Přejít na obsah

Seiko MARINEMASTER


rafficek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondra

uz to tu je jak v Rolex alebo Panerai sekcii. Vsetci kyvkaju ake to ma gule ked to je doskrabane, ale s prvym bebíčkom letia za doktorom "pane - rozleštit, vymenit, luneta to, nozicky hento, rychla plastika xichtu, pomoooc".. :)

 

+1 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 12345

A já je prodal právě proto že tu gigantickou tool watch auru která v odkazu a původu těchto hodinek skutečně je,totálně rozsekala ta pekelná nablýskanost která mě ukrutně svazovala a raději jsem nosil tu malou šedou myš 6105 která má stále obrovský náboj,a jsou to stále moje TOP,bez ohledu na to,co mám ještě doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

ako asi viete v predajnej sekcii sa nedavno jedne objavili a tak som si ich vsimol a zacal sa zaujimat (ano moze sa to zdat divne ale zatial isli vzdy tak nejak mimo mna) cosi som pogooglil a mam otazku na znalcov:

 

okrem toho ze mi(18) budu urcite velke... :D trapi ma hlavne korunka, to sa seiko vazne nezmohlo u svojej (takmer)vlajkovej lode na nic lepsie nez je bezna korunka s jednym O kruzkom, aku najdeme v seikach za 100 USD? alebo mi ako tradicne iba nieco unika?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako asi viete v predajnej sekcii sa nedavno jedne objavili a tak som si ich vsimol a zacal sa zaujimat (ano moze sa to zdat divne ale zatial isli vzdy tak nejak mimo mna) cosi som pogooglil a mam otazku na znalcov:

 

okrem toho ze mi(18) budu urcite velke... :D trapi ma hlavne korunka, to sa seiko vazne nezmohlo u svojej (takmer)vlajkovej lode na nic lepsie nez je bezna korunka s jednym O kruzkom, aku najdeme v seikach za 100 USD? alebo mi ako tradicne iba nieco unika?

 

"Simplicity is the ultimate sophistication."

 

Leonardo da Vinci

 

edit: k vlajkovej lodi maju MM300 daleko. vlajkova lod ma korunku s viacerymi tesneniami a vyzera takto:

post-4112-044982900 1338420522.jpg

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ved pisem "takmer" a zas tak daleko nemaju su to (aspon pokial viem) najdrahsie automaticke divery od seika, nepocitam modely springdrive tie mi nic nehovoria.... budem si to musiet este nechat prejst hlavou :D ale za tu kurunku maju teda u mna body dole :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uprimne - u mna naopak boduju tym ze takuto "primitivnu" vec dokazu urobit tak, ze prejde skuskou na 600m WR. Resp. inac - to je akoby mi vadilo, ze je v nich taky isty system automatickeho natahu ako v stodolarovych Seikach. Proste premakane marketingove oyeby s cielom ospravedlnit nezmyselnu cenovku tu necakaj :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez urazky vidim ze si vazne srdciar :D ale nerobme z bugu featuru....

 

Objektivne niesom voci seiku nijak zaujaty naopak mam o ne vazny zaujem ale venoval som sa tomu vcera asi hodinu a nasiel som na nete vacsie nez male mnostvo prispevkov stazujucich sa na system tej korunky ... namatkou:

 

http://forums.watchuseek.com/f21/mm300-retrofit-crown-stem-tube-question-619773.html

http://www.thewatchsite.com/index.php?topic=16283.0

http://www.thewatchsite.com/index.php?topic=26244.0

http://www.thewatchsite.com/index.php/topic,23555.msg149999.html#msg149999

 

v tom poslednom prispevku si chlap podla vsetkeho nechal dokonca vymenit korunku za rolex style skoda ze fotky uz expirovali,... to podla mna uz o niecom svedci, schvalne kolko subov umelo prerobenych na tento skvely seiko superjednoduchy system dokazes vygooglit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim....podle me 99% divers hodinek se nikdy nepodivaji hloubeji nez metr pod vodu...takze delas zbytecne tlaky.....

 

No ale takto to brat nemozeme to akoze nie som Jacques Cousteau tak mi stacia oblekovky od Casia? Raz za nieco davas peniaze tak chces aby to podla toho vyzeralo. (ze to potom nevyuzijes uz nemusi nikoho zaujimat) Inak je mi samozrejme jasne ze 99% milovnikov leteckych hodiniek nikdy nepilotovalo ani vetrona a tak isto ja milovnik potapacskych som sa najhlbsie ponoril na dno podolskeho bazenu a aj tam mi zalahlo v usiach :D dodnes na to nerad spominam.

