Přejít na obsah

Seiko SGD449P1


Dantechno

Doporučené příspěvky

Seiko SGD449P1

Jelikož jsem zatoužil po něčem subtilním na denní nošení nažhavil jsem strejdu gůgla. Seiko pro mě byla jasná volba. V poslední době jsem hodinky jiné značky nekoupil, zřejmě pro jejich vynikající poměr výkon/cena.

Mým požadavkem byla hlavně výborná čitelnost, decentní rozměry a váha a také quartzový pohon. Jako ideál se nakonec ukázal Seiko military model SBCA001 ? je to model řady Spirit pouze pro japonsko který se již nevyrábí. I když ho má ještě v nabídce Seiya san odradila mne nakonec cena cca 170 USD.


post-6982-032640300 1298395552.jpg


Pátral jsem po podobném modelu a narazil jsem na SGD449P1 což už je model pro evropu který se liší v detailech jako je nižší vodotěsnost, menší korunka, tah... Nakonec se mi ho podařilo sehnat dokonce u nás doma v AZ watch ? tímto bych chtěl vyjádřit naprostou spokojenost s tímto internetovým obchodem ať už ohledně komunikace, dodání či balení.

post-6982-034558900 1298395536.jpg


post-6982-084872600 1298395629.jpg




V mnou zakoupených SGD449P1 je quartzový kalibr 7N42 u kterého je garantována přesnost ?15 sek/měsíc. Je to jednoduchý osvědčený strojek, jako dělaný do hodinek tohoto typu. Jedinou komplikací je datum ? barva datového věnce je černá stejně jako cifru (další z mých požadavků při výběru). Baterie by měla vydržet 5 let.

post-6982-060557800 1298395543.jpg


Samotné hodinky mají průměr 37-38mm bez korunky což je na mé 16,5cm ruce úplně v pohodě. Pouzdro je matné kvůli odleskům ? jednoduchého tvaru bez zbytečných designových prvků. Výšku jsem naměřil 8,5 mm. Malinko mi vadila malá korunka ale vzhledem k tomu, že jsou na bateriový pohon tak s ní moc do styku nepřijdete. Dýnko je šroubovací, z nerezové oceli stejně jako celé hodinky. Vodotěsnost je tabulkových 50m ? pro mé aktivity zcela dostačující. Sklíčko je samozřejmě obligátní Seiko Hardlex.

post-6982-098897800 1298395617.jpg


Jednou z hlavních výhod je luminiscence. I když je silná, nemá takovou výdrž jako u Seiko potápek přesto není problém odečíst ráno čas. A hlavně luminiscence Lumibrite je nanesena i na číslech což se mi moc líbí a je to praktické.

Velkou nevýhodou je tah ze skládaného plechu ? nepříjemně chrastí. S tím jsem ale počítal a proto už je na cestě NATO strap šíře 20mm na který okamžitě poputují.

post-6982-064664100 1298395635.jpg

post-6982-097108700 1298395640.jpg

post-6982-085733400 1298395624.jpg


Zdroje: Seiyajapan.com, azwatch.cz

post-6982-020211300 1298395608.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jednoduchý, střízlivý - pěkný.

asi chápu co tě k nim vedlo, já jsem si ve snaze po optickém odlehčení od diversek koupil ty orienty aviatory s lumi cifrem, což je v podstatě něco podobného, akorát v automatu. jsem s nima hrozně spokojenej, přitom na nich nic extra není. takový jednoduchý hodinky pro všechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to praktické hodinky, jistě v quartzu i v mechanice. Zejména je velmi přehledný ciferník. Já sám mám Seiko 5 military s obdobným ciferníkem a stejným rozměrem pouzdra. Svítící na ciferníku jsou jen tečky u číslic, ALE velmi dobře lze odečíst čas i ráno - seiko luminiscence funguje. Ačkoliv jsou "malé", na moji ruku pasují OK a vždy po chvilce si zvyknu.

Gratuluju k hodinkám!

post-523-071043400 1298475879.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Dntch - jasně, lumi čísla jsou o dost lepší, než jen svítící body. A bílý datový věnec taky není výhra :) Nicméně, dostal jsem je od kamaráda-zdejšího člena, nechal opravit, vyměnit sklo, promazat a šlapou o 105. Navíc mají tah z plných článků, jen prostřední spojovací jsou vždy ohnutý nerez, ale vše je precizní a nechrastí. Musím říct, že je mám rád. Měl jsem je na ruce zrovna o víkendu jako pracovní hodinky ajsem s nimi velmi spokojen. Kdyby měly diamter 40-42 mm, pro mě by se asi staly téměř trvalými hodinkami (no a černý dat.věnec kdyby měly).

Jsem zvědavý, jaké budeš mít zkušenosti a dojmy po delší době.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To X-Bob: Ten tah me mrzi nejvic. Je komplet plechovy a vadi mi jak to chrasti - asi jako kdyz bezi pes s vice znamkama na obojku. Ani jeho prizpusobitelnost je na hrane, na mensi zapesti nez mojich 16.5 cm by uz asi nesel prizpusobit. Kazdopadne tyhle hodinky patri na NATO. Ty SBCA001 nahore maji tah z plnych clanku ale koncovky u pouzdra stejne plechove... Vcera dorazil NATO strap, vypada to dost dobre, cerna a cerne PVD kovove prvky - takze vecer vlozim fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, tah je krátký. Já naštěstí dostal zde na fóru od jednoho ctihodného člena jeden článek na víc a prodloužil jsem si tah

No ja mel spis problem s tim ho zkratit. Vyndal jsem maximum dilku a uz mi zbyla jen jedna dirka na spone - Na mensi ruku by uz prenastavit nesly.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...