Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Sberbank už neotevře. Otázkou je, jak "run na banku" zvládne další ruská banka Expobank. A jestli bude ovlivněn i Revolut.

https://www.mesec.cz/clanky/v-cesku-pusobi-tri-banky-s-vazbou-na-rusko-expobank-revolut-a-sberbank/?fbclid=IwAR15RmWyGQ-v-XcB426tJRTDKOoRgkCibyeQcPcCsndum_DTzIK0hooRrcQ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele kluci, jak na to? - mám u té blbé Sberbank jen malý úvěr. Jak to bude- jako můžu ho splatit ihned, ale tím je podpořím a navíc příjdu o peníze, které mi po řádném splácení mají zaplatit... byla to tehdy nějaká "fér půjčka" myslím...

Jak to nejlépe udělat, aby do Ruska nepřišla ani koruna navíc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že nyní, když Sberbank nekomunikuje asi nemá smysl nic moc řešit. Dohodnuté úvěry splácet dle smlouvy a čekat, jestli banku někdo převezme nebo jestli půjde do likvidace.

 

Potíže, zdá se, dorazily už i do Expobank. Infolinka nedovolatelná, IB hlásí chyby (i když po opakovaných pokusech, zdá se, že se kamarádovi podařilo platbu odeslat, aspoň systém nahlásil, jestli dorazí, těžko říct.).

 

expo.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se minulý týden nepodařilo ani na dva pokusy převést na Revolut 30 tis. Kč na platbu do zahraničí, prostě Erste tam nic neodeslala. Z té samé Erste karty platba proběhla v pohodě, bohužel blbým kurzem. Zruším Revolut (Rusy nepodporuji) a objednal jsem mKartu Svět od mBank pro platby v jiných měnách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem dohledal, tak je zavřená i Bosenská a Maďarská pobočka. Hádám, že dříve nebo později zavřou všechny, stačí, až to dnes večer vyjde v rakouských zprávách :D

Samozřejmě kromě ruské Sberbank, tu ruský stát podrží - i kdyby měl výrazně omezit výběry.

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když někomu odebere licenci ČNB, tak je jasné, že u nás končí. Vypořádání vkladů bude přes pojištění, vypořádání hypo a úvěrů netuším, někdo to převezme. Otázka je, co člověk zaplatí, kam peníze zmizí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha díky za odkazy, už to čtu, tady to lítá rychleji ty zprávy, než to člověk stačí sledovat :D

Nevíte, jak to bude např. i s (druhotnýma) akciema typu https://www.patria.cz/akcie/3335280e-087a-4694-b06b-239b901dbd23/sberbank-depository-receipt/online.html ? To se asi přestane všechno prostě úplně obchodovat že.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, bobi napsal:

Promiňte, ale nechápu, jak z toho může mít někdo radost. Ta banka funguje pod evropskou licencí (přebírala Volksbank a.g.) a peníze a účty v ní mají evropští občané a společnosti. To znamená, že ten problém se týká reálně klientů, tedy nás, nikoliv Rusů. To, že rusá matka má tuším 49% podíl v této evropské bance, je sice pravda, nicméně stalo se to, co se dalo předpokládat : když ji evropa odstříhla (ruskou matku) od SWIFT, tak ruská matka nemá zájem sanovat hotovostně evropskou dceru s tím, aby evropané dostali zpět svoje peníze...respektive služby. Prostě jsme se střelili do vlastní nohy. Tady to zmiňuje i česká CEO, že se nedomluvili s matkou „Je mi velice líto situace, které nyní čelí naši klienti, obchodní partneři i zaměstnanci. I přes úzkou spolupráci s naším akcionářem se nám bohužel nepodařilo nadále zajistit poskytování služeb našim klientům v plném režimu. Společně s našimi zaměstnanci vyvíjíme maximální úsilí k tomu, abychom překonali následky aktuální geopolitické situace a našli co nejpřijatelnější řešení pro všechny naše klienty co nejdříve. Ráda bych jim všem poděkovala za pochopení této mimořádné situace, kterou způsobily externí faktory. Rovněž jsme informovali ČNB a úzce s ní spolupracujeme,“ řekla Marijana Vasilescu, předsedkyně představenstva a CEO Sberbank CZ.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, Patrik napsal:

Myslím, že nyní, když Sberbank nekomunikuje asi nemá smysl nic moc řešit. Dohodnuté úvěry splácet dle smlouvy a čekat, jestli banku někdo převezme nebo jestli půjde do likvidace.

 

Potíže, zdá se, dorazily už i do Expobank. Infolinka nedovolatelná, IB hlásí chyby (i když po opakovaných pokusech, zdá se, že se kamarádovi podařilo platbu odeslat, aspoň systém nahlásil, jestli dorazí, těžko říct.).

 

 

Taky mám stejný obrázek v IB. Naštěstí jsem aktiva převedl před 14 dny, tak mě tam zbývají jen nějaký drobný z úroků.

Podle mě, bude další na řadě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Andrew napsal:

Netušíte, jak je bezpečná AirBank vzhledem k PPF aktivitám v Rusku? Předpokládám, že je stabilní, ale pro jistotu se ptám.

Podle mého se jít o vůbec netýká. Asi jako bych já byl akcionářem nějaké banky a ztratil bych peněženku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Patrik napsal:

Podle mého se jít o vůbec netýká. Asi jako bych já byl akcionářem nějaké banky a ztratil bych peněženku.

Díky, tak nějak jsem si to myslel, teď ještě jak moc se bát o Revolut, mám tam nějaké "investice", tak jestli to tahat ven, nebo zatím nechat a sledovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem byl u Revolutu raději opatrný, ale s tím jak Rusové začali připravovat útok na Ukrajinu minulý rok, tak jsem to tam začal balit, prostě takovou banku nechci. Kraj Vysočina zahučel ve Sberbank za 2 miliardy, no dobrý....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...