Přejít na obsah

Nasazení ruček - jak bez poškození?


Doporučené příspěvky

Tak jsem dneska bastlil jedny soviety - Molnija 3602, potřeboval jsem se kromě jiného dostat k natahovacímu mechanismu, abych ho opravil, vše se podařilo, ale jak jsem tušil už na začátku, vteřinovku nasadit zpět bude problém :( Nemám zádný spec. vercajk, jen základní šroubováčky, otevírač a tak. Je na to něco, abych jí tam nemusel tlačit pinzetou? Podařilo se mi to až asi na 20tý pokus a samozřejmě jsem jí i cifr pěkně dodrbal včetně osy :(

 

 

 

post-13259-047226600 1298668413.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím, ale na nasazemí vteřinovky nepotřebuješ žádnej vercajk.

Edit: jo možná akorát lupu

 

 

No, ona jde tak stuha, průměr osy je taktak na průměr dírky, aby to drželo, takže je třeba vyvinout dost velký tlak na ručku pokud možno po celém obvodu stejný a pinzetou to dopadne tak, jak vidíš na fotce, celá ručka má na délku 3,5 mm :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně vteřinovky, základem je trefit se na čep. Když koukáš lupou se trefíš. Čep je nahoře zaoblenej, tak by vteřinovka měla sednout. Že sedí poznáš, že běží, když hodinky jsou nataženy. Potom ji zatlačíš čímkoliv plochým, např. rovnou plochou (né ostřím) šroubováku. Nějaké trubičky, to je spíš na hodinovou a minutovou ručku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně vteřinovky, základem je trefit se na čep. Když koukáš lupou se trefíš. Čep je nahoře zaoblenej, tak by vteřinovka měla sednout. Že sedí poznáš, že běží, když hodinky jsou nataženy. Potom ji zatlačíš čímkoliv plochým, např. rovnou plochou (né ostřím) šroubováku. Nějaké trubičky, to je spíš na hodinovou a minutovou ručku.

 

 

S tou lupou máš určitě velkou pravdu. Nosím brejle a bez nich moc nevidím ani na blízko :sad01_anim: Porad´mi prosím, jakou lupu? Se stojánkem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...