Přejít na obsah

Seiko PREMIER - kvalita


Igor Slouka

Doporučené příspěvky

Chci si koupit špičkové, luxusní quartz hodinky. Po dlouhém zvažování volím jednoduché *) Seiko Premier SRK 019, small second hand, za ca 10 000 kč. Myslím, že hodinky z elitní kolekce Premier, které mají mj. safírové sklo a vodotěsnost 100M, které vyrobila japonská firma Seiko (s tradicí od 1877, prvenství ve výrobě prvních quartz hodinek), mohu považovat za velmi kvalitní a luxusní, a přitom nepředražené.

 

Zvažoval jsem i např. nějaké Longines, Raymond Weil apod., ale jednak mne zaskočily ceny a jednak jsem i např. u Longines viděl vteřinovou ručku, která nesměřovala přesně proti čárce na ciferníku - otřesné, to bych toleroval tak u Casia za 400kč. Zvažoval jsem i Frederique Constant - je sice cenově dostupný, ale nemá takový zvuk, jako Long. či RW a hodinky mi připadaly příliš subtilní, křehké, s nedostatečnou vodotěsností (jen 30M). Také preferuji ocelový náramek před sebekvalitnějším, leč koženým řemínkem.

 

Při zvážení výše uvedeného jsem nabyl dojmu, že technicky vzato je Seiko stejně kvalitní jako FC, Long. či RW, ne-li lepší, a že kolekce Premier je i dostatečně luxusní. A nebudu přeplácet pouhý nápis "Longines" apod. na ciferníku, když jinak hodinky typu Long., FC či RW za stejnou cenu jsou z technického hlediska podstatně horší.

 

Pište mi svoje názory, zkušenosti.... :-) Dík

 

*) Kupuju je pro luxus, ne pro funkce. Jako nejlepší hodinky na světě z hlediska funkcí mám a hodnotím Citizen AS 4030 59-e, které jsou řízeny rádiovým signálem, nabíjeny světlem, jsou z titanu, sklo safírové, 200M, mají datum, budík, stopky, 24h formát času. post-14622-005881200 1296046552.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rada Seiko Premier neni elitni - je to spise stredni rada. A k spickove a luxusni se vyjadrovat nebudu - to je asi vec nazoru. Kvalita je kazdopadne na slusne urovni ale pripada mi , jako by jsi pozil pred psanim sveho prvniho prispevkuku nejaky stimulant - zrejme kokain. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jednak jsem i např. u Longines viděl vteřinovou ručku, která nesměřovala přesně proti čárce na ciferníku

 

Hm, tak to asi byly opravdický hodinky, ne ty na baterku :D

Tam totiž ta vteřinovká běhá dokola po takovejch malejch krocích ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výborné entrée! Gratuluji k výběru. Skvěle sis to obhájil, jdi do nich. Posted Image

 

Nicméně k termínu luxus by tady asi 99% osazenstva mělo výhrady, pokud mluvíme zrovna o quartzkách od seika za deset tisíc :)

Také doporučuji počkat až ty stimulanty vyprchají, pak pár týdnů studovat toto fórum a pak si koupit pořádné hodinky. A pro pobavení si také přečíst svůj první příspěvek Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jan M

Luxusní seika (quartz) jsou Grand Seiko které se u nás bohužel neprodávají ale dají se sehnat u zahraničních prodejců.

Ale jsou mnohem mnohem dražší. Lepší je si toto fórum projít a neuspěchat nákup. Vykašlal bych se na formulace jako luxusní a prvotřídní a v rámci finančních možností si vybral něco co se dá s pohledu hodinkových nadšenců označit za dobré hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většina lidí nerozpozná, jestli máš na ruce hodinky za 5 nebo 100 tis. A když už bude náhodou nějaký chronomagor posuzovat konkrétní typ, tak by v souvislosti s těmito hodinkami jistě nevolil tak silná adjektiva. Jinak o tom, že Seiko umí dobré hodinky za dobré peníze, o tom se tu dá přečíst skoro v každém threadu o výběru hodinek. Jinak tyhle konkrétní jsou celkem pěkné, takže proč ne, když se ti zamlouvají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja byt tebou tak pockam a prectu si poradne toto forum, to ze jsi videl Longiness, kde vterinovka nebyla na carce, neni vada ale vlastnost vsech automatickych hodinek, ale to se opakuji. A ze jsi sokovan cenou, Longiness nepatri myslim k nejdrazsim znackam a v hodinkach je cena do 10-15 tisic opravdu nizka. Staci se podivat na jine znacky jako Tag Heuer, kde nejlevnejsi hodinky zacinaji na 18 tisicich, nebo Omega, Breitling atd . . .

 

Kdyz jsem tady poprve prisel ja, mel jsem naprosto scestnou predstavu o hodinkach a jejich fungovani, stacilo poradne precist forum, zeptat se na par veci, koukat a koukat, no a ted jsem v pasti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

*) Kupuju je pro luxus, ne pro funkce.

