Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Mrkni na kurzy mKarta Svět, přijdou mi podobný Revolutu. Objednal jsem kartu, je na cestě, takže ještě nemám praktickou zkušenost.

https://www.mbank.cz/osobni/karty/debetni-karty/mkarta-svet/

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem na to, mKarts Svět má na platby super kurz (mnohdy lepši než revolut, chvilku jsem to před pár lety sledoval), ale na běžné převody je kurzovní lístek stejně mizerný jako v jiných velkých bankách. 

 

Poslední dobou mám tak nějak potřebu si sem tam něco odložit na EUR/USD účet, což u revolutu je otázka pár kliknutí s příjemným kurzem. Rád bych to něčím nahradil. Jasně, jedna z možností je prostě poslat CZK na revolut, tam udělat převod a pak si to poslat na devizový účet v bance, ale rád bych ten revolut úplně vypustil.

 

ZEN na první pohled vypadá dobře, jdu si o tom něco přečíst, díky za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Frostie napsal:

Vždyť tady všichni hledáme alternativu... padla tady hellobank, která má fajn kurz, je to kreditka, problém tedy budou výběry z bankomatu. Padla tady mKarta svět, která má dobré kurzy na platby,  ale problematické jsou převody. Plus teda je za mě ještě mínus, že u mbank lze mít pouze jeden účet, což třeba pro mě je problém, protože mbank je taky jedna z mála bank, kde lze mít společný, jakože opravdu společný, účet, proto ho mám společně s drahou polovickou jako účet na běžný chod domácnosti a nemůžu si tam tedy založit ještě jeden vlastní účet. Padla tady unicredit, která má ale mizernou pověst...

Každá alternativa má tedy část toho, co je potřeba, ale komplexní řešení, které nahrazuje revolut jsme zatím nenašli. Věřím ale, že se najde. Taky hledám, využívám Revolut poměrně dost, ale nemám v současné chvíli důvěru, že vše bude fungovat i nadále a hraje tam samozřejmě roli i moralni aspekt, na který tu apeluješ a který, jak sis určitě všiml, byl jedním z faktorů který tu diskusi inicioval... mimochodem ten odkaz tady Patrik daval uz par stranek zpatky, myslím, že se pohoršuješ úplně zbytečně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Maro napsal:

Vždyť tady všichni hledáme alternativu... padla tady hellobank, která má fajn kurz, je to kreditka, problém tedy budou výběry z bankomatu. Padla tady mKarta svět, která má dobré kurzy na platby,  ale problematické jsou převody. Plus teda je za mě ještě mínus, že u mbank lze mít pouze jeden účet, což třeba pro mě je problém, protože mbank je taky jedna z mála bank, kde lze mít společný, jakože opravdu společný, účet, proto ho mám společně s drahou polovickou jako účet na běžný chod domácnosti a nemůžu si tam tedy založit ještě jeden vlastní účet. Padla tady unicredit, která má ale mizernou pověst...

Každá alternativa má tedy část toho, co je potřeba, ale komplexní řešení, které nahrazuje revolut jsme zatím nenašli. Věřím ale, že se najde. Taky hledám, využívám Revolut poměrně dost, ale nemám v současné chvíli důvěru, že vše bude fungovat i nadále a hraje tam samozřejmě roli i moralni aspekt, na který tu apeluješ a který, jak sis určitě všiml, byl jedním z faktorů který tu diskusi inicioval... mimochodem ten odkaz tady Patrik daval uz par stranek zpatky, myslím, že se pohoršuješ úplně zbytečně...

Já se nechtěl pohoršovat a předchozího odkazu jsem si nevšiml. Mea culpa! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Maxmillian napsal:

Jako alternativu k Revolut se ještě podívejte třeba na Curve nebo Wise. Nabízí jiné možnosti a ne tolik co Revolut, ale obojí funguje dobře.

Wise jsem měl a nemohu doporučit (koukněte na nějaké diskuse  ala trustpilot). Bez varování zavřou účet, bez vysvětlení, za tří měsíce ti pošlou peníze , ale jen na účet, který vlastní ta entita, která ho měla u nich (fyzická či právnická osoba), což někdy může být porblém. Jinam to nepošlou. Celkem běžná praxe těchto fintechů, jak jsem zjistil (a to i  na vlastní kůži) a děje se tak v okamžiku, kdy se na účtu nashromáždí větší objem peněz (desítky až jednotky stovek tisíc eur např). Proč to dělají, nevím, ale dělají to a dělají to úplně všichni , i Revolut. Stačí hledat diskuse a nebo i komentáře na jejich profilech fb apod.

Takže s měnšími částkami asi ano, ale pro větší objemy bych byl opatrný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakmile člověk pracuje s většími částkami, pak udělá dobrý kurz (tzv. individuální kurz) i Komerční banka, to není problém, několikrát jsem to využil. Problém je právě s malými částkami, kde je rozdíl klidně 5% oproti běžným bankám a při mnoho platbách (nejen platby kartou v zahraničí) za rok se to prostě nastřádá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vy mě děsíte s tím Revolutem. Koupil jsem pár eur na dovolenou, když bylo euro teď tak dole. Převézt to někam jinam? Zkušenosti s cizoměnovým účtem nemám. Co by jste doporučili? Možnosti Moneta, ČSOB, mBank.

Žádné akcie ani krypto tam nemám. Jen ještě pár zlotých na nákupy v Polsku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen to malinko shrnu. MBank Svět (pozor, existuje i "základní" karta se špatnými kurzy) má kurz dle karetní společnosti + 0,4 % (dříve byl příplatek jen 0,2 %). Z debetních karet na našem trhu asi nejlepší, ideální pro výběr z bankomatů (pozor, musí se vybírat částky nad ekvivalent 1500 Kč, jinak je účtován poplatek). Také, bohužel, čím dál častěji se setkávám s tím, že zahraniční bankomaty si účtují vlastní poplatek (většinou ekvivalent 4-6 USD) a v některých zemích se jen obtížně hledají takové, které si ho neúčtují (třeba v Thajsku si ho účtují všechny).

