Přejít na obsah

Teraristicke okenko


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 861
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak krmení máme za sebou a bylo to dlouhé a celkem vtipné. Holátka jsem dala do malého, nízkého a průsvitného víčka. Úže chvíli trvalo, než vylezla z kokosu, ale pak to začalo. Fakt nemohla najít místo, jak se k holátkům dostat. Zkoušela to z boku, pak jednou horem z pozadí, ale to nedosáhla, tak se stáhla zpět. No ale pak jí napadlo, že by to šlo třeba spodem. Tak se začala podhrabávat. Přišlo mi, že mám doma krtka :D Asi po deseti minutách (celkem 45 minutách) to vzdala a zalezla do kokosu. Jedno hole už stačilo zdrhnout z víčka ven. Tak jsem tedy vyndala i to druhé. Pak už to šlo celkem rychle a postupně snědl obě. 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ikZbHtmojKA

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se totiž v přírodě moc průhledných víček nevyskytuje, tak ta zvířata neví, jak na to :D :D

 

Pěkně si s ním poradila. To je nějaká barevná mutace? Nepřijde mi to jako úplně obyč forma, ale možná to světlo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Solidus: Je to Azték. Ještě tam byl s bráchou, ale ten byl podstatně dražší (měl lepší zbarvení).

 

To Ava: Simtě, tohle ještě jde, ale vem si, až bude papat velké myši, to je pak teprve morda a řev :D

 

To nAscA: to už šel po druhém holeti :) Ani jedno tentokrát neřvalo, což jsem byla ráda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám rád horory :crying_anim02:  :crying_anim02: :crying_anim02:  , ale tohle jsem obrečel. :crybaby:

 

Sem se chodím dívat na hadičky, protože se jich strašně bojím :unsure:

 

Původně jsem si myslel, že to je teroristické okénko :axehead:  a pak už jsem tu zůstal :angel:

 

Bohužel hadičku mám zatím pouze jednu, ale ta patří do jiného okénka, které tu zatím, bohudík, není.  :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:gora:  

 

hadičku.... v jiném okénku ... :D promiň, ale fakt jsi to napsal hezky :D

Nemysli si, že jsem tak morbidní. Taky mi to krmení zrovna nedělá dobře, ale pokud se nenají, tak umře. Mám sice i mražená holata, ale nechci, aby si na ně zvykal. Pak by si třeba neuměl pořádně poradit s normální myší 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem ty mražená holata kupovala, tak jsem netušila to, že ty holata do mrazáku dávají živá  :jawdrop:

Ale prý je to "nejhumálnější" smrt. To bylo moc i na mě.  :eek:

 

Jinak mám dotaz na kluky chovatelé:

jak dlouho mi mražená holata vydrží v mrazáku? Myslím jestli je tam nějaká doba do kdy se můžou podávat, aby to tomu hadovy nedělalo nějaký zdravotní problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to jsou moc malá .... 

Někdo je taky dusí CO2, ale fakt nevím, i to mi přijde masakr. Při tom mražení se jim (kor jim, jak jsou malá, tak velmi rychle) zpomalí funkce a usnou. Jejich termoregulace je téměř nulová, v silném podchlazení to tedy mají velmi rychle za sebou. Při dušení si myslím to je horší, protože se fakt dusí.

Když se to vezme kolem a kolem, tak ani ty živá nemají smrt snadnou. Had je buď škrtí nebo rovnou jí (jako třeba zrovna ten můj). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brrr.... dávat usmrtit TEPLOKREVNÉHO živočicha do mrazáku je jasné TÝRÁNÍ zvířat a to se všemi důsledky, které by to měl mít! Kurwa lidi, tohle jestli někdo fakt dělá, tak je prase, debil a hovado a zaslouží stejnou smrt. Nic jako zpomalení funkcí a usnutí to nezpůsobí, pouze utrpení!!!! Věřím, že většina chovatelů ty myšky nejdřív usmrtí za použití CO2!

 

Smrt "mrazákem" je milosrdná pro studenokrevné živočichy, tedy třeba hady, kde to opravdu probíhá tak, jak popisuješ.

 

Fuj, je mi zle na to myslet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dušení CO2 není dušení. Prostě nic nic nic, offline a hotovo. To zvíře, ani člověk, nemá absolutně šanci poznat, že se něco děje, žádný stres, nic. Stejně jako karma v koupelně a prý se to děje i jeskyňářům, když se to někde nahromadí a někam vleze - nic nic, offline.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A k tomu zabíjení hadem - myší strategie je hodně mláďat a hodně často, hadí strategie přežití je, je žrát. Nebýt hadů (a dalších), za rok máme myší po pás :D Je fakt, že příjemné na pohled to asi není. Zemřít vyhladověním asi na pohled taky nebude nic moc. Nicméně to je příroda (trošku umělá v tomhle případě :D). Musím říct, že škrcení je fakt hnus. Když vidím, jak pak prakticky lezou myším oči z důlků (nepřeháním), tak si říkám, že to uštknutí je snad milosrdnější.

 

Časem si ale zvykneš asi si to i oblíbíš - jak to ten Tvůj pašák dneska pěkně zmáknul :) A nebo krmíš mrtvými - vezmeš živou myš za vocas, švihneš s ní o roh terárka a dáš hadovi. Rychlé, bezbolestné, myš je ještě teplá a hlavně neskáče po celém terárku - výhoda, pokud chováš dva a více jedovatých pospolu.

 

sorry za triple příspěvek, emoce musely ven :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...