Přejít na obsah

Nález v gauči


Uncle Max

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 136
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Já Ti jej neberu, nejsem odborník přes Rolex a vintage už vůbec ne. Nebudu tedy polemizovat o tom, zda jsou pravé a nebo ne, od toho tady jsou jiní. Já jen nechápu to, že včera jsi hodinky fotil, takže předpokládám, že jsi je měl/máš u sebe, z toho mi vyplývá, že by nebyl/neměl být takový problém ověřit pravost. Nechci se Tě dotknout, ale zatím mi přijde, že jsi objevil u někoho Rolexky, vypadaly hodně dobře, mrkl na net, zjistil jsi zhruba cenu a teď, když Ti lidi řekli, že by to mohl být fake a ukázali proč, tak je problém zajít na ověření pravosti. Proč by si je chtěl ten člověk nechávat, když neví, zda jsou pravé? I on, pokud není v nejlepší situaci finanční, tak by přece zvažoval prodej a jedině pokud budou pravé, maj nějakou cenu. Končím, protože mi je to opravdu jedno, ať jsou pravé a nebo levé. :smile_anim:

 

Ty hodinky nemám u sebe, pouze jsem si je na focení půjčil. Ověřovat pravost nepůjdu, neboť nejsou moje. Majitele k tomu nutit nemůžu. Proč by si je chtěl nechávat? Protože měl třeba strejdu rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se klidně přiznám k tomu, že věřím, že jsou pravé. Nemám na to důkazy, ale je to můj názor.

 

sibirnaya, on 28.leden.2011 - 09:57, said:

tvuj nazor neni relevantni, bo si nevidel Rolex ani z rychliku - netvrdim, ze to jsou nebo nejsou faky, jen rikam, ze ty to nemas narok poznat. HOWGH

Tohle už je trochu osobní, nemyslíš? Já tu nikomu svůj názor nevnucuji. Neviděl jsem Rolex ani z rychlíku, tak to jo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celý problém spočívá v tom, že ty hodinky nejsou moje. Kolegovi jsem již vnuknul myšlenku, aby s hodinkami zašel do autorizovaného servisu. Já si je rozhodně od něj brát nebudu, to by vypadalo asi trochu zvláštně. Jinak si neumím dost dobře představit, že bych mu teď začal naznačoval, že ty hodinky jsou fake. To je vzhledem k těm všem okolnostem blbost.

 

Ty to nazýváš plácání prázdné slámy. Znovu opakuji, ten příběh jsem zde uvedl ze zájmu, protože je to opravdu věc, která se tak často nestává a přišlo mi to prostě zajímavé. Předpovědi místních jasnovidců, že se brzy objeví v sekci prodej se nevyplní. A za další, proč bych tady někomu měl dokazovat, že je kokot, kvůli tomu jsem ten post nezakládal!!!!! Kdo tomu nevěří, je to jeho právo, přesvědčovat ho nebudu, ale nevymyslel jsem si to. Na druhou stranu tady nejsme před soudem, kde bych musel dokazovat svojí pravdu a jakousi nevinu a pak mít dobrý pocit z toho, že jsem někoho setřel.

 

kedze si znamemu sam naznacil ze hodinky su vzacne rolex, mas dokonca teraz povinnost mu naznacit ze by sa teoreticky mohlo jednat o fake a presvedcit ho aby si ich dal overit. uz len z toho dovodu ze keby sa neskor rozhodne predat ich, mohol by zazit slusnu blamaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neurazil jsem se, téma jsem otvíral ze zájmu, nikoliv z jakýchkoliv vedlejších úmyslů. Na druhou stranu mě nebaví se pořád nějak obhajovat a dokazovat, že jsem si to celé nevymyslel a že hodinky nejsou fake. Prosím moderátori o zamknutí tématu. Díky.

 

Myslím, že ho můžeš zamknout sám. Každopádně, jak bylo výše uvedeno, by nebylo od věci majiteli naznačit, že je tu šance, že nejsou pravé, aby pak někde nebyl za podvodníka (podnětů pro to tu bylo předneseno vcelku dost, aby člověk začal pochybovat) a ty za někoho, kdo mu nakukal, že jsou cenné. Jak s tou informací naloží on, už je na něm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že ho můžeš zamknout sám. Každopádně, jak bylo výše uvedeno, by nebylo od věci majiteli naznačit, že je tu šance, že nejsou pravé, aby pak někde nebyl za podvodníka (podnětů pro to tu bylo předneseno vcelku dost, aby člověk začal pochybovat) a ty za někoho, kdo mu nakukal, že jsou cenné. Jak s tou informací naloží on, už je na něm...

