Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Nic moc omezení na tom spořáku jsem zatím nenašel, mobilní bankovnictví má suverénně nejtragičtější naše největší banka s nejvíce pobočkami, stejně tak arogantní přístup ke klientům, co jsem tak zažil, poslední dobou to solidně laguje i Monetě a o solidnosti by mohla vyprávět další velká zavedená banka - Unicredit, že? Máš tam něco konkrétního, vyzkoušels tu Trinity? Rád si přečtu něco z praktických zkušeností. Žádný další služby po bance nechci, nepotřebuju kreditku ani osobního bankéře a letištní salonky jsou mi ukradený. Na spořáku ani nepotřebuju to rychlý mobilní bankovnictví. Chápu, že 2800,- pro tebe může být směšná částka, ale mně je nikdo jenom tak za pár kliků na netu nedá. Lidi dneska z mýho pohledu vydělávají na mnohem horších kravinách, než za to, že v bance chvilku nechám ležet nějaké svoje přebytky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neber si to až tak osobně... mi holt prislo az trochu moc při každem vyhlaseni noveho uctu o pár desetinek se okamzite presouvat, jak kdyz streli.. a to do uplne nove banky, se kterou clovek ani nema zkusenost a nezna zazemi..

 

Ja byl taky rad za rady a napovedy v tomto vlakne, vyuzil jsem, sleduju.. dneska bych uz penize pod 1.5% taky nenechal, tak jako driv.. ale soubezne jsem i tak trochu konzervativní.. no.. a navic mi přijde, ze stejně vždycky nejvic ušetřím, kdyz nezeru furt po hospodach.. :-)

 

Jeste jedno zamyšlení prilepim.. je dobre, ze mame 100% pojisteni bankovnich vkladu a to na docela velkou castku? Neměli bychom vice nest rizika svych rozhodnuti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trinity jsem používal ještě v době, kdy se nejmenovala Trinity a nebyla to banka, ale družstevní záložna Moravský peněžní ústav, odhaduji, že klientem jsem asi tak 10 let. 

 

Těžko říct, jak hodnotit solidnost banky, pokud dle stability podmínek a přístupu zaměstnanců ke klientům, tak bych řekl, že je to velmi solidní banka a na opačný konec bych dal Českou spořitelnu, kde snad není rok, aby neměnila nějaké podmínky a kde je chování zaměstnanců vůči klientům za hranicí akceptovatelnosti a to včetně služby Erste Premier, kde jsem musel nakonec hledat zastání až u Ombudsmana ČS s výhrůžkou, že se obrátím na ČNB.

 

Aplikace obecně nepoužívám, krom případů, kdy to jinak nejde (Curve, Revolut, Richee), takže ani nevím, jestli Trinity nějakou má. Stačí mi, když jejich standardní IB funguje i na mobilu (což se o řadě bank říct nedá).

 

IB Trinity není žádný zázrak (ale třeba taková drobnost, že umožnuje volbu uživatelského jména usnadní život), ovšem znám mnohem horší, jak zde bylo zmíněno IB ČS (George), to považuji na opravdu nejhorší IB u nás, o něco lepší je Unicredit, ale stále je to bída.

 

Na omezení výše převáděné částky jsem - zatím - nenarazil, největší částka, kterou jsem převáděl byla lehce nad 2,5 milionu v polovině minulého roku. Snad jen, že i u převodu nad 100 tisíc to chce vyplnit účel platby, což ostatní banky požadují až u mnohem větších částek.

 

Ano, rozsah služeb u Trinity je velmi malý, jako hlavní účet by pro mne byla nedostatečná (už proto, že nenabízí platební karty), ale jako spořák? Např. náhrada ING? Účtu, který ještě před pár lety nabízel výhodné úročení, ale nyní má 0,5 % p.a., které "osvěžuje" krátkodobými (i když častými) akcemi, kdy se snaží nalákat nové klienty a nové vklady? (Mimochodem i ING mi účet vypověděla a to bez udání důvodu).

 

Ano, kdyby nebylo pojištění vkladů, choval bych se jinak (a nejspíše i banky by se jinak chovaly ke klientům, ty velké by ještě více zneužívaly svého dominantního postavení), ale pojištění vkladů máme, tak tomu své chování přizpůsobuji, stejně jako ho přizpůsobuji zákonům, společenským zvyklostem, přírodním podmínkám a dalším skutečnostem. 

