Přejít na obsah

Seiko Divers History


instant

Doporučené příspěvky

na zraze padali otazky co je coho predchodcom, tak trochu historie.

vyhrabal som obrazok (vraj lepsi ako tisic slov) ale tak k nemu nejaky maly komentar sa hodi:

1. vsetky Seiko divers maju DNA z prveho modelu potapacskych hodiniek
2. professional divers mali WR300m a vyssie. tam to pokracuje jedna vetva smerom k dnesnym Prospex Divers: MM300 a MM600 Spring Drive /tu popisujem v profile/
3. druha vetva professional divers su takzvane konzervy. zacina rolexkillerom 6159-70xxx a pokracuje vsetkymi moznymi variaciami tuna divers. kalibre su z toho najlepsieho pod Grand Seikom /quartz aj automaty/

4. 150m divers boli potapky pre nie profesionalne pouzitie, tj bezneho zakaznika. to je ta vetva uplne vpravo

- tie co ste na zraze niektori obdivovali 6105-8080 - a.k.a. Apocalypse Now. Spolu s Rolex a Glycine horologicka ikona vietnamskej vojny. Skoncili v r1977 a s nimi aj system uzatvarania korunky zamkom /turn-and-lock/. Je na nich aj indikovany napis Lock s naznacenym smerom otacania korunky. Len pre zaujimavost maju hacking, co dnesne divers tejto kategorie nemaju

- od r1976 sa vyrabal tyo 6309-70XX, veľké vankúšovité púzdro, absolútna klasika a jedny z najkrajších hodiniek aké sa vôbec kedy vyrábali podľa mňa. Nesmrteľný dizajn, keby neboli japonci magori sekajú to dodnes ako cvičky.
Noah Fuller vydal minuly rok takmer identický remake tohto modelu so safirom a kalibrom 6R15 - za 500USD neskutočná paráda. Na fórach dosť pochvalovana kvalita spracovania - googlite ako Tsunami watch from Noah Fuller. Priame porovnanie s originalom TU

- v r1981 zostihlenie puzdra
- v r1985 Tritium nahradene Prometiom
- na konci osemdesiatych rokov konci kaliber 6309, nahradza ho 7002, ten nema day-date ale iba date. Svietiva vrstva vylucne Prometium, modely pre USA su WR200M, ostatne WR150M
- v r1996 prisiel model SKX007/009, WR200M, s nim kaliber 7S26, puzdro preslo redizajnom, korunka je na pozicii 3:45 /nie 4/. Model z r1996 mal svietivu vrstvu Prometium, od decembra 1996 uz iba LumiBrite. /prve kusy su teda zberatelsky zaujimave/
- co s touto kategoriou hodiniek urobi Seiko dalej som sam zvedavy :) ale myslim ze do dvoch rokov zmeny budu

post-4112-002801200 1296793560.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 86
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

este k divers - na dynku sa nachadza motiv vlny Tsunami, udajne sa jedna o reprodukciu stovky rokov starej drevorezby. Je to mytus Link

 

neodpustim si tsunami diver. tvary ich predlohy su proste nesmrtelne povabne. a co je najviac zaujimave, fuller sice zrejme nepouzil skoro nic made by Seiko /okrem kalibra/, ale cela idea prehadzovania lunetiek, remeňov, ciferníkov a ručičiek funguje. jednoducho zachoval kompatibilitu ako to je u seiko dobrým zvykom - takže tuningom sa medze nekladú:

 

Zdroj: Noah Fuller a WUS

post-4112-047910500 1296794335.jpg

post-4112-006070800 1296794772.jpg

post-4112-096166900 1296794774.jpg

post-4112-016027800 1296794776.jpg

post-4112-053547700 1296794777.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne Tsunami pride, ako trochu zlatanina, aj ked velmi kvalitna. Strasne by mi vadilo to XW na cifre. Za tu cenu narazis na original vo vybornom stave.

 

Edit. Este by som tam spomenul 6306-700X s hackingom pre japonsky trh, cize 6309 s kvalitnejsim strojcekom.

Upraveno uživatelem shag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne Tsunami pride, ako trochu zlatanina, aj ked velmi kvalitna. Strasne by mi vadilo to XW na cifre. Za tu cenu narazis na original vo vybornom stave.

