Přejít na obsah

Teraristicke okenko


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 861
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Teď se to v těch obchoďácích celkem rozmáhá. Ty zvířata tam asi moc klidu nemají. 

 

Tak jsem se rozhodla, že si vyrobím terárko (mám jakousi tvořivou náladu).  :flex:  Původně jsem si myslela, že nakoupím OSB desky, nechám si je na míru nařezat a pak to poslepuju, přidám sklo atd. Pak jsem ale dostala nabídku na prosklenou skříňku za odvoz. Něco na tento způsob

 

53aee4c6d2ad586a5a120100.jpg

 

Takže půl práce hotovo. Jen udělat nějaké parádní 3D pozadí z polystyrenu, vyřešit odizolování kvůli vlhkosti, světlo a bude  :clap:

No, uvidím, jak to půjde. Výsledek, pokud bude k něčemu, tu vystavím pro případnou kritiku :D Ale hned to nebude, chci si dát na čas.  :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta "ještěrka" je Crotapythus collaris (snad jsem to napsal dobře, nechci se koukat na web a pak machrovat, pěkně z hlavy :)), neboli leguánek obojkový. Měl jsem pár. Nádherná zvířata. Dodnes mě štve, že jsem je pustil a to jsem je tak dlouho sháněl :( Blbec no :( Kolik za něj chtějí?

 

Tory: jak vyřešíš, aby Ti nepadal substrát ven, když otevřeš dvířka? A potřebuješ větrání. Tzn. nejlépe v levé stěně nahoře a v pravé stěně dole. Ošetřit proti vlhkosti třeba dvěma vrstvami Duvilaxu, stojí něco přes kilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta "ještěrka" je Crotapythus collaris (snad jsem to napsal dobře, nechci se koukat na web a pak machrovat, pěkně z hlavy :)), neboli leguánek obojkový. Měl jsem pár. Nádherná zvířata. Dodnes mě štve, že jsem je pustil a to jsem je tak dlouho sháněl :( Blbec no :( Kolik za něj chtějí?

 

to neprodávájí, mají je tam jen vystavené. Je jich tam víc ve velké skleněné kostce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že ty zvířátka tam mají jen "na okrasu" nebo spíš inventář obchoďáku.

 

Napadlo mě, že bych koupila hliníkový plech (1.5 mm silný), který bych na krajích ohnula, abych z toho udělala takový nízký šuplík. Taky jsem si říkala, že bych ho nalakovala hnědou barvou. 

Odvětrávání chci z jedné boční strany malé a na "stropě" delší táhlý plát. Na zakrytí použiju mřížku. Uvidím, jak to bude s teplotami pak. Případně bych boční větrání zakryla.

Jen trochu nevím, jak s objímkou. Chci koupit už hotovou s kabelem (přeci jen s elektrikou moc zkušenost nemám). Ale mám strach, aby se tam pak úža neupekla. Přeci jen si myslím, že se tam bude držet teplota víc, než ve skleněném. Takže asi vyzkouším 20W žárovku nejdřív. Předpokládám, že taková nezpůsobí nic ani úže a ani samotnému terárku. Fakt uvidím, budu zkoušet do té doby, než to bude perfektní. Úža je ještě malá a na terárko 100 cm má ještě čas, tím pádem já na výrobu taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen aby ti neprolezla mezi těma zašupovacíma sklama. Měl jsem nemlich stejnou užovku v teráriu z obrovského akvária, které jsem koupil v bazáru za pár korun, páč bylo v jednom rohu ťuknutý s pár prasklinama a několikrát mi utekla. Pořád jsem nemohl přijít na to, jak to dělá až jsem ji jednou načapal, jak prolízá tou prasklinou. I když jsem na to hleděl, tak jsem tomu skoro nemohl uvěřit, vypadalo, jako by byla překrojená. Protáhla se fakt pár milimetrama. Pak jsme jí kvůli tomu říkali David (Copperfield).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pebe: docela by mě zajímalo, kolik jich tam mají a jak je to terárko velké. Sákra, se tam snad budu muset jet podívat.

