Přejít na obsah

Seiko MARINEMASTER


rafficek

Doporučené příspěvky

Návštěvník YPO

sem se mrknul na seiyastránky a zase nebudu spát :D

 

já i hodinář říkám - jsou f tom špony a každej werk jde jinak -------- a prej né :D

 

a co říká Seiya?:

 

# Movement:7S26 Automatic

# MOVEMENT MALAYSIA

 

JÍMÁ MNĚ HRŮZA - HE HE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ježišmarjá a co chceš za ty prachy?

Malaysia nebude horší než Čína, kde se dělají i levný Švýcary, tak co?

Neřešíme tu "krvavý diamanty" tak co?

Nosíš trička, košile džíny, tenisky... světových značek dělaných tamtéž, a neolejzáš po nich, tak co?

HODINKY jsou o něčem jiným.

HODINKY jsou srdcovka, nepotřebuješ je, a stejně do nich leješ nehorázný prachy.

Já mám pro takový polemiky jedinou radu: Kup si kvarcky za 150( nevím čeho) a nech nás tady blázny žít a snít svůj sen

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi, krokodil na remene sa nelovi, ten sa chova na farme. s vynimkou niekolkych dobrodruznych projektov v europe (neviem ci ma uz EU smernicu na zaradenie krokodila ako jatocne zviera), najblizsie od nas v tunisku a egypte.

 

koukal sem nedávno na bednu... snad za nedlouho bude jateční farma i u nás. To se zase zelení poser..u

Probíhá nějaká schvalovačka na první vlaštovku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sem se mrknul na seiyastránky a zase nebudu spát :D

 

já i hodinář říkám - jsou f tom špony a každej werk jde jinak -------- a prej né :D

 

a co říká Seiya?:

 

# Movement:7S26 Automatic

# MOVEMENT MALAYSIA

 

JÍMÁ MNĚ HRŮZA - HE HE

 

Tak jsem se tam koukal taky na ty stránky, a nevím, co jsi tam četl. Hoď sem odkaz.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sem se mrknul na seiyastránky a zase nebudu spát :D

 

já i hodinář říkám - jsou f tom špony a každej werk jde jinak -------- a prej né :D

 

a co říká Seiya?:

 

# Movement:7S26 Automatic

# MOVEMENT MALAYSIA

 

JÍMÁ MNĚ HRŮZA - HE HE

 

 

Je pořád řeč o Seiko MarineMaster?

Upraveno uživatelem Marfi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ježišmarjá a co chceš za ty prachy?

Malaysia nebude horší než Čína, kde se dělají i levný Švýcary, tak co?

Neřešíme tu "krvavý diamanty" tak co?

Nosíš trička, košile džíny, tenisky... světových značek dělaných tamtéž, a neolejzáš po nich, tak co?

HODINKY jsou o něčem jiným.

HODINKY jsou srdcovka, nepotřebuješ je, a stejně do nich leješ nehorázný prachy.

Já mám pro takový polemiky jedinou radu: Kup si kvarcky za 150( nevím čeho) a nech nás tady blázny žít a snít svůj sen

 

Hele jediný o co tady šlo, že jsem řekl, že hodinky Seiko 5 jsou dobrý hodinky. Kdybys napsal je na nich špatně to a to, jdou velmi nepřesně, jsou nespolehlivé a za měsíc se je po nich, bral bych to jako argument. Za co utratíš prachy je Tvá věc. Ano, hodinky jsou srdcovka, nevím proč bych měl kupovat kvarcky? Seiko je špičková hodinářská firma s víc než stoletou tradicí výroby mechanických strojků. Můžeš ctít jiné značky a já bych mohl taky tvrdit, že je to předražená snobárna, ale nedělám to. Tvé argumenty jako nelíbí se mi ta značka, tak je to šunt a nebo dobrý hodinky = drahý hodinky, to je akorát demagogie.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele jediný o co tady šlo, že jsem řekl, že hodinky Seiko 5 jsou dobrý hodinky. Kdybys napsal je na nich špatně to a to, jdou velmi nepřesně, jsou nespolehlivé a za měsíc se je po nich, bral bych to jako argument. Za co utratíš prachy je Tvá věc. Ano, hodinky jsou srdcovka, nevím proč bych měl kupovat kvarcky? Seiko je špičková hodinářská firma s víc než stoletou tradicí výroby mechanických strojků. Můžeš ctít jiné značky a já bych mohl taky tvrdit, že je to předražená snobárna, ale nedělám to. Tvé argumenty jako nelíbí se mi ta značka, tak je to šunt a nebo dobrý hodinky = drahý hodinky, to je akorát demagogie.

