Přejít na obsah

TAG HEUER servis/ceny


2good4u

Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • Po letech...

tak trochu zresuscituju tohle skoro 5 let stary vlakno a zeptam se na dnesni ceny servis TAGu. nejak mam v planu Aquaracer 500 caliber 5 a zajimalo by me jaky je +- interval kontorl pripadne odhad vymeny praskleho skla atd. lolohh do me porad husti ze si mam koupit ty OP 111, jenze se mi moc nelibi ceny nahradnich dilu. sem socka :)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Omegy počítej 2x tolik

 

? celkem nechápu z těch cen, v jaké je to měně? - výměna baterky a kontrola těsnění u Tag Heuerek (Link chrono) 10Eur (pokud by se těsnění mělo měnit, tak možná 20e)

 

a to vše u AD Omegy, Zenithu a dalších..

 

Kde mění baterku za 5000? :crying_anim02:

 

A nejlepší to mají u Rolád - doživotně zdarma (a dokonce i u nás!), tak doufám, že budu dlouho živ :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me by bylo nej rucky obednat ze sveta a najit si nekoho, kdo do hodinkek dela a nebude resit rozdil zda dela stare primky nebo TH, proste si za praci rekne jak od obic hodinek. Obejdi si u vas obic hodinarstvi a ptej se jich, urcite nekoho najdes.

 

Nejsu hodinar, ale tohle asi nebude zadna velka veda, jen sehnat ty rucky.

 

Servis si uctuje nekrestanske ceny nahradnich dilu a v tomto pripade i prace, ktere maji hodnotu suntu, neni to jen u hodinek, ale kolikrat obecne. V autorizovanem servise te to vyjde klidne jako nekolik novych hodinek (ne TH).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis a diely u Omegy sa mi v CZ aj SK zdajú prijateľné a nemyslím si, že u T-H je to inak. 5000 za baterku + tesnenie mi pripadá priveľa, pokiaľ by nešlo aj o nejaké pridružené servisné úkony - výnena korunky, prebrúsenie a i.

 

Však o tom to právě je. Když máš Omegy Seamaster Bondovky Quartz, tak výměna baterky není jenom výměna baterky. Jedná se o kompletní rozborku hodinek, překontrolování obvodů, výměnu korunky, héliáku, těsnění a dalších opotřebených součástí, složení, vložení nové baterky, tlakovou zkoušku a přeleštění tahu. A tak by to mělo být. Kdybys jenom měnil baterku, tak se ti ty hodinky brzo rozsypou/vnikne tam voda a můžeš quartzy rovnou vyhodit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak trochu zresuscituju tohle skoro 5 let stary vlakno a zeptam se na dnesni ceny servis TAGu. nejak mam v planu Aquaracer 500 caliber 5 a zajimalo by me jaky je +- interval kontorl pripadne odhad vymeny praskleho skla atd. lolohh do me porad husti ze si mam koupit ty OP 111, jenze se mi moc nelibi ceny nahradnich dilu. sem socka :)))

 

Ano, nutím ti 111 od Kalifxe (slíbil mi provizi), protože po Panerai brečíš od té doby, co tě znám. A proto si myslím, že je to 100x lepší volba než TH (i když se dělá na mašinách Zenithu) s levnějším servisem.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však o tom to právě je. Když máš Omegy Seamaster Bondovky Quartz, tak výměna baterky není jenom výměna baterky. Jedná se o kompletní rozborku hodinek, překontrolování obvodů, výměnu korunky, héliáku, těsnění a dalších opotřebených součástí, složení, vložení nové baterky, tlakovou zkoušku a přeleštění tahu. A tak by to mělo být. Kdybys jenom měnil baterku, tak se ti ty hodinky brzo rozsypou/vnikne tam voda a můžeš quartzy rovnou vyhodit.

