Přejít na obsah

ZODIAC Seadragon & CITIZEN Stiletto


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondra

Tento týden se u mě zabydlely dvoje nové hodinky.

 

Jednak oblekovky Citizen z modelové řady Stiletto (ref. AR1113-04A). Líbí se mi na nich puristicky jednoduchý čistý design. Mezi ostatními hodinkami ve výloze vyloženě upoutávaly pozornost.

Specifické jsou tím, že jsou tenké jen cca 3 mm, a poháněny jsou solárním systémem eco-drive s rezervou chodu 180 dní. Průměr hodinek je 39 mm bez korunky a mají safírové sklo.

Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je pozlacená nerez ocel. Na ruce sedí příjemně, člověk skoro neví, že je má :)

 

Druhým kouskem jsou hodinky značky Zodiac z řady Seadragon (ref. ZO2918), dovybavené broušeným tahem watchadoo. Chtěl jsem hodinky, které mi budou připomínat 70. léta minulého století a s výsledkem jsem nadmíru spokojen. No řekněte sami... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie som privrzencom Citizen, ale tieto su fakt krasne ciste. 39 je na mna trochu malo, ale pravda je, ze vacsie priemery su na margo nostitelnosti.

a Zodiac.....Seadragon a speeddragon maju fakt super retro look.

Blahozelam. :cheers:

Na com boli tie zodiaky povodne? Na gume?

Edit: preklep

Upraveno uživatelem Leviathan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Díky, chlapi :)

Absence automatu mi v tomto případě vyhovovala, jsou na občasné nošení, a winder by se mi pořizovat nechtělo. Takhle je "vezmu a jdu" ;) Zodiac byly původně na hnědé (voňavé) gumě, mám ji v záloze ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Ta guma je slušná - pěkně zpracovaná s bytelnou matnou nerez sponou. Já je chtěl od začátku na watchadoo, takže gumu mám pro stýrčka příhodu :)

 

Stiletta vypadají naživo mnohem lépe než na mých fotkách, nějak se mi nedaří je vystihnout. Naštěstí se dají omrknout na prodejně, a tam je člověk opravdu nepřehlédne. Alespoň mě upoutaly hned ;)

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta guma je slušná - pěkně zpracovaná s bytelnou matnou nerez sponou. Já je chtěl od začátku na watchadoo, takže gumu mám pro stýrčka příhodu :)

 

Stiletta vypadají naživo mnohem lépe než na mých fotkách, nějak se mi nedaří je vystihnout. Naštěstí se dají omrknout na prodejně, a tam je člověk opravdu nepřehlédne. Alespoň mě upoutaly hned ;)

 

Mám k Tobě prosbu, včera jsem ty samé vydražil na ebayi a čekám na dodání. Ale není mi jasný rozměr hodinek, někdo píše 38, někdo 39, někdo 40 a jiný dokonce 42 mm. Byl bys tak laskav a změřil pouzdro bez korunky, moc by mi ta informace zpříjemnila čekání :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty Zodiacy jsem taky vlastnil a musím říct, že co se týče vzhledu jsou parádní. Nechal jsem je na originální gumě (jak správně píšeš pěkně voňavé) a byl jsem vcelkiu spokojen. Bohužel mi byly v červenci ukradeny... každopádně znovu jsem již nepořizoval hlavně z důvodu, že se jedná o quartzky (přeci jenom jsem již dospěl k mechanice)...ale za ty peníze (u mě 80USD včetně pošty) to byly super hodinky

 

Ale není mi jasný rozměr hodinek, někdo píše 38, někdo 39, někdo 40 a jiný dokonce 42 mm

Počítej s tím, že jsou malé. Správně je těch 38mm bez korunky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítej s tím, že jsou malé. Správně je těch 38mm bez korunky

 

 

Díky, tak už je mi to jasné, větší budou pravděpodobně ty chronografy :) Každopádně se na ně těším moc, quartzek moc nemám a jejich dizajn je prostě parádní :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Vypadají dobře. Jednu chvíli jsem pokukoval po chronografech, ale tyto s bílým ciferníkem a červenou vteřinovkou mají něco do sebe.

Jo a máš dobrý motto :smile_anim:

 

 

Díky :) Tak ještě pokus o použití jednoho starého tahu, co mi zbyl po nějakých Thunderbirdech, inspirace watchadoo :) Myslim, docela povedený...

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...