Přejít na obsah

Hodinky s názvem Prim mohou vyrábět dvě firmy


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak nevím . Na jednu stranu je Prim česká značka a hodinky z NM je reprezentují velmi dobře. Na druhou stranu to vypadá , že MPM přišlo ke své značce legálně (i když o zákonosti v době , kdy ke své značce přišlo můžeme mít pochybnosti). Prozatím se, ale každý z účastníků sporu orientuje na jiné zákazníky . Takže si myslím , že MPM moc konkurence NM nenadělá. Ten kdo kupuje hodinky za 3000 od MPM , nekoupí hodinky za desetinásobek ceny jen proto, aby si pořídil ten pravý Prim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zpusobenou skodu tam ale, na rozdil od soudu, vidim. Skoda na jmene a povesti. Mercedes z Ciny za 150 tisic by se taky orientoval na jine zakazniky a vlastne by si nekonkurovali. Ale byla by to degradace znacky. MPM zavadi do podvedomi lidi jednoduchou vazbu: Prim - cinsky brak. To Samozrejme Primu vadi a citi se poskozen, protoze budovani povesti a znacky stoji znacne usili a penize.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím . Na jednu stranu je Prim česká značka a hodinky z NM je reprezentují velmi dobře. Na druhou stranu to vypadá , že MPM přišlo ke své značce legálně (i když o zákonosti v době , kdy ke své značce přišlo můžeme mít pochybnosti). Prozatím se, ale každý z účastníků sporu orientuje na jiné zákazníky . Takže si myslím , že MPM moc konkurence NM nenadělá. Ten kdo kupuje hodinky za 3000 od MPM , nekoupí hodinky za desetinásobek ceny jen proto, aby si pořídil ten pravý Prim.

 

 

Spíš bych řekl, že ten kdo by si potenciálně mohl koupit Prim z NM, tak to neudělá, protože hodinky pod značkou "Prim" od MPM masa veřejnosti vnímá jako komerci v nízké ceně :( a to, že jde o dvě různé společnosti 95% lidí ani netuší ... takže nejde ani tak o konkurenci, ale o daleko citlivější faktor, a to je "vnímání značky" ... což je u prémiových značek (kam by asi chtěli z NM patřit) to nejdůležitější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, typicky české vychcánkovské rozhodnutí našich soudů Posted Image "Vrchní soud ale rozhodl, že obě společnosti mohou své výrobky označovat slovem Prim, byť každá z jiného právního titulu"

 

Pro informaci: http://www.nsoud.cz/JudikaturaNS_new/judikatura_prevedena2.nsf/WebSearch/807CE93066AB6C57C1257846003AF4B9?openDocument. To je ten rozsudek Nejvyššího soudu. Podle mně vpodst. říká, že MPM-QUALITY v. o s. se nedopouští nekalé soutěže, když svou ochrannou známkou zapsanou pro hodinky označuje hodinky.

Nevím, jestli se předchozí rozsudky zabývaly tím, zda ELTON je oprávněn značku PRIM používat, ale vzhledem k tomu, čeho se týkala žaloba, bych řekl, že nijak podrobně (ani to není předmětem řízení).

Já bych si asi netroufl rozhodnutí našich soudů tak tvrdě odmítat... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro informaci: http://www.nsoud.cz/JudikaturaNS_new/judikatura_prevedena2.nsf/WebSearch/807CE93066AB6C57C1257846003AF4B9?openDocument. To je ten rozsudek Nejvyššího soudu. Podle mně vpodst. říká, že MPM-QUALITY v. o s. se nedopouští nekalé soutěže, když svou ochrannou známkou zapsanou pro hodinky označuje hodinky.

Nevím, jestli se předchozí rozsudky zabývaly tím, zda ELTON je oprávněn značku PRIM používat, ale vzhledem k tomu, čeho se týkala žaloba, bych řekl, že nijak podrobně (ani to není předmětem řízení).

Já bych si asi netroufl rozhodnutí našich soudů tak tvrdě odmítat... :-)

 

Tak se mi to tam nepovedlo vložit :-( Vkládám ve wordu, pokud má někdo zájem...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi to tam nepovedlo vložit :-( Vkládám ve wordu, pokud má někdo zájem...

 

Omlouvám se, poslední pokus. Jinak jestli si to někdo chcete přečíst, tak mi, prosím, napište, jak to mám vložit :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alspoň, že tu značku může užívat elton. To je pozitivní. Souhlasím s Frantíkem - zajímalo by mě, kterak 2 různé subjekty mohou přijít současně k tomu samému na základě rozdílných právních titulů - to samo o sobě možná vyvolává pochyby o zákonnosti ale hlavně to hovoří o tom, jak se NS asi na rozsudku nadřel, že na to přišel. Vodfláklý, nic neřešící blábol, bohužel platný. Něco ve smyslu, co nás tím zatěžujete, když se neumíte domluvit, děte někam ..... typické pro naši justici.