 

Doporučil jsem mu autorizovaný servis, tam už si s tím poradí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strejdo Same, hned se nesmis urazet. Story o nalezeni hodinek v gauci pusobi dost bizarne. Proc je predchozi majitel nenosil a nechal je zapadnute v nabytku (tohle vazne nejsou primky a nebyly ani v dobe sveho prodeje)? Na hodinkach je dost nesrovnalosti jako napr. dynko (takovehle na Subech nenajdes) a korunka (takovou na Subech nenajdes), ale apriori netrvdim, ze jde o fake! Nemusis si je od majitele brat, ale on by mel pred pripadnym prodejem navstivit AD a overit autenticitu hodinek. Jsou-li prave, pak jde o castku minimalne v radu nekolika tisic dolaru, coz neni nic, nad cim by bezny clovek mavl rukou (ani chronomagor ani Tvuj kolega ani kdyby byl financne za vodou). Potencialni kupci takovych hodinek jsou totiz zatraceni znalci a daji si zatracene pozor na to, co kupuji a ver, ze jejich pripadne otazky doprovazejici aukci budou ostrejsi nez nase. A pokud narazi na nesrovnalost, kterou se nepodari vysvetlit, tak se proste neprodaji (ani v dalsi aukci).

 

My nerejpeme, ale mame o tom o trochu vetsi prehled nez Ty, takze jen poukazujeme na nejasnosti. Tvuj pribeh je zajimavy a prave proto tomu chceme prijit na kloub. A ver, ze pokud budou hodinky ok, budeme tu jen radi a budem valit oci na to, co se da v gauci najit. Ale zatim to cele tak nejak plave na vode, coz neznamena, ze Te obvinujeme z blamaze. Naopak jsme zvedavi na reseni problemu. Kolega Ti muze stokrat vykladat, ze hodinky jsou pravy, ale bez overeni u AD je to jenom mlaceni prazdne slamy (nic osobniho).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strejda se neurazil. Neříkám, že se v tom nějak vyznám. Ale pokud se nad tím zamyslím selským rozumem, tak zkoumání, zda jsou tyto opravdu staré modely fake nebo ne, je dost náročné i pro někoho, kdo se v tom dost vyzná. Neskrývám, že trochu nechápu styl: "Jo, je to fake, poznal jsem z porovnání s podobným modelelem na internetu, že tento model z roku 1958 je fake, neboť se korunka liší od podobného modelu zhruba ze stejného období". Necháme to na odbornících z autorizovaného servisu. Jenom mi poraďte, jak se zamyká téma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strejda se neurazil.

 

Omlouvam se za zkomoleni prezdivky, neuvedomil jsem si, ze nejsi Uncle Sam, ale Uncle Max.

 

Necháme to na odbornících z autorizovaného servisu. Jenom mi poraďte, jak se zamyká téma.

 

Vintage rolady se taky fejkuji a je o to trikovnejsi na to prijit. Korunka je napr. zcela zasadne jina nez ta na "podobnem" modelu. AD je idealni volba. Klidne to tu do ty doby zamkni (tusim, ze pod spodnim prispevkem je neco jako moznosti moderace a tam mas zamknuti tematu) a oziv to, az budes znat vysledek. Ale nemaz fotky, ja se na to jeste casem podivam.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neurazil jsem se, téma jsem otvíral ze zájmu, nikoliv z jakýchkoliv vedlejších úmyslů. Na druhou stranu mě nebaví se pořád nějak obhajovat a dokazovat, že jsem si to celé nevymyslel a že hodinky nejsou fake. Prosím moderátori o zamknutí tématu. Díky.

 

No tak Ty jsi tady hlavně neposkytl ani jeden důkaz, který by Tvé teorie potvrzoval. Cos čekal? Že si tady všichni sednou na p...l a budou se s Tebou chtít vyfotit? Více argumentů ( spíše všechny) zatím hovoří pro to, že ty hodinky nejsou pravé. Tvé podupávání nožičkou na tom nic nezmění. Kecy o tom, jak je těžké ověřit pravost, nemaj cenu. O logice Tvých poznámek, týkajících se papírů a krabičky (zřejmě taky zapadlých v gauči :suicide_anim: ) ani nemluvě.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...