Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

e fakt, že IB Monety moc nepoužívám, na první pohled mi nepřijde výrazně špatné (ano, na moje oblíbené FIO nemá ani náhodou), dokonce bych ho řadil k těm lepším - naopak na druhé straně spektra je George, v počtu chyb mu může konkurovat snad jen mBank

 

IB Monety mě příjde ještě úplně v pohodě v porovnání s ING. Obzvláště na malém iphonu je jejich app téměř nepoužitelná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvažuji přechod (jeden podnikatelský a jeden osobní účet)z KB k Fio nebo air bank. Vše jsem našel, jen Nevím jestli podporují platbu iPhone/Apple watch.

Podnikatelský Chci jako hlavní účet.

KB mi už leze krkem. Stojí mě hříšné peníze měsíčně A když Chci například financovat Auto dostanu horší podmínky než Tak kde nemám žádnou historii (u KB jsem 20let A fakt dost)

Díky za radu

 

FIO mi přijde jako velmi dobrá volba pro podnikatele z následujících důvodů:

 

1. dlouhodobá stabilita podmínek - mám tam účet od roku 2006 a od té doby došlo snad jen k jedné změně (přechod od ČSOB karet k vlastním), kterou mohl někdo vnímat negativně (dnes je situace trochu jiná, k vlastním kartám je minimálně 1 výběr zdarma kdekoliv a lze jich nasbírat i víc), jinak prakticky nedochází ke změnám, maximálně zlevňování (SEPA plaby) nebo přidávání nových služeb. Nevím o jiné bance u nás, která by dělala tak málo změn v produktových podmínkách a cenách

 

2. internetové bankovnictví - velmi jednoduché, rychlé, funkční na čemkoliv, šablony a velmi užitečné hromadné šablony mohou docela dost zrychlit zadávání příkazů, poměrně rozsáhlé možnost správy oprávnění (čtení, zadávání, podepisování příkazů) jsou jak šité na míru podnikatelům - třeba v našem SVJ má účetní právo jen nahlížet.

 

Má to, samozřejmě, i svoje negativa

 

1. první negativum souvisí vlastně s prvním bodem pozitiv - FIO má velmi málo produktů, velmi dlouho jim trvá, než něco zavedou (na druhou stranu, když už něco zavedou, nemusí to za několik měsíců měnit).

 

2. nelze moc čekat nějaký individuální přístup.

 

Zkrátka FIO je něco jako takový LIDL. Produky levné a kvalitní, ale malý výběr.

Zdravím všechny, měl bych jen dotaz, jak je to s bankou Creditas. Přeci jen to byla do roku 2017 družstevní záložna a s těmi mám z minulosti neblahé zkušenosti. Zvažuji změnu ústavu a tak mám jisté pochyby, že je tam nějaké "ale" nebo háček. Momentálně mánm čs a po posledním rozhovoru s bankéřem se na ně můžu vykašlat. Ty podmínky jsou zlodějský a nevydělávám proto, aby mě to někdo hned sbral.

 

 

Diky za odpověď. Zvážím to a vyberu si mezi Creditas a Moneta. Ta se mě taky zamlouvá.

 

 

Do teď jsem taky neplatil, jen jsem si připlatil 29 měsíčně na neomezený počet jednorázových příkazů k úhradě. Ale tato moznost mi po pěti letech končí a oni že buď si zalozim nějakej produkt např životní pojištění a nebo stavební spoření a k tomu min 15000 měsíčně příjem a nebo příjem 15000 a zůstatek 100000. Jinak pokud nesplním jednu z možností tak to bude za 50-100 měsíčně. Byla tam ještě nějaká možnost, ale po tom úvodním arogantním jednání jsem nějak ztratil zájem. Na dotaz, zda to nekde zdarma bez podmínek me bylo řečeno že ne. Tož tak

Tohle je fakt nějaké divné, já mám v Creditas vše zdarma - převody, kartu, všechny výběry v tuzemsku i v zahraničí. Možná mají jiné podmínky pro podnikatele? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k té Monetě - má přímo ukrutné kurzové marže, takže na jakékoliv platby v zahraničí (kartou, převodem) se fakt nehodí.

