Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Ještě k tomu hradní s kreditkama - na to je offsetová hypotéka jak dělaná. Maximum peněz držet na bilančním účtu a vše platit kreditkama (a splácet v bezúročeném období), dá se takhle před sebou valit i víc, než 100 tisíc, o které budeš mít na hypotéce nižší úrok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Druhá šance je pojištění, které mám ke kartě, jako by mi někdo vnuknul, zaplatil jsem všechny letenky kartou, kde mám pojištění storna, tak tímto směrem upínám svoje naděje. 

 

My jsme na tohle volali dnes rano do CSOB, taky jsme pojisteni storna na karte meli, nase premium bankerka nam dala kontakt na nekoho z pojistovny, tak jsme s pani mluvili, ale bylo nam receno, ze pandemie je z pojisteni vyloucena. VPP jsem zatim nehledal, abych si to overil, ze to tam je opravdu, ale predpokladam ze to tak bude. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu offsetovou hypotéku u AirBank můžu z vlastní zkušenosti doporučit. Funguje to bezvadně, vše pohodlně vyřídíš v internetovém bankovnictví nebo přímo v mobilní aplikaci. Jednoduché a plně funkční. Zrovna tak refinancování u AirBank bylo bezproblémové, vše vyřešeno online a do banky jsme přišli jen podepsat smlouvy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty kreditky u mě asi neprojdou :D ... možná je to jenom moje neznalost, ale mám za to, že u kreditek si musím hlídat, kdy ji mám doplatit a v jaké výši. Možná jsem zbytečně zkostnatělej, ale prostě mám rád, když pravidelné výdaje platím trvalým příkazem a vše ostatní z běžného účtu (debetka, cash), kde si nic hlídat nemusím.

Jinak ta moje hypo je trochu komplikovanější tím, že teď (doufám!) kupuji stavební pozemek, na kterém buď sám za dva, tři roky postavím dům nebo si ho ponechám jako dlouhodobou investici. Na pozemek mám svých 20 % plus 20 % potřebuji na hypo na barák. Těch 20 % na barák by teda klidně mohlo snížit úroky hypotéky na pozemek až do doby než začnu čerpat hypo i na dům. Nebo ne? Další prostředky bych nejspíš mohl mít od rodičů, kteří mají úspory na běžném účtu, takže kdybych je dal na svoji hypo, tak se budou de facto úročit ve výši úrokové sazby banky. Jediné co je potřeba, aby v případě potřeby bylo možné tyto prostředky obratem vybrat a investovat jinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty kreditky u mě asi neprojdou :D ... možná je to jenom moje neznalost, ale mám za to, že u kreditek si musím hlídat, kdy ji mám doplatit a v jaké výši. Možná jsem zbytečně zkostnatělej, ale prostě mám rád, když pravidelné výdaje platím trvalým příkazem a vše ostatní z běžného účtu (debetka, cash), kde si nic hlídat nemusím.

Jinak ta moje hypo je trochu komplikovanější tím, že teď (doufám!) kupuji stavební pozemek, na kterém buď sám za dva, tři roky postavím dům nebo si ho ponechám jako dlouhodobou investici. Na pozemek mám svých 20 % plus 20 % potřebuji na hypo na barák. Těch 20 % na barák by teda klidně mohlo snížit úroky hypotéky na pozemek až do doby než začnu čerpat hypo i na dům. Nebo ne? Další prostředky bych nejspíš mohl mít od rodičů, kteří mají úspory na běžném účtu, takže kdybych je dal na svoji hypo, tak se budou de facto úročit ve výši úrokové sazby banky. Jediné co je potřeba, aby v případě potřeby bylo možné tyto prostředky obratem vybrat a investovat jinam.

Jo, u těch kreditek to chce na to trochu myslet, nesplatíš včas, zaplatíš :).

 

Pro tebe bude ten offset jako dělaný. Navíc za ty 2 roky splatíš část hypotéky z toho pozemku, když se budeš trochu snažit, možná i celou a ten pak můžeš použít jako součást zástavy, až začneš stavět ten dům (tj. nebudeš potřebovat mít 20 % hypotéky ve formě peněz, stačí mít ten pozemek).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Banka Creditas výrazně snižuje úroky. Za chvíli už nebude kam ty peníze dávat.
 
Takže aktuální možnosti:
Trinity Bank - 1,61 % p. a. pro vklady nad 250 000 Kč (do této částky 1,58 %)
Sberbank CZ - 1,38 % do 300 000 Kč, 1,45 % do milionu, 1,70 % do 3 milionů a 1,75 % nad 3 miliony
V obou případech se úročí celá částka tou vyšší sazbou.
 
Equa bank 1,6 % do 300 000 Kč při splnění podmínky 3 plateb kartou nebo hodnotě investice 50000 Kč. Částka nad se úročí 0,2 %. Zde se celá částka úročí pásmově, tj. při vkladu 305 000 Kč, se 300 000 Kč úročí 1,6 % a 5000 se úročí 0,2 %. Při nesplnění podmínky (karta nebo investice) se celá částka úročí 0,2 % p.a. Úrok je připsán na konci měsíce dle sazby 0,2 % a přibližně v půlce měsíce je připsán bonus 1,4 % p.a. pokud je splněna podmínka
 
Air Bank 1,5 % do 250 000 Kč, nad 0,4 % u spořícího účtu a 1 % do 100 000 Kč u běžného. Podmínkou je 5 plateb kartou za měsíc, pásmové úročení stejným systémem jako u Equa
 
Hello bank ČR 1,5 % do 300 000 Kč bez dalších podmínek
 
Krok Banka Creditas vnímám velmi negativně. Nejen, že změnu neoznámila standardní 2 měsíce předem, ale navíc porušila vlastní garanci, kterou klientům rozeslala :(

 

post-412-0-46275900-1585992396_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja hlavne vnímam negatívne, ako komunikujú... maily s novými ponukami kde u nich investovať chodia... že znižujú úroky som si prečítal až teraz tu. A že až na 0.3, som musel vyhrabať v ich dokumentoch.

Upraveno uživatelem koveras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patriku aby som naplnil ich podmienku "nového vkladu" a mal u Creditas 1% na celú čiastku, čo tam mám, musím aspoň na deň všetko z Creditas poslať do inej banky a potom to previesť na ten nový účet?

No, tím si nejsem jist.

 

U Trinity prošlo poslat tam nejdříve nové peníze na nově založený účet a pak ten starý vybrat. Každopádně po akci, kterou Creditas nyní předvedla, že porušila vlastní garanci mám nějak problém jejich produktům dále věřit. Ty už máš "plno" u Sberbank i Triniy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...