Přejít na obsah

Ondřej Berkus #21


Doporučené příspěvky

sto tisíc? vůbec bych to neviděl tak tragicky :)

Hrozně nerad tahám ceny na veřejnost, protože to je asi jedinná čast téhle práce, která mě prudí, ale opravdu to není tak strašné, moje hodinky začínají na čtvrtině té částky. Samozřejmě ale jde s rozpočtem čarovat do aleluja :)

 

O'p'B

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hříšný myšlenky tímto směrem už mám chvilku. Dokonce vím že by to byly oblekovky. Zatím odolávám, ještě pár takových kousků a máš mě.

 

hmmm, oblekovky... vybavil si teď někdo Homera tak jako já ? :)

 

 

Takový krásný rotor si snad ani nezaslouzim

 

Ale zasloužíš :)

 

 

O'p'B

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmm, oblekovky... vybavil si teď někdo Homera tak jako já ? :)

Teď se nechytám. Myslel jsem něco takovýho

 

 

tak presne na nieco podobne sa chystam, len rozmyslam, ci vykucham svoje minicibule (problem zohnat puzdro), alebo zacnem zhanat nejaky unitas s mimostredkou alebo automat za lacny peniaz (problem zohnat pekny stroj, idealne s dekorom a nepreplatit ho)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni,

 

jako člověka, který se občas z nedostatku vlastních prostředků musí spoléhat na kamarády s lépe vybavou nástrojárnou (cnc, edm...atd), mě často neskutečně vytáčí různá zpoždění, průtahy, a celkově věci, které mi ztěžujou práci...

 

Dneska ale musela být nějaká dokonalá konstelace úplně všeho, protože to, jak to vyšlo... No schválně. Posledních pět dní jsem pracoval na projektu CK&G buildoff - je to americká nožířská soutěž, která obnáší výrobu nože během pěti dní. Dost náročný úkol sám o sobě, takže jsem těch pět dní nedělal opravdu skoro nic jiného. Dneska, asi dvacet minut po tom, co jsem tenhle projekt dodělal, mi volal řidič PPL s tím, že pro mě má balíček.

A dovezl mi tohle:

Posted Image

na EDM vyřezaný polotovar (kvůli těm ostrým přechodům u nožek nemám šanci to vyfrézovat doma, bohužel) na pouzdro na # 21.

 

dokonalé načasování...

 

 

I jsem nelenil, vyrobil jsem si přípravek, polotovar upnul (musel se nalisovat středem na trn, protože tenhle hybrid nejde nijak chytit do tříčelisťového sklíčidla jako normální kulaté pouzdro), a po pár hodinách na soustruhu... voila...

 

tady ještě na přípravku

Posted Image

 

čelní pohled - kryt korunky a tlačítek bude ještě jinak ofézovaný z obou stran, zatím je na něm jenom sklon od nožek.

Posted Image

 

trochu zboku

Posted Image

 

zadní strana

Posted Image

 

boční pohled - nožky jsou skloněné tak moc, jak to jenom šlo

Posted Image

 

a malá ochutnávka i s ciferníkem

Posted Image

 

doufám, že zítra se mi podaří vám ukázat v podstatě smontované pouzdro s lunetou i zadním víkem.

 

Díky za kouknutí, mějte se,

O'p'B

Upraveno uživatelem Ondrej Berkus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když už jsem zmínil CK&G buildoff, aspoň vám ukážu, co jsem tam kutil :) A aby to nebylo úplně mimo mísu, je na obrázku soutěžní nůž i s hodinkama, které jsou součástí setu pro jednoho kamaráda z USA.

 

Posted Image

 

PS: zatímco nůž je hotový, hodinky jsou jenom poskládané kvůli fotky, takže prosím omluvte drobné nedostatky...

 

O'p'B

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokračování...

 

Dneska bohužel minimum obrázků, jsem se trochu zažral do práce a zapomněl fotit. Stejně byste nic moc neměli z milionu fotek mě stojícího u soustruhu celý den :)

 

Jedinné zajímavé co se dělo kromě soustružení, vrtání a řezání závitů bylo frézování drážek...

 

pouzdro a potom i lunetu a zadní víko jsem uchytil do sklíčidla na otočném stole, a frézou s radiusem jsem vyfrézoval drážky na ochraně korunky a kolem dokola obou vík.

 

Posted Image

Posted Image

 

tady už jsou obrázky skoro hotového pouzdra - ignorujte prosím pootočený ciferník a zašpiněné sklo. Ještě je na nich hrozně hodně broušení a další práce, kterým se budu muset věnovat, dneska jsem jenom narychlo obrousil lunetu jemným smirkem, aby vypadala aspoň trochu dobře na fotce.

 

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

 

Díky za kouknutí, mějte se,

O'p'B

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám, že nebude vadit, když udělám trochu reklamu - v Neděli budu na výstavě nožů v Praze na Novoměstské radnici na Karláku, je to od devíti do čtyř (nebo pěti?) Budu tam krom nožů mít tyhle chrona ve stavu v jakém zrovna budou (asi ne hotové :) ), a ty buildofové. Kdo by se chtěl zastavit na kouknutí a pokec, rád vás tam uvidím :)

 

O'p'B

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...