Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

před 21 hodinami, Koci napsal:

Mám dotaz k ČSOB Premium. Manželka má účet u ČSOB, jde tento účet "povýšit" na Premium, s tím, že bychom jej využívali jako rodinný účet? Takže bychom měli k účtu oba rovnocenný přístup? Může být k účtu zdarma vydáno více kreditních a debetních karet?

Díky

Povýšit jde, ale leckdy je jednodušší založit účet nový. Při pokusu o změnu totiž banka může mít choutky posuzovat, jestli jste pro ni ti správní klienti, tj. jestli je na účtu dostatečný obrat (50 0000 Kč), kdežto úplně nový klient bez historie se k prémiovému účtu dostane lépe.

Rovnocenné spolumajitele u nás moc banky neumí, vím o mBank, pak snad Unicredit (tu bych opravdu nedoporučoval). Ale majitel + disponent a karty pro oba umí skoro všechny banky (z těch, co to neumí, jmenuji např Equa).

Mám ČSOB Premium jen sám pro sebe, tak vycházím z ceníku.

Zdarma karta pro partnera:  Visa Classic /Debit Mastercard /Zlatá karta Mastercard (lze i Visa Infinite za 200 Kč měsíčně)

Samozřejmě partner nebude mít svoje vstupy do salonků :(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdíl mezi spolumajitelem a disponentem se ukáže zejména při smrti jednoho z partnerů, pak se může druhý ocitnout i na několik měsíců bez prostředků, než se vyřídí dědické řízení.
Já bych doporučil variantu: 
Každý vlastní účet + jeden společný účet nebo jeden společný účet a každý vlastní spořák nebo jinou formu rezervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně z toho důvodu doporučuji jeden společný  a pak každý svůj.

Nebo varianta každý svůj s tím, že druhý je disponent, tím neztratíš možnost kontroly Ale můj názor je, že alespoň u části financí by měli mít partneři určité soukromí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě zas přijde správný (samozřejmě, že chápu, že to není výhodnější) mít účet společný proto je SJM - společné jmění manželů- jo,je to závazek, jako naše děti, hypotéka ... Pokud je společný účet, hůř může jeden druhého při rozvodu ojeb.t a hůř se  odklání...

Jo, vydělávám víc jak manželka, ale beru že moje je půl mé mzdy a půl manželčiné... 

Že si jde pak posílat na své účty peníze ze "společného- na aktivity je přece bez problému možné- oba stejně a jak si je kdo utratí...

 

Vím to, protože v rodině po rozvodu se to stalo a jeden druhého chtěl obtáhnout o mega, teď to řeší soud...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel jsem se v mém okolí setkal opakovaně se situací, kdy jeden z manželů udělal nějakou pitomost a ten druhý pak měl plné ruce práce to ustát. Představte si, že manžela zavřou do blázince a vy nemáte přístup k žádným penězům, nebo že udělá nějakou pitomost a vy se to dovíte až ve chvíli, kdy máte zablokované všechny účty,... Mít nějaké vlastní prostředky (a dneska v době mizerných úrokových sazeb klidně i doma v trezoru) je základ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nerozporuji... Přijde mi divný, že před manželkou někdo tají výši výplaty... A že takových lidí je...

Trezor mám a může do něj i ta moje...

Každý vnímá asi férový vztah asi jinak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Boudy napsal:

To nerozporuji... Přijde mi divný, že před manželkou někdo tají výši výplaty... A že takových lidí je...

Trezor mám a může do něj i ta moje...

Každý vnímá asi férový vztah asi jinak...

Ani to nerozporuji, ať klidně o sobě partneři/manželé vědí vše a ať přispívají do společného rozpočtu spravedlivě (ať už to znamená cokoliv). Já jen, že třeba taková duševní choroba se může projevit znenadání a pokud na to rodina není připravena, může ji připravit doslova o všechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě teda připadá jako ideální řešení mít každý svůj + společný účet. Na společném držet finance pro chod domácnosti atd. A každý na svém mít "rezervu" a prostředky na zábavu. (pojem "zábava" si každý může vyložit dle svého uvážení, pro jednoho hodinky, pro druhého.....)

Upraveno uživatelem Pepino777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ČSOB Premium založeno. Prozatím vesměs pozitivní, ale čekal jsem, že to bude trvat kratší dobu, než hodinu, když jsme dopředu měli sjednanou schůzku.

Novinka u RB:

Informace pro držitele kreditních karet od Raiffeisenbank

Od 1. 8. 2020 upravujeme Program výhod pro kreditní karty. Aktualizovaný dokument, který stanovuje odměny za používání kreditních karet a další výhody poskytované bankou a jejími partnery držitelům kreditních karet Raiffeisenbank, naleznete na webových stránkách banky.

