Přejít na obsah

LDH lidové družstvo hodinářů


Jiribartl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Tada

Tak když použiješ stroj z kapsáčů, tak se dost blbě dělaj hodinky 33mm velké. Stroj je v nich vskutku parádní, koukal jsem na něj v prodejním vlákně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z toho průměru jsem měl trochu strach, ale na ruce seděj příjemně (aspoň na té své). Jinak u hodináře, kam v Praze chodím jsem viděl podobnou předělávku LDH, tuším v chromu - bylo to bílé lesklé, výrazné číslice, fosforové mohutnější ručky, pouze výška pouzdra byla vyšší. Zatím o nich přemýšlím ..., nevím jak by se výška pouzdra snesla s oblečením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • po měsících...
  • Po letech...

Zdravim,

jsem zde novy a rad bych prinesl trochu svetla do nedostatku info o teto znacce.Zajimam se o obdelnickove strojky a dobry zdroj jsem nasel u LDH .

Ano, informace nejsou a domnivam se ,ze zde nekde uvedeny odkaz na Mechaniku Prostejov je zavadejici .Toto druzstvo melo autoopravnu a kovovyrobu .

L.D.H.

Lidove druzstvo hodinaru ,Usti n/L ,videl jsem pap.obalky hodinkovych per s timto napisem a dat razitky 1953 .Dle Mikrolisk.de se zabyvalo zapozdrovanim hod.strojku

zbylych z rekvirovanych pouzder  ze sbirek pro valecne potreby .To vysvetluje sirokou rozmanitost strojku od cylindru po omegy.Pro kazdy strojek byl

rucne vyrabeno nove pouzdro z hliniku (jiny levny mat.nebyl) a i vicka jsou prevazne  z hliniku.

Jsou znama tri loga : L.D.H.(psacim),LDH (v domecku) a trojuhelnik s tremi pismeny v rozich.

LDHL

Liberec , na aukru byly spinaci hodiny pro fotokory s timto napisem .Logo neco jako Thiel ,kotva s napisem LD-HL .

DHZ

Druzstvo hodinaru a zlatniku ? Logo DHZ v diamantu ?

Rukopis stejny,hlinikova pouzdra,cifernik bez nozicek na dva minisroubky.

Doba zacatku jiste az po znarodneni ,tedy zac.50-tych let ,ukonceni zrejme take zahy ,zrejme sloucenim do nejakeho n.p.,hodinari napr.Klenoty ,

zlatnici do Karatu ?

foto aukro

doo

 

 

DHZ.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...