 

Edit: jo a vymenu puzdra za cenu polovice novych hodiniek neviem ci mozno povazovat za jednoduchy servis? (to nemam z vlasrnej hlavy, viz recenzia)

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez urazky vidim ze si vazne srdciar :D ale nerobme z bugu featuru....

 

Objektivne niesom voci seiku nijak zaujaty naopak mam o ne vazny zaujem ale venoval som sa tomu vcera asi hodinu a nasiel som na nete vacsie nez male mnostvo prispevkov stazujucich sa na system tej korunky ... namatkou:

 

http://forums.watchu...ion-619773.html

http://www.thewatchs...p?topic=16283.0

http://www.thewatchs...p?topic=26244.0

http://www.thewatchs....html#msg149999

 

v tom poslednom prispevku si chlap podla vsetkeho nechal dokonca vymenit korunku za rolex style skoda ze fotky uz expirovali,... to podla mna uz o niecom svedci, schvalne kolko subov umelo prerobenych na tento skvely seiko superjednoduchy system dokazes vygooglit?

 

srdce mam v poriadku - dufam.

nemam cas tie vlakna citat, ale vidim dobre ze su vsetky o tom istom probleme - borec SharkFin utrhne zavit na korunke a hned je z toho bug u vyrobcu? k zavitovej vlozke - aky zmysel by mal monocoque case ked donho zacnes vrtat diery? tu heliacik, tam korunka.. zapaluje?

Tych hodiniek sa predajli tisice tak snad tu nebudeme riesit cloveka co nema po rane jemnu motoriku /ako napriklad ja/ a udrbe si zavit na hodinkach. a keby ten zavit prisiel z vyroby zly tak mu to snad vymenia aj s ospravedlnenim. nestiham teraz ist do detailu, precitam neskor, tak ak sa mylim tak sorry.

 

k tym subom - preco by to preboha niekto prerabal na Seiko system? To ze sa najde jeden magor co si to na Seiku prerobi na rolex system svedci akurat o tom, ze sa nasiel jeden magor co si to nechal prerobit na Rolex system. Kolko potopenych Seiko dajvrov si videl? vratane stoeurovych? ja ani jedny.

 

na temu o com to svedci: "eat cowhide - billion flies cant be wrong".. mucha vie, ved ochutnala uz vsetko..

niekde som tu postoval vysledky merani - tlakovych skusok. SKX cez 400m, MM300 670m, MM1000 2400m.. Seiko dava vsetkemu 100% rezervu. Ked ti tie gumicky chybaju proste si kup ine hodinky. ale nam co ich mame tu o bugoch prosim ta nerozpravaj.

 

p.s. vymena puzdga je pgave ze skugvene jednoduchy segvis, akugat nie najlacnejsi. este jednoduchsi je vymena celych hodiniek - to zvladnem odservisovat aj ja :)

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ved pisem "takmer" a zas tak daleko nemaju su to (aspon pokial viem) najdrahsie automaticke divery od seika, nepocitam modely springdrive tie mi nic nehovoria.... budem si to musiet este nechat prejst hlavou :D ale za tu kurunku maju teda u mna body dole :(

 

najdrahsie divers automaty od seika su SBDX011. a skutocne k highendu maju daleko, aj ked su to bezkonkurencne hodinky. U Seika je highend naozaj springdrive, jedno ci ti to nieco hovori alebo nie, ale je to tak a podla toho treba aj na hodinky pozerat. u Seika su technologie na prvom mieste a automaty bez hi-beatu su proste 50te roky 20ho storocia, ci sa nam to paci alebo nie. tak sa nam to snazia aspon sprijemnit ze to urobia ako sa slusi a patri na dobru japonsku firmu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja som tie vlakna pochopil tak ze seiko dokonca asi zmenilo system vyroby....

 

 

But now that Seiko is using their improved design in the new watches hopefully that will help eliminate the cross threading and also the need for the triple lock upgrade.

 

Glad to see Seiko not only acknowledging the problem and redesigning the solution but also using the new design in current MM300s.

 

 

 

ale mozno sa tu najde lepsi anglictinar a uvedie to na pravu mieru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...