Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Fio ma internetbanking??? Jedine ze je iny ako ten pre slovenske Fio, lebo od toho som nic horsie este nevidel.

Každému vyhovuje něco jiného, já mám FIO jako hlavní banku právě pro ten jejich IB. Žádné "houpačky, kolotoče, cukrová vata", zkrátka barvičky a animace, jako mají jiné banky. Ano, vzhled je postarší, ale to je přesně to, co mi vyhovuje, mám měsíčně desítky plateb a nikde jinde se mi tak pohodlně nezadávají a hlavně - jejich IB funguje opravdu naprosto na všem, i v nejstarších prohlížečích, mobilních prohlížečích, Opeře mini,... Malá spotřeba dat, velká rychlost.

AirBank má fakt supr bankovnictví, souhlasím, asi nej, co jsem měl v ruce. Měl jsem chvíli i FIO a přišlo mi taky slušný, ale je to už nějakou dobu, takže přímo to porovnat dneska nedovedu.

Fio se moc nezmění, takže to, jak si ho pamatuješ z doby před lety je dnes s minimálními změnami (za celou éru je to teprve třetí IB, co má, přitom rozdíly mezi jednotlivými verzemi nejsou úplně propastné)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dovolím si dotaz trochu mimo téma, ale nevím kam jinam zařadit. Nevíte někdo, zda-li u nás existuje pojišťovna, která by pojistila proti únosu při cestě do latinské Ameriky? Vím, že je pravděpodobnost malá, ale člověk nikdy neví. Jedu pracovně do Brazílie, ale pár dní budu i soukromě vyletovat. Díky za tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím o tom, že by u nás byla pojišťovna, která by uměla takto individuální pojistky. Zkusil bych nějakou velkou pojišťovnu v rámci evropského trhu, můj soukormý tip (netvrdím, že správný) by byl LLOYDS ve Velké Británii, ti vím, že se často "chlubí", že jsou schopni pojistit naprosto individuální požadavky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to, že dalším kandidátem na Priority Pass kartu bude Moneta. Gold účet je zdarma při objemu prostředků u banky ve výši 1 milion, což přesně odpovídá spořáku s 2 % p.a., který tam stejně mám, je k tomu i nějaké cestovní pojištění, co dál, jsem požádal, ať mi zjistí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se právě snažím zjistit, nechal jsem před dvěma dny na pobočce mail, čekám na odpověď. Podle toho, co úředník tvrdil (ale nevypadalo, že by si byl moc jistý) jsou v ceně 3 vstupy (do jakéhokoliv salonku ze sítě Priority Pass - podobně jako to měla dříve ČSOB Premium a Erste Premier se 4 vstupy, obě mají nyní ale Lounge Key).

 

ČSOB má nyní 4 vstupy a Erste Premier 6 vstupů v rámci Lounge Key (není nutné plýtvat v některých MasterCard saloncích - v Praze, Vídni, Budapešti a Bratislavě (v některých lze vzít i hosty), kam je neomezený vstup s MC World Elite kartou, ať už je od jakékoliv banky; u Erste Premier také není nutné plýtvat při vstupu do Erste salonku v Praze, kam je vstup s libovolnou kartou k Erste Premier účtu).

 

Pokud si člověk koupí Priority Pass kartu "na volném trhu" má na výběr:
karta bez volných vstupů - stojí 89 EUR a platí se za každý vstup (28 EUR), ta nedává moc smysl, to vyjde výhodněji si koupit jednotlivé vstupy přímo od aerolinek (např. za míle) nebo v konkrétním salonku. Jedinou výhodou je jednotná cena vstupů, při "volném prodeji" vstupů si může každý salonek účtovat jinou cenu

karta s 10 volnými vstupy za 259 EUR

karta s neomezenými vstupy za 399 EUR

 

To jsou ale karty do "volného prodeje", pokud si u PP nějaká firma (nejčastěji banka) objedná dostatečný objem, můžou jí nastavit produkt na míru (chcete 1 vstup - prosím, chcete 3 - není problém, ?..).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem si zkusil on-line založit monetu.

Neslo to, podle infolinky prý z interních důvodu musím na pobočku. Což je opruz, to se mi nechce.

 

Ale založení maj hezky vymyšlený.

 

Nevím kde je u mě riziko, ale podle mě to uz dělají kvůli možnému x-sellu na pobcce, kde je lepší možnost klienta zneužít:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem si zkusil on-line založit monetu.

Neslo to, podle infolinky prý z interních důvodu musím na pobočku. Což je opruz, to se mi nechce.

 

Ale založení maj hezky vymyšlený.

 

Nevím kde je u mě riziko, ale podle mě to uz dělají kvůli možnému x-sellu na pobcce, kde je lepší možnost klienta zneužít:)

 

V podmínkách pro ty 2% na spořáku je založení účtu on-line. Dali by Ti je teda, i když si to přijdeš založit na pobočku po tom on-line nezdaru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně u Monety také založení účtu online nešlo, vše jsem vyplnil, vše nafotil, vše se potvrdilo, pak to šrotovalo a pak vyskočila hláška, že založení účtu není možné a že musím na pobočku. Jenže podmínkou na získání bonusu 1.000,- Kč je právě založení účtu online. Počkal jsem a zkusil jsem to druhý den celé znovu, výsledek stejný. Volal jsem do Monety, slečna vše prověřila a řekla mi, že mnou dodané podklady jsou v pořádku a ověřené, ale že  opravdu musím na pobočku, online mi účet založit nemohou, trval jsem na sdělení proč, někam volala a ptala se a řekla, že to prostě v mém případě (!) není možné. Naštvalo mě to a zkusil jsem to po dvou dnech znovu a hle, účet se bez problému online založil. Aktivace sice Monetě trvala celý týden, ale pak se vše rozběhlo, za dva dny přišla karta a vše funguje výborně.

 

Podle mého se snaží právě kvůli prémii 1.000,- Kč za online založení a vyššímu úroku na spořicím účtu to přehrát na založení účtu na pobočce a tak ušetřit...

Upraveno uživatelem pavča
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...