Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

Obecná pravidla jdou např. zde: https://www.chytryhonza.cz/predcasne-splaceni-hypoteky-vsechny-4-moznosti

 

Různé banky k tomuto přistupují různě, obvykle umožňují splatit nějakou část bez sankcí u některých produktů dokonce celou částku ihned, nebo nabízejí tzv. ofsetové hypotéky, kdy je možné složit částku na bilanční účet a tím pádem hypotéka není úročena.

 

Určitě se zeptej v bance, kde hypotéku máš, protože podmínky se liší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecná pravidla jdou např. zde: https://www.chytryhonza.cz/predcasne-splaceni-hypoteky-vsechny-4-moznosti

 

Různé banky k tomuto přistupují různě, obvykle umožňují splatit nějakou část bez sankcí u některých produktů dokonce celou částku ihned, nebo nabízejí tzv. ofsetové hypotéky, kdy je možné složit částku na bilanční účet a tím pádem hypotéka není úročena.

 

Určitě se zeptej v bance, kde hypotéku máš, protože podmínky se liší.

 

Tohle všechno vím. Ale taky vím, že ty poplatky ČNB tlačí dolů. Spíš jsem chtěl vědět reálnou zkušenost z poslední doby, jestli banky účtují ten strop 50 tisíc, nebo už je to méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, cetl jsem dost tohle vlakno, ale i tak se zeptam. Jsem dlouhy leta u UCB (ano, ja vim) a chtel bych pryc. Premyslim ale kam. Kategorii nejspise neco jako Erste Premier, ale nechce se mi tam kvuli Georgovi. S CS aktivne pracuji a byt se hodne snazi, ceka je jeste dlouha cesta.

 

Co byste radili? CSOB? Rad bych vyuzil lepsi kategorie platebni karty, at uz MasterCard nebo Visa (Worldclass nebo Infinite apod.). Neplanuji nejak moc aktivne penize investovat, to zatim poresene mam, tak spise mensi vyuziti sprizneneho sporaku treba...

 

Diky za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

H-B: ono není moc na výběr. Z prémiového bankovnictví nabízí pouze ČS a ČSOB. IB ČSOB je lepší než ČS, ale co by pro mne bylo nepřekonatelnou překážkou u hlavního účtu je pauze 2 letá historie plateb.

Od ledna má mít World Elite Silver (se 4 vstupy do sítě Lounge key) také banka Creditas. Slíbili, že se mi v lednu ozvou, zatím nic. Je tam povinnost mít majetek (investice, vklad) 3 miliony. Spořák má 1,6 p.a., mají i nějaké termíňáky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

H-B: ono není moc na výběr. Z prémiového bankovnictví nabízí pouze ČS a ČSOB. IB ČSOB je lepší než ČS, ale co by pro mne bylo nepřekonatelnou překážkou u hlavního účtu je pauze 2 letá historie plateb.

Od ledna má mít World Elite Silver (se 4 vstupy do sítě Lounge key) také banka Creditas. Slíbili, že se mi v lednu ozvou, zatím nic. Je tam povinnost mít majetek (investice, vklad) 3 miliony. Spořák má 1,6 p.a., mají i nějaké termíňáky.

 

A co RB?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Standardní RB má, pokud vím, u prémiového bankovnictví jen tu kartu do svého salónku (a salonků MC). Neomezený LK je až u privátního bankovnictví fwr.cz

 

Už u prémiového bankovnictví chtějí investice nebo zůstatek 1 milion, jenže na mizerně úročeném účtu (nemá ani 1 %).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Standardní RB má, pokud vím, u prémiového bankovnictví jen tu kartu do svého salónku (a salonků MC). Neomezený LK je až u privátního bankovnictví fwr.cz

 

Už u prémiového bankovnictví chtějí investice nebo zůstatek 1 milion, jenže na mizerně úročeném účtu (nemá ani 1 %).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Standardní RB má, pokud vím, u prémiového bankovnictví jen tu kartu do svého salónku (a salonků MC). Neomezený LK je až u privátního bankovnictví fwr.cz

 

Už u prémiového bankovnictví chtějí investice nebo zůstatek 1 milion, jenže na mizerně úročeném účtu (nemá ani 1 %).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na tom, jaký máš úrok, já mám třeba v RSTS 2 % a bude mi končit vázací doba. Pozor na to, že po konci vázací doby může stavební spořitelna zvýšit měsíční (čtvrtletní) poplatek. Zatím to tam po konci vázací doby nechám, alespoň než stoupnou úrokové sazby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Vidím, že Patrik má neuvěřitelný přehled, tak zkusím poprosit o radu.

 

Asi mě v budoucnu čeká hypotéka, tak přemýšlím, jak vybudouvat úvěrovou historii (jsem příklad člověka se solidním příjmem, který si ale nikdy na nic nepůjčil).

 

Za tímto účelem bývá často doporučována kreditní karta, ale co jsem tak projel aktuální nabídku, nic mě zásadně nezaujalo (poplatky za vedení, nezásadní cashback, výhody, které mám pokryté i jinak...)

 

Nabízí se jiná jednoduchá varianta, jak vybudouvat úvěrovou historii? Případně existuje kreditka, která nabídne solidní cashback či jiné výhody (vstupy do sálónků zdarma, atd), které normální člověk využije, nebo které by nepokrývaly produkty, co mám..

 

Mám účet u KB Top Nabídku s platinovou Visa debetkou (solidní pojištění) a 

Revolut Metal (solidní pojištění, salónky s poplatekm, dobré kurzy a cashback v zahraničí

 

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...