Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Me normalne Moneta poslala do hajzlu, ze vo me nestoji :) Je nam lito, ucet Vam nelze zalozit, volejte..

Zkus to znovu. Udelalo mi to stejne, ale 2. pokus v poho. Jen ted to trva = platba provedena vcera, ale prideleni uctu nejak trva...

Důvod nemožnosti založit online účet u Monety bývá i to, že dotyčný má zřízen jiný produkt (kreditka, vkladní knížka založená ještě v GE... prostě cokoli co už nevyužívá/nepamatuje si, že v bance nějaký produkt historicky má).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne mají v České spořitelně nějakou "celkovou rekonstrukci" programu Erste Premier, kdy osobní bankéři dostali pokyn, aby na každého klienta průměrně vykázali určitý zisk, tak se těch klientů, kteří bance negenerují dostatečný zisk, snaží zbavit.

 

Bohužel je to celé typické pro ČS - neustálé měnění podmínek, zavádění a rušení produktů, jen za dobu, co mám Erste Premier jsem zažil troje různé podmínky (nejdříve podmínka obratu na kartě 250 tisíc ročně a 100 tisíc na účtu měsíčně, pak prudké snížení, zrušení podmínky plateb kartou a stačilo jen 50 tisíc měsíčně na účtu, pak zvednutí obratu na účtu na 70 tisíc) a teď mimo veřejné podmínky začínají nutit produkty. Vím o případu, kdy ženské se dvěma dětmi ze dne na den zrušili vstupy do salonků a cestovní pojištění zrovna, když byla s dětmi v zahraničí - tedy porušili i vlastní podmínky, kdy nedodrželi 2 měsíční výpovědní lhůtu.

 

A pak věřte povídání o "dlouhodobé spolupráci".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za opakovanou citaci, mám špatné připojení a tak to dopadá. Já si jenom myslím, že EP a podobné věci v jiných bankách jsou poradenské koncepty založené na obsluhu klienta ve všech oblastech finančního života a ne pro vyzobávače benefitů jako výhody služeb Concierge, vstupy do letištních salónků, rodinné cestovní pojištění a to vše zdarma a na oplátku si ani nenechat udělat nabídku a koupit si spořák u konkurence za úrok, který se zdá vysoký, ovšem i tak pod úrovní inflace, tudíž se peníze znehodnocují. A co se týče investice, tak ty jako koneckonců jakékoliv rozhodnutí v životě člověka, nesou s sebou riziko. Je to obchod jako každý jiný a kdo si myslí, že hlavním cílem bank je charita, je trochu naivní. Omlouvám se za vstup a je mi to jedno, nereprezentuji je ale takový je můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za opakovanou citaci, mám špatné připojení a tak to dopadá. Já si jenom myslím, že EP a podobné věci v jiných bankách jsou poradenské koncepty založené na obsluhu klienta ve všech oblastech finančního života a ne pro vyzobávače benefitů jako výhody služeb Concierge, vstupy do letištních salónků, rodinné cestovní pojištění a to vše zdarma a na oplátku si ani nenechat udělat nabídku a koupit si spořák u konkurence za úrok, který se zdá vysoký, ovšem i tak pod úrovní inflace, tudíž se peníze znehodnocují. A co se týče investice, tak ty jako koneckonců jakékoliv rozhodnutí v životě člověka, nesou s sebou riziko. Je to obchod jako každý jiný a kdo si myslí, že hlavním cílem bank je charita, je trochu naivní. Omlouvám se za vstup a je mi to jedno, nereprezentuji je ale takový je můj názor.

Zajímavé je, že nejsou schopni nabídnout ani ten mizerný úrok pod úrovní inflace. 

 

Schválně jsem si dělal teď takovou statistiku - Jen za poslední tři měsíce jsem měl na kartě k účtu obrat těsně pod 350 tisíc na Vise Infinite a dalších necelých 100 tisíc na MasterCard World Elite a pak ještě přes 300 tisíc na třech Transparentních kreditkách (ty ale nepatří do portfolia Erste Premier, ale do "běžné" České spořitelny), tedy dohromady jsem na kartách ČS měl za poslední čtvrtrok obrat asi tři čtvrtě milionu. Přitom, když jsem účet zakládal, tak se tvářili, že splnění podmínky obratu 250 000 Kč ROČNĚ na kartách zahrnutých do Erste Premier je naprosto dostatečné splnění podmínek - a pak věřte na dlouhodobou spolupráci.

 

Představte si, že někdo si opravdu službu Erste Premier založí, převede tam veškeré svoje aktivity a oni mu po pár letech řeknou, že sice hezké, ale málo na něm vydělávají (kupuje od banky jen služby s nízkou marží) a že buď bude kupovat služby, které se bance více vyplatí, nebo mu účet vypoví. Tohle jako fakt u prémiového bankovnictví? :-o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me normalne Moneta poslala do hajzlu, ze vo me nestoji :) Je nam lito, ucet Vam nelze zalozit, volejte..

Jo, někdy s tím mají problém a musí se to řešit na pobočce. Kamarád má třeba problém, že účet, ze kterého posílal zkušební platbu je společný s manželkou a tedy jméno neodpovídalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi online zalozeni Moneta funguje opravdu jen kdyz jste novy klient....prvni zalozeni sporaku OK, druhe zalozeni bezneho uctu online uz neproslo (uz jsem nebyl novy klient)...

 

Ale to je dobre (!) jinak bych si nevsimnul, ze zalozeni druheho sporiciho uctu je v jejich internetovem bankovnictvi aktivní i pokud mate jen spořicí ucet (na zalozce sporici ucet), vubec neni potreba mit i bezny ucet...

 

Takze hop a mam uz dva sporaky, za 2%... A nic zbytecneho navíc .. :-) diky Patriku..

 

 

P.s. uvidím teda, jestli ještě nebudou scitat limit pro úročení přes vsechny sporaky dohromady..

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jejich systém je polofunkční, podařilo se mi to až napotřetí.

U této banky jsem rychle pochopil, že to chce VELKOU trpělivost. :)

Me normalne Moneta poslala do hajzlu, ze vo me nestoji :) Je nam lito, ucet Vam nelze zalozit, volejte..

 

 

Spis asi nejakej vypadek... Ja chtel dneska zkusit tu fintu na druhe mega a dopad jsem s tim beznym uctem stejně... pritom to první zalozeni sporaku v pohode .. Zkusim zas zitra...

 

 

Zkus to znovu. Udelalo mi to stejne, ale 2. pokus v poho. Jen ted to trva = platba provedena vcera, ale prideleni uctu nejak trva...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...