 

To od Radima asi nebylo na tebe ;)

Upraveno uživatelem Marfi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ne ne tak jsem to neřek. Seiko - super - mám rád a jedu v nich stále. Ale nemůžeš srovnávat základní kalibr XY s vymazleným ( a pochopitelně zaplaceným) strojem vyšší třídy. Nebude přesnější, nebude.. já nevím co, ale prostě ten celek, stroj, pouzdro, cifr, ručky - ono to hraje všechno k sobě .

Seiko je teda ale blbej příklad, páč mi přijde kvalita - cena a prestiž hodně oproti sobě posunutá. ( aspoň v našich končinách). Moc podobných značek s obdobnou kvalitou za takové peníze asi nevyjmenuješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyrobit slusne mechanicke hodinky za naklady Seiko5 je tiez druh umenia. Osobne proti Seiko5 nemam nic, prave naopak. Su to idealne hodinky pre bezneho cloveka, ktory nechce nosit na ruke kardiostimulator. Ale porovnavat Seiko5 s top produkciou znacky je nemozne. Je to ako mysliet si ze Polo je taky isty VW ako Phaeton, pretoze obaja ich majitelia su velmi spokojni. :)

 

Dovod preco Seiko vyraba najlacnejsie modely mimo Japonska je jediny a tym su naklady. Vyssie modely su v Japonsku vyrabane pochopitelne z prestiznych dovodov. "Made in Japan" sice nema striktne uzakoneny status ako u swiss produkcie, ale kazdy fanda spotrebnej elektroniky alebo automobilizmu vam povie, co to v praxi znamena. Avsak mysliet si, ze v nejaponskych destinaciach ich sklada armada deti za pasom alebo nieco podobne.. to by som asi nerobil. Ak chcete vidiet ako vyzera linka na produkciu kalibrov v Seiko Instruments Singapore, LINK.

 

Niekolko detailnejsich zaberov z vyrobnych liniek produkujucich bezne kalibre a kompletne hodinky Seiko nizsie. tu je LINK. Tieto konkretne su z fabriky Morioka Seiko Instruments, co je pravdepodobne najvykonnejsia automatizovana linka na vyrobu hodiniek na svete /nachadza sa v Japonsku/. Na tie hodinky jednoducho ludska ruka nesiahne, vyraba sa tom kompletna produkcia seiko kalibrov a hodiniek v japonsku, okrem tych, ktore sa kompletizuju rucne.

 

Pre zaujimavost, vacsina liniek, robotov a automatov, ktore na zaberoch vidite, su in-house produktom Seiko - spolocnosti Epson, ktora okrem toho ze vyraba spotrebnu elektroniku /tlaciarne, projektory atd/ je jednym z poprednych svetovych vyrobcov robotov. Povodne zacali vyvojom pokryvat vnutorne potreby Seiko, neskor zacali predavat aj mimo skupiny a dnes myslim tvoria vyznamnu cast zisku celeho koncernu.

 

 

edit: preklep

post-4112-040437800 1286590185.jpg

post-4112-042864900 1286590200.jpg

post-4112-054210800 1286590217.jpg

post-4112-016151700 1286590241.jpg

post-4112-023860000 1286590253.jpg

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

ježišmarjá a co chceš za ty prachy?

 

nic, jenom to potvrzuje mou teorii, že to jsou komplet hodinky v ceně řemenu

 

Tak jsem se tam koukal taky na ty stránky, a nevím, co jsi tam četl. Hoď sem odkaz.

 

http://www.seiyajapan.com/product/S-SKX007K2-CUS/SEIKO-200M-Diver-SKX007K-Custom-Made-Sapphire-Special.html

 

Je pořád řeč o Seiko MarineMaster?

 

NE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nic, jenom to potvrzuje mou teorii, že to jsou komplet hodinky v ceně řemenu

 

O té ceně máš čistou pravdu.

 

Tak to jo, já se těšil že si počtu něco o nekvalitě strojků plných špon, vyrobených mimo Japonska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

To seiko je stejně zajímavá firma - vyrábí nádherný marine mastery 300M , ale ty ostatní, i dražší, jsou fakt naprosto bezradný. A pak i k těm krásným 300m profesional prdne metrosexuální ( v nejlepším případě) náramek, málem bicolor. Ještě, že se dá vyměnit za něco smradlavýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To seiko je stejně zajímavá firma - vyrábí nádherný marine mastery 300M , ale ty ostatní, i dražší, jsou fakt naprosto bezradný. A pak i k těm krásným 300m profesional prdne metrosexuální ( v nejlepším případě) náramek, málem bicolor. Ještě, že se dá vyměnit za něco smradlavýho.

 

videl si naživo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...