Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Aha, tak že by AML? A že si tak jako najednou vzpomenou ověřovat identitu po 10 letech co tam má člověk účet. :)

Ovšem nic moc by mě to nepřekvapilo, tuhle volal nějakej Ferda z Ou2 a kromě toho že mi chtěl něco prodat tak chtěl ať mu nadiktuju pro ověření celé rodné číslo, když jsem se ho zeptal proč mu nestačí poslední 4 číslice za lomítkem tak mi sdělil ať nejsem staromódní, že moje údaje stejně mají, lol. 

Nicméně na smsku od KB nebudu vůbec reagovat, myslím že se nic nestane, a když ano tak určitě dostanu nějakou oficiální výzvu s odůvodněním ;)

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KB má napríklad vo VOP, že sú oprávnení si spraviť kópiu dokladu. Zmluva podla mňa bežne obsahuje ustanovenia, na základe ktorých je klient povinný aktualizovať doklad (údaje) v prípade zmeny...

AML prechádza pomerne významným vývojom, ako zo strany zákonodarcu, tak zo strany ČNB, FAÚ atd. To, že KB na niečo dlhodobo kašle a potom sa to snaží dohnať, je už zase iný príbeh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sem to resil a nakonec sem to byl dat osobne na pobocku. Kdyz uz to pak ale chtela asi treti banka (pac mam vic uctu), tak uz sem rezignoval Nehlede na to, ze kdyz treba clovek zaklada online, tak to stejne taky musi nahrat. Nebo to opet donest osobne, ale to uz pak neni moc “pohodlne zalozeni z domova”. Si nevyberes. Oni si tu kopii vetsinou prosadi tak jako tak.
Ale vadi mi to taky, ne, ze ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U konkurence šel praktikovat postup: OP předložit, ale neudělit souhlas s kopií. Tím pádem zaměstnanec banky na obchodním místě udělá opis dokladu. Vyřešeno k oboustranné spokojenosti.

Odesláno z mého SM-A526B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dosla mi zprava z Erste Premier, od 1.9.2021 upravuji podminky pro vyuzivani sluzby:

– příjmové kritérium se změní na kombinované, protože k měsíčnímu příjmu 70 000 Kč současně přibude podmínka plnění bilančního kritéria (úspory, investice a úvěrové produkty), a to ve výši 250 000 Kč;

– depozitní kritérium (úspory a investice) bude zvýšeno z 1 500 000 Kč na 2 500 000 Kč;

– samostatné bilanční kritérium zůstává beze změny, tedy 4 000 000 Kč.

 

Ja jsem do CS presel loni po asi 19 letech z KB a jsem za to sakra rad. V KB to slo z kopce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přišlo mi to samé... jen přemýšlím, co přesně si představit pod "bilančním kritériem" 250.000 mám u nich stavebko a důchodové připojištění s celkem asi 200K + životko ... znamená to, že na účtu musím mít stále 50, nebo?

Myšleno, mám vícero účtů (u různých bank) a peníze jsou někdy tam a někdy jinde, tak aby mě to nějak nepřekvapilo.

Upraveno uživatelem Andrew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tam mas stavebko a penzijko s 200k+, tak zaroven musis mit prijem vic jak 70k, tak to se ti teoreticky pokryje. Dojde ti 70k a uz mas bilanci pres 250k. A pak to zas posles dal. Ale mozna si to predstavuju jak Hurvinek valku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co mám Erste Premier, tak je to tak pátá nebo šestá změna. Nahoru - dolů, zpřísnění podmínek, uvolnění podmínek. A k tomu "nepsaná pravidla" při jejichž neplnění (i když ta psaná plníte) vám vypoví účet. Jak tohle chtějí nabízet jako dlouhodobý produkt? :-o. 

Dávám bolševikovi (teda vlastně Erste) rok, maximálně dva, pak zas bude změna. Zkusím to ještě vydržet, jsem zvědav, s čím přijdou příště. 

Kdyby aspoň přišli s něčím zajímavým, na Finexpertu se probíhají jejich poplatky za investice a je to masakr. I když člověk plní jen tu spodní hranici kritéria, tak si ty služby "zdarma" zaplatí několikrát. 

Jeden tip tam byl - nakoupit přes ČS protiinflační dluhopisy, tam by poplatky měly být nulové a přitom splníte kritérium. Uvažuji o tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ma tu nekdo zkusenost s uctem v bance "za carou" pripadne s uctem v nejake zahranicni bance v CR ? Je tam rozdil v pristupu, poplatcich, vysi uroku u pujcky atd. ? 

Jako Krusnohorec mam na mysli napr. toto: 

Ostsächsische Sparkasse Dresden

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus kolegové, končí mi fixace u hypotéky. Máte někdo tip na nějaklou výhodnou hypotéku ? Na jaké se dá dostat procento ?
Díky předem za každý tip.

Co jsem se naposledy koukal, tak zajímavý bylo Refinanso od Monety. Jinak finanční poradci, teda ti solidní, většinou umí celkem vyjednat lepší sazbu. Reálný teď bude asi něco pod 2%.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, honza71 napsal:

Ahoj, ma tu nekdo zkusenost s uctem v bance "za carou" pripadne s uctem v nejake zahranicni bance v CR ? Je tam rozdil v pristupu, poplatcich, vysi uroku u pujcky atd. ? 