Pak je dobré zde připomenout, že všechny velké banky stát v minulosti zachraňoval, tj. kdyby zde opravdu byly spravedlivé podmínky, tak by ani ta ČS již neexistovala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A hlavně to není 2,8, ale 2,08

 

Když se tu rozproudila debata o té solidnosti, tak přece jen jsem si na jeden nešvar vzpomněl - v minulosti Trinity dávala akční sazby jen novým klientům a u starých jen na nové vklady, snad už toho nesmyslu protentokrát zanechá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patriku, velky prehled jako vzdy..

 

Filipe, pocital jsem jen rozdil urokovych sazeb z tveho komentare.. psal jsi neco jako 1.6 naprd, zato 1.88 super.. tim vznikl i muj komentar, zdali stoji za rozdil 0.28 procentniho bodu rocne se stehovat a mozna za tu cenu objevovat nove nesvary v nove bance.. snad je to ted srozumitelnejsi :-)

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle poslední aktualizace zprávy na webu Trinity se nové podmínky budou týkat opravdu jen nových vkladů. Takže kdo tam máte nyní nějaké peníze tak dnes poslat pryč, abyste je zítra mohli vrátit a mít je uložené za vyšší úrok. Absurdistán.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neber si to až tak osobně... mi holt prislo az trochu moc při každem vyhlaseni noveho uctu o pár desetinek se okamzite presouvat, jak kdyz streli.. a to do uplne nove banky, se kterou clovek ani nema zkusenost a nezna zazemi..

Ja byl taky rad za rady a napovedy v tomto vlakne, vyuzil jsem, sleduju.. dneska bych uz penize pod 1.5% taky nenechal, tak jako driv.. ale soubezne jsem i tak trochu konzervativní.. no.. a navic mi přijde, ze stejně vždycky nejvic ušetřím, kdyz nezeru furt po hospodach.. :-)

Jeste jedno zamyšlení prilepim.. je dobre, ze mame 100% pojisteni bankovnich vkladu a to na docela velkou castku? Neměli bychom vice nest rizika svych rozhodnuti?

Neberu to osobně, jenom mě ten příspěvek lehce iritoval  ;) Víc viz níže.

 

Patriku, velky prehled jako vzdy..

 

Filipe, pocital jsem jen rozdil urokovych sazeb z tveho komentare.. psal jsi neco jako 1.6 naprd, zato 1.88 super.. tim vznikl i muj komentar, zdali stoji za rozdil 0.28 procentniho bodu rocne se stehovat a mozna za tu cenu objevovat nove nesvary v nove bance.. snad je to ted srozumitelnejsi :-)

Nepsal jsem, že 1.6% je naprd. Psal jsem, že je to míň, Creditas to sundali z 1.8% na 1.6%. Protože tam mám uložené volné peníze, které si chci nechat okamžitě dostupné a jiné operace, než převod na to úročení a pak výběr po nějaké době s nimi neplánuju, tak mě fakt netrápí nic z toho, co píšeš, a svůj názor na důvěryhodnost bank jsem k tomu taky připojil. Bankovní licenci to má, pojištěné to je, tak víc neřeším. Kdyby to nebylo pojištěno, choval bych se samozřejmě jinak a ty banky nejspíš taky. Kdyby byly ryby... víš jak se to říká  :)

Účet na výplatu, placení složenek a hodinek mám jinde a samozřejmě ho nestěhuju každou chvilku, však taky je to běžný účet s úročením opravdu na prd, a tedˇse bavíme o účtu spořícím - kde fakt nemám problém to jednorázově kvůli desetince procentního bodu přelít jinam. Banky tak nastavily pravidla, tak podle nich hraju, nic víc, nic míň. Kdo nechce, hrát nemusí, jak jsem psal, mně to za těch pár kliků stojí.

 

A samozřejmě: Děkuji Patrikovi za info!  :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patriku, čiste náhodou netušíš, v akých lehotách Equa banka pripisuje ich bonusový úrok na Šporiacom účte HIT? Vždy mi to pripisovali max k 5. dňu v mesiaci, ale za leden stále nič. Podmienku 3x platba kartou v lednu som samozrejme splnil.

Upraveno uživatelem koveras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Trinity navyšuje ode dneška automaticky i pro stávající majitele, není nutné si zakládat nový účet.

0       - 249 999 Kč   1,58%

250k - 999 999 Kč   1,88%

1M a víc                   2,08%

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...