Patriku, díky za všechno to info! Abych se v tom teda vyznal: Takže pro platby kartou do zahraničí si mám pořídit Fio, a spořák si mám zařídit pořád ještě u Monety, nebo radši Creditas? Miliony to nebudou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak neviem ako v CR ale v SR som Fio kartou platil v zahranici len raz (jeden vikend, kym som si pozrel pohyby). Ten kurz bol tak zlodejsky ze bolo lacnejsie ist do prvej zmenarne, vymenit euro za dolar, potom za frank a nasledne za lokalnu menu. A nie, nevybral som si platbu na terminaly v inej ako lokalnej mene. Potom este zo zvedavosti vyber z bankomatu a moje podozrenie sa potvrdilo, kurz katastrofalny. Porovnavane s Tatrabankou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Kdo byste chtel vyzkouset Revolut a ziskat 300 Kc jako odmenu muzete aktivovat zdarma na tomto odkazu: https://revolut.com/referral/michal61!G10D21

 

Co je Revolut? Fintechova sluzba, ktera nabizi nekolik vyhod i pri tarifu zdarma:

 

- vyhodne kurzy pri prevodu men

- vyber z bankomatu zdarma na celem svete za vyrazne lepsi kurzy nez u ceskych bank

- fyzickou i virtualni kartu (pri vyssich planech i lepsi karty, napr 18g ocelova karta metal)

- skvelou aplikaci na ovladani uctu - prehledy, sprava karet, okamzite posilani/vyzadani penez, analyzy

- skvele nastavenou bezpecnost pri pouzivani

- nejedna se o bankovni ucet ale prepaid ucet

- podpora apple pay, integrace do Curve

- v pripade vyssich tarifu moznost vyuzit pojisteni (cestovni, proti rozbiti telefonu), nakup kryptomen, akcii, lepsi karty, vyssi limity atd

 

Pozor, jedna se o velmi navykovou zalezitost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo byste chtel vyzkouset Revolut a ziskat 300 Kc jako odmenu muzete aktivovat zdarma na tomto odkazu: https://revolut.com/referral/michal61!G10D21

 

Co je Revolut? Fintechova sluzba, ktera nabizi nekolik vyhod i pri tarifu zdarma:

 

- vyhodne kurzy pri prevodu men

- vyber z bankomatu zdarma na celem svete za vyrazne lepsi kurzy nez u ceskych bank

- fyzickou i virtualni kartu (pri vyssich planech i lepsi karty, napr 18g ocelova karta metal)

- skvelou aplikaci na ovladani uctu - prehledy, sprava karet, okamzite posilani/vyzadani penez, analyzy

- skvele nastavenou bezpecnost pri pouzivani

- nejedna se o bankovni ucet ale prepaid ucet

- podpora apple pay, integrace do Curve

- v pripade vyssich tarifu moznost vyuzit pojisteni (cestovni, proti rozbiti telefonu), nakup kryptomen, akcii, lepsi karty, vyssi limity atd

 

Pozor, jedna se o velmi navykovou zalezitost :)

 

Přiznám se, že jsem pořád nepřišel na kouzlo tohohle systému. K čemu je to vlastně dobrý proti normální CZ bance. Když teda nepočítám lepší kurzy při nákupech mimo ČR. Vysvětlíte mi to někdo, pls?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že jsem pořád nepřišel na kouzlo tohohle systému. K čemu je to vlastně dobrý proti normální CZ bance. Když teda nepočítám lepší kurzy při nákupech mimo ČR. Vysvětlíte mi to někdo, pls?

Pokud nebudes pocitat hlavni prinos te sluzby, tak asi v nicem. :) Mozna jeste ze to ma hezky zpracovanou appku.

Upraveno uživatelem ensi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam radeji Curve, nez Revolut. Revolut jsem zacal pouzivat vic vlastne jen kvuli Apple Pay, protoze moje primarni banka to jeste nepodporuje.

 

V cem ja vidim vyhody:

- lepsi kurzy, ale to mi Curve nabizi take a pohodlneji a to pouzivam vlastne nejcasteji

- prepaid, takze je tam vzdycky jen tolik penez kolik tam posles

- virtualni karta co se da kdykoliv zahodit a vyrobit nova (idealni na ad-hoc nakupy u obskurnich obchodniku)

- jednoduche nakupy nejakych kryptomen pokud si s tim nekdo chce hrat

- jednoduche pojisteni co se aktivuje pri prekroceni hranic

- obcas si pres to poslu s nekym penize (hlavne s kamarady v zahranici)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...