Přejít na obsah

Kyvadlové hodiny


Doporučené příspěvky

Uvažuji o koupi nástěnných kyvadlových hodin a prosím zkušenější o radu. Na fóru jsem samozřejmě hledal, něco jsem i našel, ale nebylo toho moc.

 

Představoval bych si něco takového, se závažovým pohonem a pokud možno sekundovým kyvadlem. Nejlépe nové.

 

Posted Image

 

Nerad bych koupil nějaký brak, který vydrží jen pár let. Zaujal mě tenhle obchod, mají tam řadu hodin s německým strojem Hermle (a skříní čeké výroby), pak nějaké ASSO a AMS. Ještě jsem našel web Dědečkovy hodiny, ale tam se o nich člověk prakticky nic nedočte, všechno je na vyžádání.

 

Můžete mi někdo říct, jestli je Hermle solidní značka? Nebo máte zkušenost s Dědečkovými hodinami? Případně doporučíte něco jiného v podobné nebo nižší ceně (tzn. do 30 tisíc Kč)? Nebo nemá význam se dívat po nových a radši mám hledat nějaké zachovalé starožitné se strojem Gustav Becker?

Upraveno uživatelem PavelK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych si tedy dovolil hlasovat pro G. Beckera. Do Hermlí bych se nepouštěl.

 

A já si dovolím souhlasit. Mým rodičům jedny na stěně visí, je jim cca 100 let a momentálně potřebují jen vyčistit. A vzhledem k tomu, že kdysi (před cca 20. lety) jen potřebovaly vyměnit závažové struny, řekl bych že je to kvalitní prověřená značka...nebo mí předci měli štěstí na funkční kus :)

Navíc to můžeš brát jako investici do starožitnosti. Ceny jsou +- odpovídající jako ty Hermle. Jen asi budeš muset chvilku hledat ten pravý kousek. Já hledám závažové půlky ve světlém buku, jednoduchá a nepříliš zdobená skříň...a zatím jsem neměl štěstí.

 

Edit:

A kde je koupit: AUKRO, EBAY, či jakýkoliv podobný podnik, no a pak doporučuju obejít starožitnictví, zastavárny a bazary v okolí, třeba budeš mít štěstí a natrefíš na ten pravý kus.

Upraveno uživatelem Henry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady, vidím, že Becker vítězí na celé čáře. Zkusím se tedy podívat po nějakých starožitnictvích. Neměli byste nějaké konkétní tipy, kam se podívat v Praze?

Jen si nejsem jistý, jestli bych já sám případnou zbastleninu poznal, i kdybych hodiny viděl osobně. Nedalo by se aspoň trochu říct, na co se při prohlídce zaměřit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady, vidím, že Becker vítězí na celé čáře. Zkusím se tedy podívat po nějakých starožitnictvích. Neměli byste nějaké konkétní tipy, kam se podívat v Praze?

Jen si nejsem jistý, jestli bych já sám případnou zbastleninu poznal, i kdybych hodiny viděl osobně. Nedalo by se aspoň trochu říct, na co se při prohlídce zaměřit?

 

Zaměř se na to, mít sebou někoho, kdo hodinám rozumí. :smile_anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

souhlasíme s "mechanem". Kamenný obchod ještě nezaručuje, že jsou věci tak, jak mají být. Nejlepší je, když člověk osobně projde několik obchodů. Když si uděláte obrázek o momentálním stavu na trhu, můžete si vzít s sebou někoho, kdo tomu rozumí. Pozor ale na "tzv. poradce", co se jenom předvádějí a často hodinám rozumí méně než Vy. Je také dobré, když na hodiny dostanete záruku. Opravy totiž nejsou levná záležitost a odpovědˇ typu "to vám každý hodinář opraví za 50 Kč" je nesmysl. Krátkodobá záruka, např. 3 měsíce je také nedostačující. Pokud jsou totiž hodiny pouze odfláknuté mohou chodit třeba i půl roku. I když tedˇ možná váháte, jestli si máte koupit staré pendlovky nebo radši nové, tak doporučujeme originální staré. Nová replika zůstane vždy jenom replikou. Hodiny, které vydržely chodit 100 let a na které po jejich opravě dáváme záruku 1 rok vydrží chodit i vašim dětem. Chce to pouze slušné zacházení. Pozor ještě na jednu věc. Dnes se tyto hodiny ještě dají sehnat, ale to nebude trvat věčně. Proto nákup zbytečně neodkládejte. Tyto věci se bohužel nedají objednat tak, jako v případě nových replik a věc, která se Vám dneska líbí, již zítra nemusí být...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaměř se na to, mít sebou někoho, kdo hodinám rozumí. :smile_anim:

 

To je těžké, takového člověka znám osobně asi jen jednoho, a to Tebe - půjdeš se mnou? :rolleyes:

 

 

Ještě bych se vrátil k novým strojům Hermle - jsou nekvalitní, nebo jde jen o to, že nemají historickou hodnotu? Nemohl bys k nim prosím napsat něco konkrétnějšího, proč je nebrat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je těžké, takového člověka znám osobně asi jen jednoho, a to Tebe - půjdeš se mnou? :rolleyes:

 

Asi ano, bude-li to nutné.

 

Ještě bych se vrátil k novým strojům Hermle - jsou nekvalitní, nebo jde jen o to, že nemají historickou hodnotu? Nemohl bys k nim prosím napsat něco konkrétnějšího, proč je nebrat?

 

No, ve srovnání s Beckerem jsou to sračičky. Nechtěj tady vyrábět elaboráty. Lisovanej strojek v pouzdře z lakovanýho hajzlpapíru, drahej jako kráva, versus hodiny, kreté jsou sto let vyzkoušené. Proč je lepší Rolls nežli VW?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to má být něco takového historického, jako máš na obrázku, tak určitě původní Beckrovky, mám taky jedny po babičce a jdou už 80. let. Jinak pokud netrváš na historickém vzhledu, pak bych navrhoval třeba Sattler, to je kvalita na několik generací. :smile_anim:

 

http://www.erwinsattler.de/en/index.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to má být něco takového historického, jako máš na obrázku, tak určitě původní Beckrovky, mám taky jedny po babičce a jdou už 80. let. Jinak pokud netrváš na historickém vzhledu, pak bych navrhoval třeba Sattler, to je kvalita na několik generací. :smile_anim:

 

http://www.erwinsattler.de/en/index.php

 

Bylo tam ale nějaké cenové omezení.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale když jsi takhle tajemnej, je těžko ti pomoct. :sad01_anim:

 

Jasně, promiň, jsem ze středních Čech. O pořízení diskutovaných hodin přemýšlím delší dobu, jen s tím nemám žádné zkušenosti. Jsem proto vděčný za každou radu. Jako obvykle se může ukázat výhodný nákup např. z Německa, tak uvítám i tato doporučení.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, promiň, jsem ze středních Čech. O pořízení diskutovaných hodin přemýšlím delší dobu, jen s tím nemám žádné zkušenosti. Jsem proto vděčný za každou radu. Jako obvykle se může ukázat výhodný nákup např. z Německa, tak uvítám i tato doporučení.

 

Můžu Ti poradit jediné: nespěchat, hledat po starožitnostech a jít nakupovat s hodinářem. :) Já na svoje Gustavy čekal přes 2 roky, než se nějaké vyskytly. Pokud je strojek kompletní, hodinář ho vyčistí a opraví, skříňka se dá renovovat, že je jako nová. Je to jen dřevo a šikovný truhlář si s tím poradí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...