Jako Krusnohorec mam na mysli napr. toto: 

Ostsächsische Sparkasse Dresden

Obecně banky moc nejsou vstřícné pro lidi, kteří nemají v dané zemi ekonomický zájem (zaměstnání, bydliště). Kdysi jsem zkoušel založit účet u DKB.DE a ING-DiBa a obojí mi zamítli. Pravda, bylo to přes Internet a bylo to spojeno s nějakou akcí pro nové klienty (jednou byl odměnou pevný disk a jednou peníze). Podobně jsem nepochodil asi před 2 lety na Slovensku u několika bank (náhodou jsem se ocitl v obchodním centru, tak jsem obešel pár bank a z těch, které byly bezplatné a účet mi nezřídila ani jediná).

Toto platí zejména pro nízkonákladovky. "Placené" banky už jsou schopny vstřícnějších kroků, velmi známá na našem trhu je VR Bank Zittau https://www.vb-loebau-zittau.de/vr-bank-cz/vr-bank-cz.html která má i česky mluvící bankéře a snad i občas dojíždějí do ČR. Není vyloženě drahá, ale nedá se prohlásit za bezplatnou.

Co se úrokových sazeb týče, ty vycházejí spíše z měny než země, tj. vklady a půjčky v eurech (a to i u českých bank) budou za jiných podmínek, než to samé třeba v polských zlotých, českých korunách nebo maďarských forintech. Je ale pak potřeba počítat s kurzovým rizikem. 

Němci mají registr zvaný SCHUFA a jak se do něj jednou dostaneš (třeba i díky kreditní kartě s malým limitem), máš mnohem snazší přístup k dalším úvěrům (a obráceně, když v SCHUFA nejsi, velmi obtížně budeš úvěr u německé banky získávat), kamarád se takhle (právě přes žitavskou banku) propracoval k slušnému úvěrovému limitu.

Co se přístupu týče, zajímavou pověst má Oberbank (je i na našem trhu). Pro "lidi z ulice" má naprosto nepřijatelné podmínky, však taky "vyhrála" poslední místo v anketě "vstřícná banka" https://www.podnikatel.cz/clanky/banka-se-pokousela-vylepsit-si-hodnoceni/, až si prosadila vyřazení z této ankety. Její přístup je opravdu takový divný, pamatuji si, jak před několika lety začaly poprvé klesat úrokové sazby a oni informaci o úroku na svém spořícím účtu stáhli z www stránek a bylo ji možno zjistit pouze osobně na poboččce. V jiných diskusích se ale dočítám, že když si někoho vyberou sami (celkem aktivně oslovují potenciální zajímavé klienty), dokážou nabídnout nejlepší podmínky na trhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Tomas_2002 napsal:

Čus kolegové, končí mi fixace u hypotéky. Máte někdo tip na nějaklou výhodnou hypotéku ? Na jaké se dá dostat procento ?

Díky předem za každý tip.

Nejlepší časy pro refinanc už jsou pryč, když nyní ČNB zvýšila úrokové sazby, už 2 % bych považoval za úspěch. Ale jak píšou kolegové, šel bych hlavně po "čisté" hypotéce, tj. bez nutnosti dalších pojištění atd. Pokud myslíš, že můžeš mít v budoucnu neočekávané příjmy, uvažoval bych o offsetové hypotéce, nabízí Air a FIO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Tomas_2002 napsal:

Čus kolegové, končí mi fixace u hypotéky. Máte někdo tip na nějaklou výhodnou hypotéku ? Na jaké se dá dostat procento ?

Díky předem za každý tip.

My refinancovali v prosinci. A jednoznačně nejlíp vyšlo refinanso.cz. Nikde jinde mi nenabídli nic nepšího. A bylo to za 1,79% na 10 let bez pojištění. Teď koukám, že mají 2,19% na 10 let.

Upraveno uživatelem Beet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, honza71 napsal:

Ahoj, ma tu nekdo zkusenost s uctem v bance "za carou" pripadne s uctem v nejake zahranicni bance v CR ? Je tam rozdil v pristupu, poplatcich, vysi uroku u pujcky atd. ? 

Jako Krusnohorec mam na mysli napr. toto: 

Ostsächsische Sparkasse Dresden

Z německých aktivně používám VR Bank ze Zittau. Mají také pobočky v Praze a Liberci. Poplatky jsou stejné ale na úvěr bych zapomněl pokud bych nebyl daňový rezident v Německu - úvěrový registr a celý “risk management” pro jednoho malého klienta řešit nebudou. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Patrik napsal:

Nejlepší časy pro refinanc už jsou pryč, když nyní ČNB zvýšila úrokové sazby, už 2 % bych považoval za úspěch. Ale jak píšou kolegové, šel bych hlavně po "čisté" hypotéce, tj. bez nutnosti dalších pojištění atd. Pokud myslíš, že můžeš mít v budoucnu neočekávané příjmy, uvažoval bych o offsetové hypotéce, nabízí Air a FIO

 

před 20 hodinami, Beet napsal:

My refinancovali v prosinci. A jednoznačně nejlíp vyšlo refinanso.cz. Nikde jinde mi nenabídli nic nepšího. A bylo to za 1,79% na 10 let bez pojištění. Teď koukám, že mají 2,19% na 10 let.

Díky moc chlapi. Asi bych i za těch 2,19 na 10 let byl vděčný :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc chlapi. Asi bych i za těch 2,19 na 10 let byl vděčný  

Já mám ze začátku minulého roku 2.29 na 15 u KB (jen pro představu ČSOB kde jsem premium Klient měla tehdy 2.8). Tuším že KB je jediná kdo umožňuje takhle dlouhou fixaci, takže pokud ti jde o tohle,koukni k nim a sežeň si dobrýho prostředníka kterej to vyjedná.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...