho chytnou celníci na letišti s takovouhle radiační nádherou. :nuke:

Pokud chce někdo (kde je zakladatelka tohoto vlákna?) stáhnout cenu v privátním jednání nebo zkusit ?přesvědčit? prodávajícího nabídku stáhnout úplně, tak mu někdo prosím pošlete ?atomový? zákon č. 18/1997 Sb., podle kterého každá ?manipulace? (natož komerční prodej) jaderného materiálu a zdrojů ionizujícího záření podléhá schvalování Státním úřadem pro jadernou bezpečnost ČR (SJÚB ČR). O žádných výjimkách na sběratelské antikvární předměty nevím. Je to sice trochu radikální výklad, ale tahle paní skutečně nezná bratra. :whip:

:D :P ;)

Znova jsem díval na inzerát a přijde mi trochu divný, proč prodejce neudělal fotku dýnka a proč neuvedl výrobní číslo, píše jen obecný tvar 65- xxx

Znova jsem díval na inzerát a přijde mi trochu divný, proč prodejce neudělal fotku dýnka a proč neuvedl výrobní číslo, píše jen obecný tvar 65- xxx

Kontaktoval jsem ho mailem, že bych si rád hodinky prohlédl osobně a případně i rád hovořil o reálné ceně a odpověděl mi pro mne dost nepřehledně, budu si to muset přelouskat víckrát, než budu reagovat, ale v kostce -

- buď pošle detailnější fotky a to i strojku a dýnka a zkusí si sehnat i ověření z Eltonu

- nebo si pronajme bezpečnostní schránku v bance, kde umožní všem zájemcům osobní prohlídku, ale pak bude od všech zájemců o prohlídku chtít zaplatit podíl z ceny za schránku.

Trochu mi tento postup hlava nebere.

Každopádně zatím prý prodlouží aukci a pak se uvidí.

To je prece jasny bud je to jeden ze znamych majitelu a nebo proste nechce z nejakych duvodu cislo zverejnit.:smile_anim:

Řekl bych že ty Orlíky prodává profi překupník a ta amatérskost aukce včetně jejího zmateného popisu a rozmazaných fotek (nechce aby jste si kopírovali a slintali nad nima..) je záměrná,plánovaná,ale přehnaná a proto rozpoznatelná. Bezpečnostní schránka v bance tuto úvahu spíše potvrzuje. I proto není uvedeno výrobní číslo hodinek,z důvodu zachování jakési exlusivity pro případné zájemce. Kdybych je někde našel doma v šuplíku a chtěl je prodat opravdu z důvodu stěhování a znám jejich hodnotu ,tak je snad nafotím co nejlíp a pokud toto neumím,tak někoho požádám i kdyby to něco stálo. A nemá k tomu ani krabičku a návod,tak vo co mu jako de?

Ale 3700 shlédnutí je sakra dobré číslo....:smile_anim:

To bez pochyby!!!

Osobně tipuju, že kupující obdržel i dost mailů s návrhem nižší ceny v případě neúspěšné akce...

• 2 weeks later...

je na nich všechno úplně jinak, kromně toho názvu. Popis rozdílů (viditelných i neviditelných) by vydal na stránku. Najdi si na titulce Kamilův článek o Orlících.

Teda 2 odborníci na Orlík a nepoznají že první hodinky nejsou původní, ale nová limitka, dneska bude asi na silnicích nebezpečno :)

Mě by ale zajímalo, kdo vyrobil ty druhé hodinky!

Edited by Josef01