 

Pokud mé pamét neklame,je to cca 3 roky,tak mně výměna+tlaková zkouška(Seamaster Quartz) u Dušáka stála asi 2500Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však o tom to právě je. Když máš Omegy Seamaster Bondovky Quartz, tak výměna baterky není jenom výměna baterky. Jedná se o kompletní rozborku hodinek, překontrolování obvodů, výměnu korunky, héliáku, těsnění a dalších opotřebených součástí, složení, vložení nové baterky, tlakovou zkoušku a přeleštění tahu. A tak by to mělo být. Kdybys jenom měnil baterku, tak se ti ty hodinky brzo rozsypou/vnikne tam voda a můžeš quartzy rovnou vyhodit.

 

Nepoznám servisný interval u baterkových T-H, ale predpokladám, že baterka vydrží cca 2-3 roky. Nemyslím si, že korunku a výmeny budú robiť po 2 rokoch. Okrem iného, preto mám Omegu SMP automat. Tam viem, že po kompletke mám 5-6 rokov pokoj, samozrejme pokiaľ sa s nimi nepotápam.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však o tom to právě je. Když máš Omegy Seamaster Bondovky Quartz, tak výměna baterky není jenom výměna baterky. Jedná se o kompletní rozborku hodinek, překontrolování obvodů, výměnu korunky, héliáku, těsnění a dalších opotřebených součástí, složení, vložení nové baterky, tlakovou zkoušku a přeleštění tahu. A tak by to mělo být. Kdybys jenom měnil baterku, tak se ti ty hodinky brzo rozsypou/vnikne tam voda a můžeš quartzy rovnou vyhodit.

 

K tomuto bych jen podotknul, že můj otec si někdy kolem roku 1980 koupil hodinky REMEX (pro vysvětlení první quartz hodinky na trhu v ČSSR v distribuci podniku Klenoty), tyto neměly dodnes žádnou údržbu mimo výměn baterek samodomo, takže strojek nikdo nerozebíral ani obvody nekontroloval, ani nic jiného a hodinky dodnes jdou, a přesně. Je pravdou že nejsou potápěčské :rolleyes: ale pro člověka který se s hodinkama neplánuje potápět, je výměna baterky v AS vyhozením peněz.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omegy, brajtl, tissot ... a podobne "specialne" hodinky, baterka vymena cca 8 eur, tlakova skuska do 10 BAR tlak, 0,7 BAR podtlak - kontrola tesnenia, premazanie, 7 eur. Takze spolu zhruba 15 eur. Mozem hodit ocko aj na obvody :)

Neverim, ze pri vymene baterky rozhadzu Omegy do srobiku ako pri generalke a kukaju na spoje ... asi ee.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Zdravím vespolek. Mám v plánu si koupit zajeté Quartz Tag Heuer formula 1 Chrono. Za bratru přes 20tisic a chtěl sem se zeptat, proč nevymenit baterku u hodinek u normálního hodináře za normální cenu než za 2500kc... samozřejmě se zkouškou vodotěsnosti.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidně ji nech vyměnit, kde chceš. V těchhle hodinkách je úplně obyčejná quartzová ETA, jakou najdeš i v mnohem levnějších hodinkách. Výměnu baterie zvládne každý "měnič". Pokud hodinky už nejsou v záruce, není důvod navštěvovat kvůli baterce autorizovaný servis.

Osobně bych ti ale doporučil, aby sis za ty peníze koupil hodinky nové. V quartzu seženeš i u prémiových značek (Certina, Tissot s termokompenzovaným kalibrem typu PreciDrive). A kdyby sis připlatil 6000 korun, dosáhneš dokonce na Longines V. H. P., což už je opravdu vysoce přesný unikátní quarzový kalibr s plně automatickým datumem. No... V chronu, pokud na něm trváš, jsou dražší. To je fakt. Ale zase, kdybys nakoupil v Koscomu, získáš krom prodloužené záruky i doživotní výměnu baterie zdarma.

Kupovat za tyhle peníze jeté TH nedává valný smysl.

Odesláno z mého SHT-W09 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...