Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

před 39 minutami, paolous napsal:

Mě to přišlo i kamosovi asi 14 dní zpátky. Já si účet zakládal. V podmínkách bylo stažení jejich app do smartphonu... jestlis to udelal... bych tam cinknul. 

Hmm. Asi tam zítra zavolám. Spíš si myslím, že bude problém jinde. Při zakládání jsem zadal číslo mojí ženy, která má mBank účet historicky, ale nepoužívá ho. Ale neověřoval jsem jestli měla vůbec v bankovnictví pro někoho pozvánku. Dnes jsme kontrolovali a 1200 jí na účet nepřišlo. Ta pozvánka se musela v bankovnictví nějak aktivovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, paolous napsal:

 

Patriku další tipy sem dávej, nezapomeň na svý příznivce tady ;-)

Sberbank máš? (1234 Kč za Mobilitu a 1234 Kč ročně za Věrnost)? Expobank dává 300 Kč (já vím, bída). A ČSOB dává 1000 Kč (nebo 1500 přes Ušetřeno) https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1131529&start=1575

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel nyní ne, to byla minulá akce 1200 kč za otevření a 1200 za každého doporučeného (který také dostal 1200 kč), maximálně šlo doporučit 3 lidi. Nyní je jen 1500 kč pro nové klienty. Za nového je považován takový, který u banky není déle než rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Patrik napsal:

Já pozvánku taky neměl a odměny jsem dostal (a lidi, co si účet otevřeli, tak taky)

Hmm. Tak to budu řešit.

před 26 minutami, Patrik napsal:

Bohužel nyní ne, to byla minulá akce 1200 kč za otevření a 1200 za každého doporučeného (který také dostal 1200 kč), maximálně šlo doporučit 3 lidi. Nyní je jen 1500 kč pro nové klienty. Za nového je považován takový, který u banky není déle než rok.

V jednom bodě podmínek píšou "Neměli otevřený Účet v období od 1. 5. 2019 do 10.5.2020"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 5. 2020 v 20:47, Patrik napsal:

Já pozvánku taky neměl a odměny jsem dostal (a lidi, co si účet otevřeli, tak taky)

Tak jsem tam volal a všechny podmínky by měly být splněné. Prý připisujou postupně do toho 31.5. jak bylo v podmínkách akce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdravím místní osazenstvo, v nejbližší době mě nejspíše nemine dlouholetý závazek v podobě hypotéky. Chci Vás poprosit o radu do jaké banky si jít zažádat a na co si dát pozor, nechci se nechat úplně oškubat, ale o hypotékách atd., téměř nic nevím, takže jsem pro banky snadný cíl. Více info nejspíše přes SZ, je mi jasné, že pro zodpovězení mého dotazu bude nejspíš potřeba víc informací. 

 

Předem díky

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Davidofs.cz napsal:

Co se týká přístupu, výhodnosti, poplatků a všeho mám zatím nejlepší zkušenosti s Equa bank.

Neměla by chybět ve srovnání.

Diky za doporuceni, ted jsem s panem mluvil po telefonu a rozhodne maji zatim nejlepsi pristup z tech, ktere jsem oslovil. (mBank, Fio, Equa)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Pepino777 napsal:

Zdravím místní osazenstvo, v nejbližší době mě nejspíše nemine dlouholetý závazek v podobě hypotéky. Chci Vás poprosit o radu do jaké banky si jít zažádat a na co si dát pozor, nechci se nechat úplně oškubat, ale o hypotékách atd., téměř nic nevím, takže jsem pro banky snadný cíl. Více info nejspíše přes SZ, je mi jasné, že pro zodpovězení mého dotazu bude nejspíš potřeba víc informací. 

 

Předem díky

P.

Já bych ti doporučil kromě oslovení bank napřímo zkusit i oslovit několik poradců. Obvykle umí vyjednat lepší podmínky a třeba odhady zdarma. Nic za to neplatíš, srovnání ti udělají, nevýhoda může být samozřejmě že nemusí mít nasmlouvané všechny banky, to se ale dá vykrýt tím že jich oslovíš víc.

Jinak pokud nemáš speciální nároky (OSVČ, Americká hypotéka, bez zástavy, s flexibilním úrokem ala Airbank) tak můžeš jít po nejvýhodnější sazbě vzhledem k fixaci. Vyhnul bych se asi všemožným pojištěním od bank (ala zajištění příjmu) který ti nabídnou pro zvýhodněnou sazbu - nevyplatí se to. Jít dneska po krátkodobé fixaci, když jsou sazby celkem nízko, dá se očekávat spíš růst a refinanc se dá udělat s minimálním poplatkem (oproti minulosti) mi moc nedává smysl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna na mne vyskočila nabídka Creditas s úrokem 2,09 %, ale nevím, jestli bych jí po veletoči co předvedla u úrokové sazby z vkladů kdy nedodržela vlastní garanci (a přitom šlo o blbých 1,5 % na 2 měsíce) nějak zvlášť věřil.