Upravujeme možnosti čerpání odměn u karet STYLE, DE LUXE, LIFE a MALL:

  • Odměny lze čerpat převodem na běžný či spořicí účet u Raiffeisenbank.
  • Zavádíme možnost předplacení poplatku za správu karty pro karty STYLE a DELUXE.
  • Rušíme možnost čerpání odměn převodem na kartový účet.
  • Odměny bude možné věnovat nadačním společnostem.

Vaše případné dotazy rádi zodpovíme, proto se na nás neváhejte obrátit.

Věříme, že i nadále zůstanete našimi spokojenými klienty a budete se těšit z novinek, které pro Vás chystáme.

Vaše Raiffeisenbank

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 4. 2020 v 16:03, dabelM napsal:

Já dosud neměl důvod podávat reklamace, ale poslední jednorázová platba kartou z mého EURO účtu na účet obchodníka v EU v EURO nedopadla dobře. Rozdíl mezi potvrzenou zaplaceno částkou od PayPal a Bankou je 10%. Podána reklamace v bance a čekám na výsledek, Naučenou frázi o poplatcích a konverzích jsem s díky odmítl, dosud provedené identické platby byly bez jakéhokoliv poplatku, natož pak ve výši 10%. Tak čekám na vyjádření a na srovnání obou plateb.  

Dnes jsem obdržel vyjádření Ombudsmana Moneta Bank a poplatek který činil 10% z hodnoty nakupovaného zboží mě bude v rámci zachování dobrých vztahů s klientem v následujících dnech vrácen. Paráda  Body pro Moneta Bank. 🥰   PayPal už nikdy :ban:

Upraveno uživatelem dabelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Koci napsal:

Novinka u RB:

Informace pro držitele kreditních karet od Raiffeisenbank

Od 1. 8. 2020 upravujeme Program výhod pro kreditní karty. Aktualizovaný dokument, který stanovuje odměny za používání kreditních karet a další výhody poskytované bankou a jejími partnery držitelům kreditních karet Raiffeisenbank, naleznete na webových stránkách banky.

Upravujeme možnosti čerpání odměn u karet STYLE, DE LUXE, LIFE a MALL:

  • Odměny lze čerpat převodem na běžný či spořicí účet u Raiffeisenbank.
  • Zavádíme možnost předplacení poplatku za správu karty pro karty STYLE a DELUXE.
  • Rušíme možnost čerpání odměn převodem na kartový účet.
  • Odměny bude možné věnovat nadačním společnostem.

Vaše případné dotazy rádi zodpovíme, proto se na nás neváhejte obrátit.

Věříme, že i nadále zůstanete našimi spokojenými klienty a budete se těšit z novinek, které pro Vás chystáme.

Vaše Raiffeisenbank

Hmm. Takže v zásadě už nepůjde mít jen kreditku. Musíš si založit i účet aby jsi mohl čerpat odměny. To je zase "pokrok".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě jen vadí, že co jsem u nich byl přes dvacet let, a měl kdejaký jejich produkt hned od nova např. Kontokorent, gsm banking, telebanking a další, včetně jiných účtů, mě řekli, že pokud chci mít účet komplet zdarma, musím plnit jejich podmínky. Pritom mají výběry z bankomatu omezené počtem a zpoplatnění zahraničních výběrů a výběrů z cizího bankomatu, úročení vkladu žádné, prostě na běžný účet nic moc. Tak jsem jim loni v září zamával a šel k jinejm, kde je vše zdarma a bez podmínek. Výběry všude i v celé EU, vedení účtu, dva spořící účty, i když teď tam celkem dost spadly úroky, ale nějakou kačku to hodilo. Co mě ale trochu zaráží, je to, že mě u ČS nikdo nepřemlouval, ani nic lepšího nenabízel. Prostě odcházíte? OK, není problém tady máte lejstro o ukončení a nashle. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skodna, no ja mam jinou zkusenost u CS.. loni na konci roku rikam  ze odchazim, protoze platim (nevim presne 50kc/mesicne) za druhou kartu. Na druhy den volala pani a rika, ze kdyz neodejdu tak mi budou vracen 5% zpet z uctu za telefon, internet, elektrika, plyn... co mi odchazi z uctu.. ale max do 3000kc/rok..

Takze ted jim davam 50kc/mesicne za druhou kartu a oni mi posilaji 250kc/mesicne ze sem u nich zustal. 

Pokud to nekoho zajima, mrknu jak se ta sluzba jmenuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...