Přejít na obsah

Seiko MARINEMASTER


rafficek

Doporučené příspěvky

Tady ten borec píše, že by se s korunkou mělo manipulovat co nejméně. Určitě neseřizovat čas každý den, což u automatů je běžné, že je tam denně odchylka, ale raději zkoušet měnit polohy přes noc, sklíčkem nahoru, dolů nebo korunkou nahoru, dolů a když se zjistí, která poloha je nejlepší pro zpomalení nebo zrychlení času, raději využívat tento způsob, než denně šroubovat, čímž se podle něj pomalinku opotřebovávají vlákna závitu a zkracuje se životnost korunky.

Zvlášť u MM 300m klade důraz na to, že oprava je potom složitá a nákladná.

Dokonce tam doporučuje nějaký olej nebo tuk, který prý vyrábí přímo Seiko na promazávání korunky.

Tak sorry, jestli jste toto téma již dříve řešili, každopádně by mě zajímalo, jak to máte se štelovánm času vy. Necháváte hodinky běžet prostě s odchylkou a seřizujete jen datum po měsíci nebo jste taky takoví maniaci jako já, že denně mám potřebu seřídit na sekundu čas?  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje MM300 su z 2012, prvy krat boli pretesnene, vycistene a premazane po 7 rokoch...a veruze boli pouzivane riadne aktivne, aj ked teraz ich nosim len obcasne.

Mam tri ks hodiniek s tymto typom puzdra (mal som styri). 

By som sa neplasil zbytocne. Ak uz vyplaseny si, holt blby stav - jedina forma opravy je vymena celeho puzdra (ak sa nemylim).

 

Moje MM300 ak boli nosene aktivne, isli denne mozno do +2 sec. Vzdy to posral az winder. Pred zhruba mesiacom som ich nosil pravidelne pocas 11 dni a po tej dobe isli do predu asi +4 sec. Cize uvaha o dennom nastavovani je nezmysel. Ak mas potrebu mechanicke hodinky nastavovat na sekundu presne kazdy den, kup si SD GS. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady, ode dneška na korunku nešahám a jak budu chtít ráno seřídit čas, bouchnu se přes prsty!  :rolleyes:

Jsem zvědavý jak dlouho to vydržím...

? propos, přemýšlím o nějakém koženém řemínku k těm Marinemasterům. Viděl jsem fotky na Pinterestu, kde to vůbec nevypadá špatně, hlavně světle nebo tmavě hnědé vintage. Máte někdo zkušenosti s kůží?

post-68270-0-63395400-1565905861_thumb.jpg

post-68270-0-32495600-1565905869_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na MM kuze nepatri (bardi prominou). Nepostrehl jsem kterym smerem a jak moc ti presnost chodi. Ja to resim tak, ze kdyz mi hodinky delaji kuprikladu +5sec/day, tak je nastavim na -30 a znovu sesteluju pri +30. Hodinky mam po tu dobu presny +/-30sec (coz prezije i mirny autista) a znamena to serizeni jednou za 12 dnu... Kdyz sneses minutu, bude to jeste vic. A kdyz ti budou chodit lip, bude to nejvic! No a kdyz ti budou chodit hur, tak jsi holt v pérdeli pane hrábě ;) Ale treba je od tebe nekdo koupi...za mrzky peniz...kdyz jsou tak nepresne a maji beztak nacaty zavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělá mi to cca +5sec/day. Takže zkusím Tvoji metodu. Závit doufám načatý není, mám je nové, týden a korunku jsem velmi šetrně a s citem šrouboval zatím tedy 7x  <_< Uvažuji o této kůži: https://www.strapshop.cz/hirsch-teletina/hirsch-liberty

Spíš tu světlejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělá mi to cca +5sec/day. Takže zkusím Tvoji metodu. Závit doufám načatý není, mám je nové, týden a korunku jsem velmi šetrně a s citem šrouboval zatím tedy 7x  <_< Uvažuji o této kůži: https://www.strapshop.cz/hirsch-teletina/hirsch-liberty

Spíš tu světlejší.

 

Jestli je mas tyden tak tomu dej jeste cas..Musi se zajet a meli by chodit presneji (ovsem, je to jenom povest)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se pročetl posledními příspěvky o hulení při editaci a rozborce čehosi a dam se radši MM v dovolenkové letní verzi na UncleSeiko wafli. I když dnes

post-35979-1566319732,4.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Kamilb a další s MM600 : Mám doraz a asi bude směšný, ale neplete se vám ta gmt ručka při letmém zkouknutí času. Měl jsem ji u dvou kousků a malinko to mátlo (u jednoho opravdu hodně). Hledám si něco ke kulatinám a tohle je asi (po dlouhém hledání a váhání) zatím na prvním místě.

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...