Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Revolut má/měl velkou výhodu ve výhodném převodním kurzu, proto jsem si ho zařizoval, nicméně v USA mívají problémy s debetními kartami, čili bych vážně zvážil kreditní kartu.

Ja prožil měsíc v USA s debetkou od Airbank. Třeba debetkou Sberbank ani prd. Takže pak je tu možnost Twista. Oboje má s lepsimi účty stejně kurzy jako ČNB.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak dlouho tam budeš? Nevyplatilo by se si tam zařídit účet+kreditku a na něj případně převádět přes revolut nebo Transferwise?

Zároveň pokud tam budeš trochu déle, tak si s kreditkou hned začneš vytvářet credit score. A pokud jsi military tak myslím že ti creditku dá většina bank, i kdyby třeba s malým limitem na začátku. Nedivil bych se kdyby Military mělo nějaké banky (credit unions) přímo pro sebe)

Třeba tankování na pumpě kde 99 % jsou samoobslužné pumpy může být s evropskou kartou opruz protože se zadává Zip code místo Pin a evropskou kartu ti to asi nebude brát. Jako můžeš za obsluhou ale je to opruz (předplatit, natankovat, jít dorovnat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 8. 2020 v 11:48, marosh napsal:

Přátelé ze Slovenska,  kteří používáte Revolut.

Poraďte, prosím, z kterého bankomatu vybrat u Vás euri. Myslím tím, bez poplatku.
Strejda google moc nepomohl, našel jsem jen málo relevantní informace.

Dík.

Dle info v jiné diskusi si neúčtují poplatek při výběru zahraniční kartou u nás: bez poplatku RB, KB, CSOB, Air, Fio

Na Slovensku prý VÚB (ale jen u některých karet)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Rodeo65 napsal:

Ahoj pánové, za pár týdnů se stehujeme do zahraničí a chci si nechat poradit.

Budu mít plat v CZK - na ten moc sahat nebudu
Pak plat v EUR a z toho budu platit jak poplatky, nákupy apod, nicméně budu na základně USA kde se platí Dolarama.

Přemýšlím jakou nejlepší možnost mám pro platby v EUR+USD s případně CZK?

Vážně uvažuji o Revolut premium pro ženu a Metal pro mě (navíc 1% cashback na vše.).

Twisto mi přijde nevhodné, protože je to kreditka.

Nebo má cenu jít do nějaké kreditky naší banky? (Máme Air, Sberbank a Equa).

Dekuji


Sent from my iPhone using Tapatalk

Přestože tuhle banku nemám rád, zauvažoval bych nad Unicredit a eurovém účtu a kartu navázanou k němu (pozor, chce si to fakt dát pozor na to, aby to bankéř nastavil správně, ideální, pokud budeš moct předem vyzkoušet nákupem v cizí měně,).

Unicredit má totiž zvláštní způsob konverze - nejdříve to ze zdrojové měny přepočte kurzem karetní společnosti MasterCard na eura a následně z eur už vlastním deviza-prodej na koruny. Korunový účet pro platby v zahraniční tak moc výhodný není (marže mezi středem a deviza-prodej je více než slušná - pro banku : ) ), ale pokud to máš na eurovém účtu, máš konverzi kurzem blízkým středu (tj. srovnatelný s Revolutem) a nemusíš řešit, jestli je zrovna v Anglii svátek (kdy má Revolut až 2 % přirážku, dle měny). Navíc nyní Revolut celkem snížil konverzní limity bez poplatku, aby donutil lidi mít placené tarify. 

https://www.mesec.cz/clanky/kolik-stoji-revolut-a-jak-na-nej-posilat-penize/

Další výhodou Unicredit je výběr z bankomatu v zahraničí zdarma (opět bez limitů, jaké má Revolut). A pak ještě jedna věc - aktuální akce, pro doporučitele i doporučeného je 1 až 3 % bonus po dobu 1 roku z plateb (podle počtu doporučených osob), v případně splnění podmínky (minimálně 1 operace v aplikaci měsíčně) bez horní hranice. Pokud bys chtěl doporučit, pošli mi přes SZ číslo nově založeného účtu.