Já bych určitě doporučil jako první banku, která ti vede účet, kam ti chodí výplata, dostaneš nějakou základní nabídku, od které se pak můžeš odrazit. Výhoda je v tom, že je vysoká šance, že hypotéku za nabídnutých podmínek skutečně dostaneš. Setkal jsem se totiž s tím, že banky nabídnou nějaké podmínky a těsně před podpisem smlouvy je změní s odkazem, že došlo ke změně situace, snaží se tak klienta dostat do časové nouze, aby podepsal nevýhodou smlouvu. 

Hodně se dá vyjednávat, třeba Sberbank si přímo postavila model prodeje úvěrových produktů na "dohnat a předehnat" konkurenční nabídku, takže bych doporučil tam jít s finálně nejlepší nabídkou, jestli ještě trochu "nepodstřelí".

Dal bych přednost bance, která bude mít všechny náklady v úrokové sazbě, bez povinnosti vedení běžného účtu s posíláním výplaty (občas banky dělají sviňárny, že pokud z účtu zjistí, že došlo k poklesu příjmu, nabídnou při refixaci horší podmínky, protože ví, že klient neodejde) a bez poplatku za poskytnutí. Pokud očekáváš zajímavé cash flow, tak je na zvášení offsetová hypotéka (přebytečné finance odložíš na bilanční účet a nepočítají se ti z toho úroky, přitom je můžeš kdykoliv vybrat), nabízí třeba FIO a Air.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych zase asi nedoporučil Unicredit, sice jsem dostal nakonec dobré podmínky vůči konkurenci, ale byl porod s nimi jednat a přišlo mi, že jednají nesystémově až chaoticky. Od počátku měli všechny informace a namísto toho, abych dostal seznam věcí a požadavků, co budou vyžadovat, tak se to z nich tahalo jako z chlupaté deky a šlo to vše "sériově", tedy. dodajte A, dodám A, dodejte ještě B, dodám B, dodejte C, dodám C, .... a pokud máte třeba díky jejich předběžnému tvrzení "hypo pro vás není problém, to projde" již podepsanou kupní smlouvu ještě i s pokutou při nedodržení termínu, resp. při nerealizaci nákupu nemovitosti, tak to docela je "na nervy". A nedej bože, že jste cizinec, osvč, rozveden, ..., cokoliv mimo zaměstnance. A to ještě dodáte co chtějí a pak ticho. Urgujete, nic. Urgujete, nic. Takže prostoje dny, týden, 2, to nic neznamená. Nakonec tedy "OK, ale snížíme LTV". A to ještě i poradce naseká chyby, nebo tvrdí jedno, ale realita je jiná a zjistíte to při podpisu smlouvy, ale nechat ji přepracovat jsou zase dny, cestování, ... .

Obecně bych hlavně nevěřil žádnému poradci, pracovníkovi banky, i kdyby ti byla rodina a ani ředitelce pobočky slova "jo, to projde, splňujete vše", oni o tom nerozhodují. 3 instituce a všude něco (KB, HB, UCB). Takže se nezavazovat a nedělat úkony, které by při pozdě realizované, nebo dokonce nerealizované smlouvě mohly stát peníze. Na straně druhé, nebýt vázán pokutou 100tis vůči prodávající, tak bych se na to vy.... už brzo na začátku, nervy jsem na to neměl :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš podobnou zkušenost jako kamarádka. Taky Unicredit nejlepší podmínky, ale příšerný porod a na poslední chvíli jí provedli nějakou sviňárnu (neříkala jakou), takže to bude řešit přes finančního arbitra. 

Já s nimi měl taky co do činění, odměnu z akce za "vemte si úvěr" jsem z nich taky musel lámat s pomocí arbitra :D. Ale vylomil :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, a to není vše, kdo je má a nechce více účtů a používá jejich bankovnictví, tak to je pak permanentní utrpení, hlavně www, jak nová, tak stará, k tomu podepisování příkazů přes mobil je taky pakárna. App pro iOS byla taky k ho..., ale nedávno ji předělali a díky tomu už alespoň přes mobil jde vše dělat pohodlněji a www už nepoužívám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...