Přejít na obsah

Vintážní Eterna-matic


Doporučené příspěvky

Jedna z největších radostí v životě sběratelově je, když koupíte v aukci hodinky prodávané s popisem "hodinky jsou nefunční, rozejdou se, ale ihned se zase zastaví, prodávám na opravu nebo na díly", samozřejmě za tomu odpovídající peníz, pak předmětný časostroj přijde z dalekých Filipín a strojek šlape... a šlape... a šlape... a po čtyřiadvaceti hodinách pořád ještě šlape (zřejmě byl důkladně natažen poštovní přepravou) a k tomu ještě velmi přesně... Vyleštil jsem sklíčko, pouzdro jsem vypucoval od "lidských ostatků" a předkládám výsledek k posouzení. Číselník má přesně takovou decentní a rovnoměrnou patinu, jakou mám u vintážních strojů moc rád.

 

Posted Image

Upraveno uživatelem Ciferník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedna z největších radostí v životě sběratelově je, když koupíte v aukci hodinky prodávané s popisem "hodinky jsou nefunční, rozejdou se, ale ihned se zase zastaví, prodávám na opravu nebo na díly", samozřejmě za tomu odpovídající peníz, pak předmětný časostroj přijde z dalekých Filipín a strojek šlape... a šlape... a šlape... a po čtyřiadvaceti hodinách pořád ještě šlape (zřejmě byl důkladně natažen poštovní přepravou) a k tomu ještě velmi přesně... Vyleštil jsem sklíčko, pouzdro jsem vypucoval od "lidských ostatků" a předkládám výsledek k posouzení. Číselník má přesně takovou decentní a rovnoměrnou patinu, jakou mám u vintážních strojů moc rád.

 

 

Pěkný kousek, ta patina se ti opravdu povedla, je tak rovnoměrná, že člověk uvažuje, jestli to tam nebylo už z výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Necháš patinu, viď? Jsou z padesátých?

 

Zcela jistě patinu nechám - za prvé se mi to líbí, za druhé jsem si jistý, že tahle patina je nevratné poškození svrchního bezbarvého laku na cifru, ne špína. Co se toho věku týče, tipnul bych si spíš léta šedesátá, ale nějakým přesnějším určením jsem se zatím nezabýval.

 

Pouzdro je nerez?

Foto strojku a dýnka by nebylo?

 

Jo, pouzdro je nerez durchumdurch. Strojek a dýnko vyfotím, když je zájem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...