Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Jo, přesně tuhle nabídku jsem dostal od Raiffeisen. Já blbec jim uvěřil...Od té doby se mohou přetrhnot, aby mě dotlačili k nějakému porušení podmínek- tu nepřičtou peníze vložené do bankomatu, onde nestáhnou splátku z eurového účtu, tady překvapivě zkusí stáhnout splátku o dva dny dřív než mají ve smlouvě... už se s nima poslední dobou nedá vydržet, zhoršili se tak, že jsou skoro srovnatelní s Unikredit. Jsem trpělivý, ale rozhodl jsem se od nich odejít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pracuju na refinancování úvěru. Jakou banku doporučíte ? 

Zkoušel jsi AirBank?

Jsou velice solidní, rychlí. Jasně podmínky bez klíček, tedy taky tam je bonusová sazba, ale ne CashBack a jiné záludnosti alá Sberbank.

Dokonce byli vyhodnoceni coby nejférovější banka.

https://www.penize.cz/spotrebitelske-uvery/422124-pujci-vam-50-tisic-zpatky-chteji-145-zebricek-ukazuje-na-koho-si-dat-pozor

Z osobní čerstvé zkušenosti s refinancovaním mohu jen doporučit. Dostal jsem 3,9% p.a. (RPSN 3,97%).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, bubo.cz napsal:


Zkoušel jsi AirBank?

Jsou velice solidní, rychlí. Jasně podmínky bez klíček, tedy taky tam je bonusová sazba, ale ne CashBack a jiné záludnosti alá Sberbank.

Dokonce byli vyhodnoceni coby nejférovější banka.

https://www.penize.cz/spotrebitelske-uvery/422124-pujci-vam-50-tisic-zpatky-chteji-145-zebricek-ukazuje-na-koho-si-dat-pozor

Z osobní čerstvé zkušenosti s refinancovaním mohu jen doporučit. Dostal jsem 3,9% p.a. (RPSN 3,97%).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jak je to dlouho? Čistě ze zvědavosti, ono se samozřejmě posuzuje hromada parametrů, ale na 3,9 mi to u AB nevyšlo. Nejmíň 4,8 Equa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

airbank ale funguje taktiež na bonusoch... standard bude 4,9, respektive 3,9 v prípade, že počas celej doby splácania nedojde k prodlení (podla IB) 

ja inak v týchto bonusoch až taký problém nevidím - dáva mi to zmysel napr. pri financovaní auta, ktoré viem, že chcem na 5 rokov a nemám dovod splácať úver predčasne (alternativa k leasingu/operáku). Samozrejme, nebude to vhodné, ak sa snažím čo najviac znížiť mesačnú splátku, plánujem predčasne splatiť atď... zároveň kvoli zvýšenej splátke a až následnému cash backu bude reálna cena peňazí vyššia, stále to ale bude (pri sazbe 1,9 s bousom) výrazne pod 3,9 RPSN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pro mě ty bonusový sazby nebyly ani na to auto, úvěr si beru primárně kvůli cashflow, nechtělo se mi sahat do hotovosti kterou mám buď jako železnou rezervu nebo kterou můžu případně proinvestovat a ten úrok tím v podstatě vymazat. Zároveň mám ale občas bonusy a jiný mimořádný příjmy který nepotřebuju nutně hromadit a psychicky jsou to pro mě peníze se kterýma nepočítám, takže když přijdou, můžu něco hodit do úvěru a rychleji se toho zbavit. Zároveň mít jasnou sazbu po celou dobu bez podmínek je pro mě prostě čištější byznys, jsem v tomhle konzervativní a paranoidní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, ragu napsal:

Tak pro mě ty bonusový sazby nebyly ani na to auto, úvěr si beru primárně kvůli cashflow, nechtělo se mi sahat do hotovosti kterou mám buď jako železnou rezervu nebo kterou můžu případně proinvestovat a ten úrok tím v podstatě vymazat. Zároveň mám ale občas bonusy a jiný mimořádný příjmy který nepotřebuju nutně hromadit a psychicky jsou to pro mě peníze se kterýma nepočítám, takže když přijdou, můžu něco hodit do úvěru a rychleji se toho zbavit. Zároveň mít jasnou sazbu po celou dobu bez podmínek je pro mě prostě čištější byznys, jsem v tomhle konzervativní a paranoidní.

no, z tohoto pohladu by som sa na to díval rovnako - mám požičané super lacno (za cenu do 3%) a na pevne dané obdobie, takže nemám dovod splácať predčasne a prípadný extra cash radšej investujem. Jediná podmienka je v tomto príapde zabezpečiť každý mesiac dostatok peňazí na účte, nič iné neriešim. Je to samozrejme ale len moj názor. 

V registroch zostáva každá otvorená žiadosť (aj keď je následne zatvorená), takže teoreticky sa niektoré banky možu dívať pomerne negatívne na nabídky z viacerých miest. Nepamatám si už ale, či sa do registru premietne aj dovod uzavretia žiadosti (na žiadosť/odmietnutý bankou..). Pravdepodobne áno. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, uznávám, je to pro mě i psychická záležitost se toho úvěru zbavit co nejdřív (a dokud můžu, člověk dneska nikdy neví). Samozřejmě bych mohl protáčet i ty mimořádné příjmy, ale jak říkám, bylo pro mě důležité mít možnost splatit dřív nebo tam občas něco přihodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 8 minutami, Tobi napsal:

Tak nevím jestli to spíš není do,, Co mne naštvalo,, ale co.Poslal jsem omylem 190kč na jiný účet a v mé bance Unicredit po mně chtěli poplatek 500kč,tak jsem zase šel do p..či .Je to tak všude?

Jo, s Unicredit je těžké pořízení, už jsem je u finančního Arbitra jednou "potrénoval" a zrovna rozjíždím další spor. Na běžné "lidské jednání" moc nejsou.
Nicméně banka je povinna ti sdělit kontaktní údaje na majitele účtu a to zdarma (při prokázání právního zájmu), toho pak můžeš kontaktovat se žádostí o vrácení platby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Patrik napsal:

Jo, s Unicredit je těžké pořízení, už jsem je u finančního Arbitra jednou "potrénoval" a zrovna rozjíždím další spor. Na běžné "lidské jednání" moc nejsou.
Nicméně banka je povinna ti sdělit kontaktní údaje na majitele účtu a to zdarma (při prokázání právního zájmu), toho pak můžeš kontaktovat se žádostí o vrácení platby

No, to mi vůbec sdělit nechtěli a to běžné lidskě jednání alespon na pobočce v Teplicích absolutně nemají. Ale poslal jsem to do jiné banky ,do Fio,tak jestli třeba nemají pravdu,no nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Tobi napsal:

No, to mi vůbec sdělit nechtěli a to běžné lidskě jednání alespon na pobočce v Teplicích absolutně nemají. Ale poslal jsem to do jiné banky ,do Fio,tak jestli třeba nemají pravdu,no nevím.

Jo ,a to jsem v předtuše lidské férovosti na ten účet poslal 1 korunu s prosbou o vrácení špatné platby a žádná reakce,lidi jsou svině,některý....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...