Přejít na obsah

Cortébert


pevo

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 209
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...

Ahoj, na přání zdejšího člena připojuji pár fotek Cortébertů Grand Prix, které se ke mně dostaly. Příběh: jsou po strýcovi tchána, který je někde sehnal snad v 50. letech. Nosil je jenom v neděli do kostela, takže vypadají na ten věk prakticky jako nenošené. Od strýce se dostaly k tchánovi (ten hodinky nenosí vůbec), který když zjistil, že trpím těžkou chronománií, tak mi je přinesl, že je to škoda, aby je nikdo nenosil. Dal je oficiálně darem mému čerstvě narozenému 4-měsíčnímu synkovi, abych mu je za něj předal k jeho 18tinám a do té doby mám příkaz se o ně starat a nosit je :) Jsou na ruční nátah, na dobu kdy byly vyrobené jsou docela velké (vypadá to na 40mm) a na ruce ani dnes nevypadají malé. Odchylku jsem přesně neměřil, ale vypadá to cca na -1 minuta/den, což na jednodenní nošení v pohodě stačí a asi se mi nechce do nich kvůli tomu šťourat. V Koscomu jsem k nim koupil nový řemen od Hirsche a vzal si je k černému obleku a bílé košili - a vypadalo to víc než dobře.

 

Kdyby k nim měl někdo více informací, budu moc rád.

 

P.S. hodinky jsem zkusil nafotit na zrcadlovku, je to první pokus, tak se omlouvám za případnou nekvalitu (musel jsem ostřit manuálně) a hlavně možnou velikost fotek, snad jsem je zmenšil dost.

post-17035-0-04703200-1431071425_thumb.jpg

post-17035-0-32159400-1431071433_thumb.jpg

post-17035-0-37413100-1431071441_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vintazky v takovemto stavu si nezaslouzi nic jineho, nez opatrne noseni a vystavku v hodinkovnici. Ohledne predani synovi to nejlepe prede mnou napsal Wanderer, k tomu se pripojuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, na přání zdejšího člena připojuji pár fotek Cortébertů Grand Prix, které se ke mně dostaly. Příběh: jsou po strýcovi tchána, který je někde sehnal snad v 50. letech. Nosil je jenom v neděli do kostela, takže vypadají na ten věk prakticky jako nenošené. Od strýce se dostaly k tchánovi (ten hodinky nenosí vůbec), který když zjistil, že trpím těžkou chronománií, tak mi je přinesl, že je to škoda, aby je nikdo nenosil. Dal je oficiálně darem mému čerstvě narozenému 4-měsíčnímu synkovi, abych mu je za něj předal k jeho 18tinám a do té doby mám příkaz se o ně starat a nosit je :) Jsou na ruční nátah, na dobu kdy byly vyrobené jsou docela velké (vypadá to na 40mm) a na ruce ani dnes nevypadají malé. Odchylku jsem přesně neměřil, ale vypadá to cca na -1 minuta/den, což na jednodenní nošení v pohodě stačí a asi se mi nechce do nich kvůli tomu šťourat. V Koscomu jsem k nim koupil nový řemen od Hirsche a vzal si je k černému obleku a bílé košili - a vypadalo to víc než dobře.

 

Kdyby k nim měl někdo více informací, budu moc rád.

 

P.S. hodinky jsem zkusil nafotit na zrcadlovku, je to první pokus, tak se omlouvám za případnou nekvalitu (musel jsem ostřit manuálně) a hlavně možnou velikost fotek, snad jsem je zmenšil dost.

Krásné jsou Štěpáne,ta poslední fotka by se mi líbila i v kalendáři chronomagu  :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • Po letech...

Ahoj,

 

měl by někdo prosím volné pouzdro nebo dokonce vteřinovku (nejlépe berlínská modř, minutovou a hodinovou mám)? 

Jedná se o Tellus 665, což je Cortébert 665, jen s jiným označením... 

Asi toho hodně zažily, ale líbí se mi a jdou pěkně, tak mi jich přijde škoda. 

Přemýšlím zároveň jestli by se nevešly do pouzdra nějakých Primek třeba ( https://www.antik-hovorka.cz/files/products/img-5769.JPG ), občas jsem je viděl za levno se špatným strojkem, ale teď nemůžu na nic natrefit.

Případně do nějakých zlacených Raket? Kde bych mohl zjistit míry pouzder, abych nekupoval zbytečně naslepo?

 

Má někdo myšlenku, proč je ten šroubek skrz ciferník?

 

Snad jsem ve správném tématu  :eek:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-40715-0-40479000-1509923451_thumb.jpgpost-40715-0-57059900-1509923554_thumb.jpgpost-40715-0-25612700-1509923706_thumb.jpg

 

 

Ahoj,

 

měl by někdo prosím volné pouzdro nebo dokonce vteřinovku (nejlépe berlínská modř, minutovou a hodinovou mám)? 

Jedná se o Tellus 665, což je Cortébert 665, jen s jiným označením... 

Asi toho hodně zažily, ale líbí se mi a jdou pěkně, tak mi jich přijde škoda. 

Přemýšlím zároveň jestli by se nevešly do pouzdra nějakých Primek třeba ( https://www.antik-hovorka.cz/files/products/img-5769.JPG ), občas jsem je viděl za levno se špatným strojkem, ale teď nemůžu na nic natrefit.

Případně do nějakých zlacených Raket? Kde bych mohl zjistit míry pouzder, abych nekupoval zbytečně naslepo?

 

Má někdo myšlenku, proč je ten šroubek skrz ciferník?

 

A abych byl s popisem úplný, i když v tomto případě je to asi jedno, na ciferníku bylo kdysivá napsáno Tellus EXTRA :-)

 

Snad jsem ve správném tématu  :eek:

 

PS: Prosím moderátora o vymazání duplicitního příspěvku bez fotek, bohužel jsem špatně vložil fotky. Děkuji.

Upraveno uživatelem JanZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Rozmer je 40mm bez korunky. Jinak info o nich je jak safranu. Mistr hodinar se taky snazil neco dohledat. Cituji "V jiném katalogu jsem našel podobné hodinky stroj byl označen cal 489, průměr taky 16´´´. Systém natahování je shodný, ale má to jinak poskládané můstky soukolí."

Foto stroku...

IMG_20200315_093516.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...