 

Jarett, myslím, že předpoklad, že "lid" (bez přívlastku :) ) vnímá MPM jako komerci je mylný - vnímá ji jako luxusní české zboží. Dražší hodinky jsou pro švédský grázly zlodějský, pro koho jinýho !!! :D Jinak souhlasím, mnohonásobným krátkodobým vítězem tohoto klání je MPM, ostatně jako každý parazit , proti kterému není rozhodně postupováno.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se, poslední pokus. Jinak jestli si to někdo chcete přečíst, tak mi, prosím, napište, jak to mám vložit :-)

 

v tom Tvém odkazu smazat tečku na konci, pak to funguje

http://www.nsoud.cz/JudikaturaNS_new/judikatura_prevedena2.nsf/WebSearch/807CE93066AB6C57C1257846003AF4B9?openDocument

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alspoň, že tu značku může užívat elton. To je pozitivní. Souhlasím s Frantíkem - zajímalo by mě, kterak 2 různé subjekty mohou přijít současně k tomu samému na základě rozdílných právních titulů - to samo o sobě možná vyvolává pochyby o zákonnosti ale hlavně to hovoří o tom, jak se NS asi na rozsudku nadřel, že na to přišel. Vodfláklý, nic neřešící blábol, bohužel platný. Něco ve smyslu, co nás tím zatěžujete, když se neumíte domluvit, děte někam ..... typické pro naši justici.

 

Jarett, myslím, že předpoklad, že "lid" (bez přívlastku :) ) vnímá MPM jako komerci je mylný - vnímá ji jako luxusní české zboží. Dražší hodinky jsou pro švédský grázly zlodějský, pro koho jinýho !!! :D Jinak souhlasím, mnohonásobným krátkodobým vítězem tohoto klání je MPM, ostatně jako každý parazit , proti kterému není rozhodně postupováno.

 

Zdá se mi, že trochu zapomínáte, že MPM si koupil ochrannou známku, kterou teď používá. Taky bych byl radši, kdyby byla používána jen v Novém Městě, ale stejně mám dojem, že ELTON už začal se svou výrobou dražších hodinek v době, když už se problém s ochrannou známkou dal tušit...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdá se mi, že trochu zapomínáte, že MPM si koupil ochrannou známku, kterou teď používá. Taky bych byl radši, kdyby byla používána jen v Novém Městě, ale stejně mám dojem, že ELTON už začal se svou výrobou dražších hodinek v době, když už se problém s ochrannou známkou dal tušit...

 

Navíc soud neměl rozhodnout, kdo je jako jediný oprávněn používat značku PRIM. O tom, co soud rozhodnout má, rozhodoval ELTON v žalobě a jestli to správně chápu, tak soud skutečně rozhodl pouze to, co po něm ELTON v žalobě požadoval (i když mu nevyhověl).

Zajímalo by mne, kde berete informace o tom jaké jsou to bláboly... Já je nemám :-)

Nechci se našeho soudnictví zase tak moc zastávat, ale tohle mi přijde trochu nespravedlivé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vnímám to stejně jako Tyg80.

 

V kopané taky figurují 3 bohemky a nejspíš všechny používají název legálně.

 

Naše soudnictví je děsivé ... ale úplně z jiných důvodů. Tenhle rozsudek vypadá rozumně. I když tady na fóru asi většinovou podporu nikdy nezíská :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vnímám to stejně jako Tyg80.

 

V kopané taky figurují 3 bohemky a nejspíš všechny používají název legálně.

 

Naše soudnictví je děsivé ... ale úplně z jiných důvodů. Tenhle rozsudek vypadá rozumně. I když tady na fóru asi většinovou podporu nikdy nezíská :whistle:

 

Díky za podporu... Jen pro jistotu uvádím, že pocházím z Náchoda, takže se rozhodně nelze domnívat, že bych upřednostňoval Frýdek Místek před Novým Městem... :smile_anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zpusobenou skodu tam ale, na rozdil od soudu, vidim. Skoda na jmene a povesti. Mercedes z Ciny za 150 tisic by se taky orientoval na jine zakazniky a vlastne by si nekonkurovali. Ale byla by to degradace znacky. MPM zavadi do podvedomi lidi jednoduchou vazbu: Prim - cinsky brak. To Samozrejme Primu vadi a citi se poskozen, protoze budovani povesti a znacky stoji znacne usili a penize.

 

S tím si dovolím kompletně nesouhlasit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...