 

Edit. Este by som tam spomenul 6306-700X s hackingom pre japonsky trh, cize 6309 s kvalitnejsim strojcekom.

 

no to aj mne, preto ich stale nemam :) je to bastl, nakoniec maestro sa tym zivi Posted Image dokonca sa dali objednat v roznych kombinaciach + PVD. Je to alternativa, prijal by som ked uz sterilny dial bez loga. Original je Original, ale napriklad svietit uz nebude ziadny. Kto ich chce na denne nosenie, asi pouvazuje nad takouto "kopiou" ako znici originalne hodinky prestavbou. Resp. som len chcel povedat, ze produktaci v Seiku dlhodobo vykazuju priznaky lahkej otravy hubami.. alebo fugu.. Si predstav ze by toto bol aktualny model Seiko povedzme namiesto sumo, resp niekde nizsie s 4R - kto by ich nemal? :)

 

ano, 6306 su na obrazku, nespomenul som ich v texte. ale mas pravdu, tak to je, patri sa spomenut.

post-4112-079815500 1296818816.jpg

post-4112-035634200 1296818855.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych bral ty původní 6217.

post-2676-015795000 1296824970.jpgpost-2676-028941700 1296824979.jpg

 

tie inac boli zaujimavo civilne, mali sice kopec detskych chorob ale vobec by v seiku neurobili chybu keby sa k niektorym dizajnovym liniam zase vratili. taka 500ks limitka podla historickej predlohy s malou knizkou o historii Seiko divers, so slusnym kalibrom a trochou marketingu okolo by sa hned rozobrala podla mna.. snad tak v r.2015 nieco vypustia, bude okruhle vyrocie :)

 

alebo si ich dajme fullerovi vystruzlikat ako dalsiu limitku chronomagu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie inac boli zaujimavo civilne, mali sice kopec detskych chorob ale vobec by v seiku neurobili chybu keby sa k niektorym dizajnovym liniam zase vratili. taka 500ks limitka podla historickej predlohy s malou knizkou o historii Seiko divers, so slusnym kalibrom a trochou marketingu okolo by sa hned rozobrala podla mna.. snad tak v r.2015 nieco vypustia, bude okruhle vyrocie :)

 

alebo si ich dajme fullerovi vystruzlikat ako dalsiu limitku chronomagu :)

 

Take Seiko 62mas Spring Drive by bolo zaujimave :smile_anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie inac boli zaujimavo civilne, mali sice kopec detskych chorob ale vobec by v seiku neurobili chybu keby sa k niektorym dizajnovym liniam zase vratili. taka 500ks limitka podla historickej predlohy s malou knizkou o historii Seiko divers, so slusnym kalibrom a trochou marketingu okolo by sa hned rozobrala podla mna.. snad tak v r.2015 nieco vypustia, bude okruhle vyrocie :)

 

alebo si ich dajme fullerovi vystruzlikat ako dalsiu limitku chronomagu :)

 

Tohle ale není vůbec špatnej nápad!!! Ty 62MAS jsem měl na eBay v hledáčku 2x a vždycky jsem hloupě podstřelil. Jsou to krásný hodinky a takovej revival bych si teda nechal líbit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady máš jedny na Ebay za 1200$. :)

To už je pěkná cenovka :) ... musím říct že jsem se do diversek taky zakoukal, nejvíc mě láká verze 7002, která se dá pořídit i za super peníze... njehorší je že člověk má tolik plánů a pak aby to všechno stíhal unosit :D

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych bral ty původní 6217.

post-2676-015795000 1296824970.jpgpost-2676-028941700 1296824979.jpg

 

Tyhle mám, ročník 1967. Nedávno jsem je prohnal servisem a dal jim nový ciferník a ručičky aby se daly nosit. Ty původní samozřejmě mám taky, ale už byly docela "jeté". Teď jim vybírám nějaký vhodný nato strap. Až jednou nebudu línej, zkusím je cvaknout. Upraveno uživatelem decebal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle mám, ročník 1967. Nedávno jsem je prohnal servisem a dal jim nový ciferník a ručičky aby se daly nosit. Ty původní samozřejmě mám taky, ale už byly docela "jeté". Teď jim vybírám nějaký vhodný nato strap. Až jednou nebudu línej, zkusím je cvaknout.

 

Tak to prosim ta sprav. Okrem toho ciferniku a ruciciek maju povodne komponenty?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...