Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Tak si mě pozvala "na kobereček" Česká spořitelna. Prý "Česká spořitelna Erste Premier nyní vrámci systémového řešení vyhodnocuje využívání účtu, zejména s ohledem na skutečnost, že jedním z účelů služby Erste Premier je aktivní spolupráce a s tím spojené aktivní bankovnictví v oblasti např. financování či správy investic."


Takže asi to dopadne tak, že mi dají na výběr: buď si koupíte naše nevýhodné investice, nebo vám dáme výpověď. Vím o pár lidech, co jim už účet vypověděli.



Kdyby raději zavedli účet s alespoň průměrným úročením na trhu, pro porovnání:


Expobank 1,2 % pro vklady od 100 000 Kč do 13,5 milionu, Hello bank 1,5 % do 300 000 Kč, Richee 1,5 % do 300 000 Kč, Creditas s pásmovým úročením 1,1 % do 750 000 Kč a 1,3 % tuto částku, Equa 1,2 % do 200 000 Kč při 3 platbách kartou za měsíc, Trinity s 1,18 % bez omezení výše vkladu a najdou se i další banky s úroky nad 1 % p.a.


 


Každopádně i dle zkušeností lidí na fórech je z prémiových účtů aktuálně zajímavější ČSOB Premium. Po dorovnání limitu cestovního pojištění je účet srovnatelný, navíc má zdarma jedno ze třech připojištění (internetová rizika nebo právní pojištění řidiče nebo občanskou odpovědnost) a hlavně - neprudí.


 


Zůstaňte naladěni, pokračování příště 


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bacha na Expobank, tento týden mi od nich přišla výpověď. Ale pravda, já natočil asi 70 tisíc mil na jejich věrnostním systému a pomalu jsem sahal po první letence :)

 

https://www.expobank-hellocashback.cz/

A preco bacha? Zato ze ti dali vypoved ci este iny dovod?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, sbíráš míle a když konečně máš na první letenku, tak ti účet vypoví. Celý systém je koncipován tak, aby klienti na ty letenky míle nikdy nenasbírali, kamarád (kterému účet také vypověděli), to docela hezky popsal:

 

1) Sbíráte míle. Hodnota mil v Kč je přibližně jedno procento z nákupu.
2) Míle expirují po třech letech
3) Abyste nasbírali za tři roky na letenku za 10000 Kč (na lowcosty to nefunguje, mají to ošetřené chybou v kódu tak, aby se lowcost letenky nedaly koupit), potřebujete utratit milión peněz, tj. průměrně cca 28000 měsíčně.

Samozřejmě můžete nasbírat třeba mile v hodnotě 4000 Kč na letenku do Londýna, ale to je snazší si ji za 1000 Kč koupit u lowcostu.

4) Míle vám může banka zrušit, pokud jste šest měsíců žádnou neutratili (takže nenasbíráte nikdy nic) 

Je to podobné, jako když za nákup v Kauflandu nad 1000 Kč dostanete nálepku. Za 100 nálepek dostanete plyšového ufouna. Máte na to tři měsíce, pak akce skončí. Tudíž byste museli každý den udělat nákup za tisícovku. A pokud začnete moc utrácet:

5) Banka bez udání důvodu účet vypoví a míle vám zablokuje (asi - systém už čtyři dny hlásí chybu při placení, na které se prý pracuje).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nevypovedali ti ten ucet napr preto ze vsetky "obraty" co si tam robil boli len akoze, cize tocis svojich 15 korun cez vsetkych svojich 9 bank a ocakavas ze si to nikto nevsimne? Na mieste je zamyslenie ci to je naozaj typ premioveho klienta na ktoreho povodne mieria.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady šlo o bonusy za platbu kartou a pravdou je, že nebyl malý. Kartu jsem zprovoznil 11. 3. a celkový obrat mám 1 735 106,50 CZK, tj jsem měl nasbíráno 67602.7 mil. 

 

No a míle nešly žádným způsobem utratit, pořád to hlásilo "chyba, na opravě pracujeme", podle mne banka nepočítá vůbec s tím, že by někdo na letenky dosáhl, počítá s tím, že kvůli jejím podmínkám "stihnou" míle propadnout.

