Jump to content

LDH lidové družstvo hodinářů

Recommended Posts

Z toho průměru jsem měl trochu strach, ale na ruce seděj příjemně (aspoň na té své). Jinak u hodináře, kam v Praze chodím jsem viděl podobnou předělávku LDH, tuším v chromu - bylo to bílé lesklé, výrazné číslice, fosforové mohutnější ručky, pouze výška pouzdra byla vyšší. Zatím o nich přemýšlím ..., nevím jak by se výška pouzdra snesla s oblečením.

• 6 years later...

dnešní přírůstek LDH - stáří ani typ strojku nevím ale jsou v pěkném stavu 

post-28916-0-36484700-1497863507_thumb.jpg

Edited by honza.hasic
  • 10 months later...
  • 2 years later...

Zdravim,

jsem zde novy a rad bych prinesl trochu svetla do nedostatku info o teto znacce.Zajimam se o obdelnickove strojky a dobry zdroj jsem nasel u LDH .

Ano, informace nejsou a domnivam se ,ze zde nekde uvedeny odkaz na Mechaniku Prostejov je zavadejici .Toto druzstvo melo autoopravnu a kovovyrobu .

L.D.H.

Lidove druzstvo hodinaru ,Usti n/L ,videl jsem pap.obalky hodinkovych per s timto napisem a dat razitky 1953 .Dle Mikrolisk.de se zabyvalo zapozdrovanim hod.strojku

zbylych z rekvirovanych pouzder  ze sbirek pro valecne potreby .To vysvetluje sirokou rozmanitost strojku od cylindru po omegy.Pro kazdy strojek byl

rucne vyrabeno nove pouzdro z hliniku (jiny levny mat.nebyl) a i vicka jsou prevazne  z hliniku.

Jsou znama tri loga : L.D.H.(psacim),LDH (v domecku) a trojuhelnik s tremi pismeny v rozich.

LDHL

Liberec , na aukru byly spinaci hodiny pro fotokory s timto napisem .Logo neco jako Thiel ,kotva s napisem LD-HL .

DHZ

Druzstvo hodinaru a zlatniku ? Logo DHZ v diamantu ?

Rukopis stejny,hlinikova pouzdra,cifernik bez nozicek na dva minisroubky.

Doba zacatku jiste az po znarodneni ,tedy zac.50-tych let ,ukonceni zrejme take zahy ,zrejme sloucenim do nejakeho n.p.,hodinari napr.Klenoty ,

zlatnici do Karatu ?

foto aukro

doo

DHZ.jpeg

LDHL

Zdravim,

ja o vlku,vlk druhy den na aukru.Pamet (moje) je osidna,kotvu beru zpet,je v  logu kotvove kolo.

Foto aukro

LDHL.jpeg