Další důvod, proč nejít do Revolutu je, že aktuálně nemá účet pro příjem EUR v EU. Má pouze účty v Británii a je otázkou, jestli po skončení přechodného období zde budou fungovat SEPA platby (tj. bez poplatku na straně zaměstnavatele i na straně tvojí). V Británii také nemá bankovní licenci, tj. prostředky tam uložené nejsou pojištěné, má totiž pouze licenci platební společnosti (ekvivalentní třeba stravenkovým firmám, věrnostním kartám a podobně). Výhledově plánuje Revolut účty v Litvě, ale zatím nemá - a musel bys zaměstnavateli nahlašovat změnu čísla účtu.

 

Je tu ale ještě jedno slabé místo - bankomat na místě bude, předpokládám, americký. Může si tak účtovat poplatky za výběr zahraničními kartami. Máš-li možnost, zkus získat účet a kartu k němu (jak debetní, tak kreditní) u americké banky. Nikdy nevíš, kdy se může hodit. Pokud to bude zdarma, není důvod nemít, navíc lze na ty karty často sbírat různé míle, bonusy, atd.

A ještě jedno doplnění - u Unicredit určitě tarif U-Konto Premium, při splnění podmínek obratu 50 000 Kč je zdarma, navíc je tam (sice žádný zázrak, jsou i lepší) cestovní pojištění a neplatí se za autorizační SMS (u nižšího tarifu se za ně platí, lze se jim vyhnout potvrzováním přes aplikaci)

Upraveno uživatelem Patrik
Doplnění údajů
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tu ale ještě jedn

před 1 hodinou, AndyAaron napsal:

Navic pujcovny aut a mnohdy hotely debetky neberou, jen kreditky.

Hotely už jsou snad všechny v pohodě, ale v autopůjčovně opravdu lze narazit (stalo se nám v Itálii)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V USA je to trochu komplikovanější, naše debetky se tam na terminálech chovají jako kreditky, takže při dotazu credit/debit to chce říct "credit" i když se platí debetkou, platba jinak neprojde. Dokud se na nebetky nezačalo to "debit" psát, tak prošly i v těch autopůjčovnách, dnes na to celkem koukají. Ale v hotelích naprosto bez problémů, alespoň tedy v takových těch typicky amerických typu "Motel 6", jak je to v Hiltonu nevím, tam jsem nespal, i tak ale předpokládám, že jim jde hlavně o zaplacení :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji Patrikovi po SZ mě nakopl jak na to asi nejlíp.

Mám tu perličku z mého klobouku, akorát se mi nechtelo zakládat nové vlákno. Je to spíš na Danare než ohledně bank.

Budu moct nakupovat v ČR bez DPH na základě "POTVRZENÍ o osvobození od daně z přidané hodnoty Směrnice 77/388/EHS – článek 15 odst. 10"

Budeme stavět s firmou Atrium a majitel firmy by s tímto neme problém, že bychom vzali dům na klid bez DPH "pokud je to právně v pořádku".

Proto se ptám je někde nefinovano co se na to dá a co nedá koupit? A tom nařízení jsem to nenašel.

Dekujj


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 9. 2020 v 20:49, Rodeo65 napsal:

Děkuji Patrikovi po SZ mě nakopl jak na to asi nejlíp.

Mám tu perličku z mého klobouku, akorát se mi nechtelo zakládat nové vlákno. Je to spíš na Danare než ohledně bank.

Budu moct nakupovat v ČR bez DPH na základě "POTVRZENÍ o osvobození od daně z přidané hodnoty Směrnice 77/388/EHS – článek 15 odst. 10"

Budeme stavět s firmou Atrium a majitel firmy by s tímto neme problém, že bychom vzali dům na klid bez DPH "pokud je to právně v pořádku".

Proto se ptám je někde nefinovano co se na to dá a co nedá koupit? A tom nařízení jsem to nenašel.

Dekujj


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tak si odpovím sám dle zákona par.68 odstavce 10, bodu b) je možné zjednodužšeně nakoupit v ČR zboží a služby, které bude použito/ budou poskytnuty na místě výkonu práce. Takže movité věci a služby co můžu užít venku. Barák ne, hypoteticky jo, když to firma bude umět - zákon to ale nedovoluje, tudíž je to o držku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Moneta se omlouvá za snížený úrok na spořáku a nabízí podílové fondy - "Navíc Vám od 15. 6. do 31. 7. 2020 nebudeme účtovat žádné vstupní poplatky"
Kupodivu mám ale pocit, že reálně tato nabídka byla platná ještě v srpnu. V září už si ale účtují vstup poplatek 1,5% - 2,5% co jsem tak viděl... škoda, že jsem nezačal dříve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...