 

Pro vedení účtu není žádný povinný obrat ani zůstatek (a i ten jsem neměl malý - kolem milionu, protože tam není úplně špatný úrok). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak si mě pozvala "na kobereček" Česká spořitelna. Prý "Česká spořitelna Erste Premier nyní vrámci systémového řešení vyhodnocuje využívání účtu, zejména s ohledem na skutečnost, že jedním z účelů služby Erste Premier je aktivní spolupráce a s tím spojené aktivní bankovnictví v oblasti např. financování či správy investic."

Takže asi to dopadne tak, že mi dají na výběr: buď si koupíte naše nevýhodné investice, nebo vám dáme výpověď. Vím o pár lidech, co jim už účet vypověděli.

Kdyby raději zavedli účet s alespoň průměrným úročením na trhu, pro porovnání:

Expobank 1,2 % pro vklady od 100 000 Kč do 13,5 milionu, Hello bank 1,5 % do 300 000 Kč, Richee 1,5 % do 300 000 Kč, Creditas s pásmovým úročením 1,1 % do 750 000 Kč a 1,3 % tuto částku, Equa 1,2 % do 200 000 Kč při 3 platbách kartou za měsíc, Trinity s 1,18 % bez omezení výše vkladu a najdou se i další banky s úroky nad 1 % p.a.

 

Každopádně i dle zkušeností lidí na fórech je z prémiových účtů aktuálně zajímavější ČSOB Premium. Po dorovnání limitu cestovního pojištění je účet srovnatelný, navíc má zdarma jedno ze třech připojištění (internetová rizika nebo právní pojištění řidiče nebo občanskou odpovědnost) a hlavně - neprudí.

 

Zůstaňte naladěni, pokračování příště 

Ahoj, tak to jsem zvědavý co Ti tam řeknou. Obávám se, že mi také přijde pozvánka. Dej pak prosím vědět. Příjemný je salonek na letišti ale zas tak často tam nejsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A velmi sa cudujes banke ze sa jej to nepaci?

V rozporu s podmínkami (jak mi psali v dopise) to není, takže už připravuji řízení před finančním arbitrem :). S mBank už jsem jedno řízení vyhrál, další s Unicredit se chýlí ke konci, tak teď povedu ještě toto. Banky mají smůlu. že mě tohle baví :D

 

Ona Expobank je vůbec zajímavá společnost :D

 

https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/honil-ho-interpol-ted-je-spolumajitel-expobanky-pusobici-i-v-cesku-pochybila-cnb.A190505_202304_firmy-trhy_ele

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vies, ja si myslim ze to vedie len k jednemu. Ty budes mat (pri troske stastia) svoje "vitazstvo" a banky nasledne zmenia podmienky a uz ten benefit nedostane ani ten na koho bol povodne zamyslany. Pre tvojich 5 grosov gratis. Fakt mas z toho pocit ze si nad niecim vyzrel ked takto vydrbes so systemom?

Mne to pride ubohe tocit takto par korun dokola a posielat si baliky aby si si privirobil na letenku. Keby si to venoval serioznej praci, verim ze by si mal z investovaneho casu vacsi uzitok. Ale pri troche stastia ti uz o chvilu ziadna banka neotvori ucet, tak to budes mat vyriesene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to dobre chapu, tak on ten benefit temer nikdo ani ziskat nemuze, takze je to leva ze strany te banky a pokud na to Patrik nekde upozorni, tak jedine dobre. A pokud banka prestane nabizet a marketingove vyuzivat to co lidi stejne nedostanou, tak se taky nic nestane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v tomhle taky Patrikovi fandim. Navíc si nemyslim, že u nás se banky ke svým klientům chovaj bůhví jak morálně a spravedlivě nebo jak to napsat. Tím nechci říct, že poskytujou špatný služby, kdo chce, opravdu chce a není línej (o tom tu už byla řeč několikrát), vybere si. Ale ten boj o klienta, čehož je zřejmě to, co tu Patrik momentálně rozebírá, příkladem ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to dobre chapu, tak on ten benefit temer nikdo ani ziskat nemuze, takze je to leva ze strany te banky a pokud na to Patrik nekde upozorni, tak jedine dobre. A pokud banka prestane nabizet a marketingove vyuzivat to co lidi stejne nedostanou, tak se taky nic nestane.

Přesně tak, ten systém mílí u Expobank je úmyslně nastavený tak, aby bylo reálně nemožné z toho nějakou letenku dostat. A těm pár lidem, kterým to nakonec na jednu letenku vyjde, tak účet zruší :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...