 

Toryco: větrání má fungovat na principu přirozeného proudění (ne průvan) vzduchu, tzn. na jedné straně by mělo větrání být dole a na protější nahoře, tím zajistíš nejlepší výměnu. Pokud strop, tak na té boční ho udělej co nejníže nad zemí (ne na zemi, počítej se substrátem :D). Ta voděodolnost - úža zas moc vlhko nepotřebuje, tak buď nahulváta to neřešit, nebo např. ten Duvilax, někdo to vylepuje linoleem (linoleumem :D) do výšky, co pak zakryje substrát, atd. Z teploty strach neměj, 20W bude velice pravděpodobně hodně málo, pokud je to volně v místnosti, počítal bych 45-60W. Ideální jsou tyhle .... mě to opět nejde vložit :( napiš na seznamu "reflektorová žárovka E27" a vyjede Ti to.

 

btw. lidi, došlo mi místo :( nechcete někdo nějaké jedáčky? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To terárko tam mají hodně velké. 

 

Soli:

Tu izolaci řešit chci, páč potřebuju, aby skříňka vydržela po celý život užovky. I když ... třeba mě to stavění terárka tak bude bavit, že časem budu stavět další, ale kdo ví .... :)

Lino by taky šlo, to je fakt, dík :)

Ten polystyren by mohl i izolovat teplo od skříňky, že? Takže fakt více W by problém být neměl. Mám doma ještě tu 60W nekřesťansky drahou žárovku ze zverimexu, tak jí případně vyzkouším.

 

Jedáčky :D Sama už pár dní řeším kam dám to nové terárko a nic mě vzhledem k velikosti bytu nenapadá :D

 

Klotzman:

Ty zašupovačky mám i teď na malém terárku a tam mám gumu. Je tam celkem napevno, takže had nemá šanci.  :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tory: jakej polystyren? :D pokud si s tím ale chceš vyhrát a udělat pozadí, pak můžeš udělat pozadí na všech třech stranách a dno už jen natřít duvilaxem a budeš to mít jak pěkné, tak voděodolné. Je to sice pracné, ale nijak extrémně, za víkend hotovo bez problémů. A vypadá to pěkně. Když tak se rozepíšu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No polystyren na pozadí přece :D Chci mu udělat parádní bejvák s úkrytem (nebo dvěma) a samo ze všech tří stran. Jen to budu dělat ručně. Nemám tavnou pistoli a vůbec, asi bych to doma nedala, dost by to smrdělo. Takže to budu škrabat nožem nebo uvidím.  Pak to budu natírat a zapráším pískem. 

 

Rozepsat se klidně můžeš. Budu ráda za postřehy. Něco nastudováno z netu už mám, ale čím více toho bude, tím lépe.  :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toryco: očividně víš, jak to udělat. Můj postup je tedy tavná pistole (nesmrdí to, pokud jen tvaruješ a nepálíš to), jinak samozřejmě nožík. Doporučuju koupit "černý" polystyren, super se s ním pracuje a není z něj zdaleka tolik bordelu. Pokud chceš tvarovat hlubší jeskyně nebo větší terasy, dá se to řešit další vrstvou polystyrenu, stačí to k sobě spíchnout špejlema. Hotový pozadí pak natírám dvěma vrstvami (záleží, jak to chceš odolný, i jedna stačí) lepidla na dlaždičky. Stojí to pár korun, je to taková maltička :) Pak vrstva Duvilaxu, taky radši dvě - pak je to použitelný i v pralesních terárkách a posypat pískem. Doporučuju udělat vždycky jen kus a posypat. Až to zaschne, vypadá to přirozené a je to prakticky nesmrtelný :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem na Cernaku byl, jsou kousek od vchodu, nedaji se minout. Provoz kolem nich veliky, spis mi je jich lito. Ale to terarko bych bral, moc pekne.

Mel jsem leguanky malachitove a taky byli super. Docela dobre se mi i mnozili, asi stesti na dobry par.

Cim dal vice ted uvazuji nad Varanus macraei... asi si pristi rok udelam radost... Modra je dobra.

 

post-4402-0-98200500-1427306667_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, kámo, prasiňáky nebo macreiáky .... to je sen. V Dubči (terariumpraha.cz) měli dvě veliká terária. Co jsem tam byl loni naposledy, tak od každého druhu měli tak 8-10 kousků. Neskutečně krásná zvířata. Držím palce, ať Ti to vyjde, to se pak přijedu podívat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...