 

priatelu, slovom luxusne quartz hodinky oznacujem napriklad cokolvek z tejto zazracnej krabicky. a ver, ze tie seika by tam posobili.. no, usmial by si sa dosiroka :)

 

napoveda: Campanola, Grand Seiko, Citizen Chronomaster... Link k fotke

post-4112-060059300 1296055478.jpg

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja byt tebou tak pockam a prectu si poradne toto forum, to ze jsi videl Longiness, kde vterinovka nebyla na carce, neni vada ale vlastnost vsech automatickych hodinek, ale to se opakuji. A ze jsi sokovan cenou, Longiness nepatri myslim k nejdrazsim znackam a v hodinkach je cena do 10-15 tisic opravdu nizka. Staci se podivat na jine znacky jako Tag Heuer, kde nejlevnejsi hodinky zacinaji na 18 tisicich, nebo Omega, Breitling atd . . .

 

Kdyz jsem tady poprve prisel ja, mel jsem naprosto scestnou predstavu o hodinkach a jejich fungovani, stacilo poradne precist forum, zeptat se na par veci, koukat a koukat, no a ted jsem v pasti :)

 

 

Ty Longiness byly pochopitelně quartzové a právě šly. Rozdíl mezi pohybem ručky quartz/mechanika ještě poznám, tak blbej zase nejsem. Ale to se taky opakuju. I.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jurasek

Chci si koupit špičkové, luxusní quartz hodinky. Po dlouhém zvažování volím jednoduché *) Seiko Premier SRK 019, small second hand, za ca 10 000 kč. Myslím, že hodinky z elitní kolekce Premier, které mají mj. safírové sklo a vodotěsnost 100M, které vyrobila japonská firma Seiko (s tradicí od 1877, prvenství ve výrobě prvních quartz hodinek), mohu považovat za velmi kvalitní a luxusní, a přitom nepředražené.

 

Zvažoval jsem i např. nějaké Longines, Raymond Weil apod., ale jednak mne zaskočily ceny a jednak jsem i např. u Longines viděl vteřinovou ručku, která nesměřovala přesně proti čárce na ciferníku - otřesné, to bych toleroval tak u Casia za 400kč. Zvažoval jsem i Frederique Constant - je sice cenově dostupný, ale nemá takový zvuk, jako Long. či RW a hodinky mi připadaly příliš subtilní, křehké, s nedostatečnou vodotěsností (jen 30M). Také preferuji ocelový náramek před sebekvalitnějším, leč koženým řemínkem.

 

Při zvážení výše uvedeného jsem nabyl dojmu, že technicky vzato je Seiko stejně kvalitní jako FC, Long. či RW, ne-li lepší, a že kolekce Premier je i dostatečně luxusní. A nebudu přeplácet pouhý nápis "Longines" apod. na ciferníku, když jinak hodinky typu Long., FC či RW za stejnou cenu jsou z technického hlediska podstatně horší.

 

Pište mi svoje názory, zkušenosti.... :-) Dík

 

*) Kupuju je pro luxus, ne pro funkce. Jako nejlepší hodinky na světě z hlediska funkcí mám a hodnotím Citizen AS 4030 59-e, které jsou řízeny rádiovým signálem, nabíjeny světlem, jsou z titanu, sklo safírové, 200M, mají datum, budík, stopky, 24h formát času. post-14622-005881200 1296046552.jpg

 

skus,poriadne prestudovat toto forum,najdes tu skvele informacie,10000 za quartu sa mi zda sialene ,to chod,radsej seiko samurai sumo- diversky urobis dobre,nebudes lutovat diversky od seika su super,poznam podla seba 120percentna spokojnost,riadne to tu prestuduj-svitne ti v makovicke a si v tom , potom vyberaj, vela zdaru
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Longiness byly pochopitelně quartzové a právě šly. Rozdíl mezi pohybem ručky quartz/mechanika ještě poznám, tak blbej zase nejsem. Ale to se taky opakuju. I.

 

Nesmíš se na nás Igore zlobit, děláme si jenom trošku legraci, ale můžeš si za to sám. Prostě luxusní a přitom nepředražené je nesmysl, kvalitní chápu. Seika jsou bezva, ale v týhle ceně už by tady asi málokdo kupoval quartz, leda by ty hodinky byly třeba "multifunkční" jako Tissot T-touch, nebo třeba nějaká Suunta, ale takový hodinky, jak píšeš, už nějaký máš. Hodinky s mechanickym strojkem jsou prostě živý a je to o moc příjemnější, alespoň pro mě. Většina lidí na fóru po čase přestane řešit, co si o jejich hodinkách myslí "normální" okolí a běžně nosí střídavě hodinky třeba za padesát i pět tisíc a má z nich srovnatelnou radost. Každopádně, jestli chceš pořád quartz, koukni ještě třeba na Tissoty. Myslim, že s nima uděláš větší parádu, protože lidi jak viděj swiss made, okamžitě vědí, že máš luxusní hodinky :)

edit: jinak z týhle řady se mi líbí tyhle automaty, na ebay jsou okolo 800 dolarů, ale už jsem je tam viděl i za nějakých 500.

Odkaz na kolekci http://www.seikowatches.com/products/premier/automatic.html

post-8450-027443000 1296130518.jpg

Upraveno uživatelem Helex
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...