Přejít na obsah

Dilema u hodinek s Valjoux 7750


flax

Doporučené příspěvky

Mam nyni moznost koupit zcela nove Aviatory s dvouletou zarukou a Valjoux 7750 za skvelych 700? vcetne dopravy. Jedna se o tyto kousky: http://www.poljot.at/webshop/catalog/produ...products_id=516

 

chrono_aviator_automatik2_3.jpg

 

Nebo pak se stejnym strojkem a za stejnou cenu na EBay hodinky Fortis Professional Pilot Chronograph od nejakeho Itala, jiz chvili pouzivane i kdyz udajne jen 1x. Co bych mnel podle Vas koupit? Ktere z techto hodinek si dele udrzi svou hodnotu?

d0_12_sb.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fortis, mam rok B-42 s E7750 a tato znacka me naprosto dostala, jsou krasne, odolne a vzdy kdyz se na ne podivam mam z toho radost....ale je to subjektivni pocit. Poljoty mam rad, i kdyz zadne nevlastnim, ale pokud Poljot tak s P3133, tedy manualni s 23 kameny, chrono...je to legendarni kalibr, sam koukam po jednech Junkersech s trimto strojekem, ale jsou moc podobne hanhart, tedy original leteckym hodinkam z 30tych let a to mi trochu vadi. S E7750 super zkusenosti, je presnejsi nez IWC Portugiese, ktere jsem vlastnil a tento strojek nelze nez doporucit. S E7750 jdou koupit Archimede za cca20 k nebo Hamiltony nebo Junkersy za 30 k nove tady v krame, urcite lze ve vetsine hodinarstvi ziskat slevu 10-15% a tak zvaz i tuto moznost. Hamiltony jsou hodinky ktere bych klidne nosil..... ale kdyz o tom pramyslim na tvem miste bych sel do Fortis, zkusenost nade vse nebo jak se to rika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych to rekl takhle..mas na Fortisy? Kup si Fortisy, chces usetrit a dostat pomerne kvalitni kopie Fortisu s pro nekoho atraktivni rustinou na ciferniku? Kup si Poljoty. Ani jednnem z tehle dvou hodinek hodnota neporoste a pokud koupis nove, pocitej s urcitou financni ztratou pokud je nahodou budes prodavat. Mi osobne se ty vyse zobrazene Poljoty nelibi..prijdou mi preplacane. Ty Fortisy jsem kdysi chtel taky, ale dnes bych asi radeji sahnul po B42 (kdyz uz teda Fortis) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych volil spíš Fortis. Sou pohlednější, snad i kvalitnější a hlavně získat Fortisy je vždy finančně obtížnější než pěkné Poljoty. Tu dlouhodobou hodnotu hodinek bych neřešil od toho jsou akcie a podílové fondy:-). A nebo ještě s nákupem počkej, třeba se Ti zalíbí úplně jiné hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...