Hello má ten kurz také dle karetní společnosti, ale bez toho příplatku.

Při porovnávání s Revolutem je třeba vzít také v úvahu, že zatímco Revolut účtuje aktuální kurz, většina bank (včetně mBank i Hello) účtuje ke dni zaúčtování, což je 1-3 dny po platbě. Z toho pak můžou vycházet velké rozdíly v kurzu, pokud dochází k pohybu hodnoty měny. Obdobné platí pro Curve (zaúčtování ihned, příplatek o víkendu)

Revolut dost tlačí na placené plány, proto omezuje použitelnost u bezplatného plánu, tedy výši výběru z bankomatu nebo objem měsíčních plateb bez příplatků.

Výhodou Curve proti Revolutu je, že zatímco Revolut je předplacenka (tj. máte u nich peníze), Curve funguje jako "proxy", tj. se strhne jen výše aktuální platby.

Pokud tedy můžu já doporučit, volil bych kombinaci mBank Visa Svět + MC kreditku Hello. A jako doplněk Curve navázanou ať už na jednu z těchto dvou nebo úplně na jinou kartu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Patrik napsal:

Jen to malinko shrnu. MBank Svět (pozor, existuje i "základní" karta se špatnými kurzy) má kurz dle karetní společnosti + 0,4 % (dříve byl příplatek jen 0,2 %). Z debetních karet na našem trhu asi nejlepší, ideální pro výběr z bankomatů (pozor, musí se vybírat částky nad ekvivalent 1500 Kč, jinak je účtován poplatek). Také, bohužel, čím dál častěji se setkávám s tím, že zahraniční bankomaty si účtují vlastní poplatek (většinou ekvivalent 4-6 USD) a v některých zemích se jen obtížně hledají takové, které si ho neúčtují (třeba v Thajsku si ho účtují všechny).

Hello má ten kurz také dle karetní společnosti, ale bez toho příplatku.

Při porovnávání s Revolutem je třeba vzít také v úvahu, že zatímco Revolut účtuje aktuální kurz, většina bank (včetně mBank i Hello) účtuje ke dni zaúčtování, což je 1-3 dny po platbě. Z toho pak můžou vycházet velké rozdíly v kurzu, pokud dochází k pohybu hodnoty měny. Obdobné platí pro Curve (zaúčtování ihned, příplatek o víkendu)

Revolut dost tlačí na placené plány, proto omezuje použitelnost u bezplatného plánu, tedy výši výběru z bankomatu nebo objem měsíčních plateb bez příplatků.

Výhodou Curve proti Revolutu je, že zatímco Revolut je předplacenka (tj. máte u nich peníze), Curve funguje jako "proxy", tj. se strhne jen výše aktuální platby.

Pokud tedy můžu já doporučit, volil bych kombinaci mBank Visa Svět + MC kreditku Hello. A jako doplněk Curve navázanou ať už na jednu z těchto dvou nebo úplně na jinou kartu.

Tady už jsem byl vyveden z omylu, že u HB to neplatí. https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?mode=like&f=316&p=13137532#p13137532

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, M10 napsal:

Wise jsem měl a nemohu doporučit ...

Takže s měnšími částkami asi ano, ale pro větší objemy bych byl opatrný.

Dobre vedet, diky. Ono to bude stejne jak nahodne blokovani uctu u Revolut.

Kazdopadne tak nejak jsem to myslel, ze je to vhodne pro mensi castky a ne, ze tam nekdo bude posilat zivotni uspory. Na to je bohuzel potreba hledat jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu tedy dobře, že u mBank nemohu mít souběžně CZK/EUR/USD účet? 

Pokud tomu tak je, tak zatím asi založím EUR/USD u FIO, nebo AirBank, kde je vedení a snad i příchozí a odchozí platby zdarma... 

U investic hold oželím ty peníze za poplatky a nejspíš to přesunu na Degiro. Tam bude předpokládám nejsnazší cestou prostě u revolutu prodat, poslat peníze na degiro a tam to samé nakoupit.... Netuším jestli je možné akcie z revolut přesunout k opravdovému brokerovi. 

Rád bych se alespoň prozatím veškerým fintechům (a obzvláště těm východním) úplně vyhnul... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud se něco nezměnilo, tak mBank cizoměnové účty neumí, jako že vůbec.

FIO a Air umí. SEPA platby (tj. v rámci EHS, což je EU + některé další země a v EUR) jsou ze zákona za cenu vnitrostátních korunových, tj. v těchto bankách zdarma. Poněkud komplikovanější je to u USD plateb, které jsou dle ceníku pro zahraniční platby. 


Co se týče hotovostních operací, Air umí pracovat jen s korunami. U FIO jsou vklady a výběry hotovosti v cizí měně na přepážce zpoplatněny - 0,5 % z objemu min. 75 Kč max. 250 Kč. Nicméně na slovenských pobočkách jsou (i pro majitele českých účtů, účty u FIO jsou totiž "československé", stačí změnit kód banky /2010 na /8330 a z českého účtu se stane slovenský a ze slovenského český) vklady a výběry EUR zdarma, stejně jako pro Slováky vklady a výběry CZK v ČR.

Pro časté operace s EUR v hotovosti bych doporučil Creditas. Vklady do půl milionu (i v cizí měně) jsou zdarma a výběry do půl milionu (i v cizí měně) jsou za 10 korun.
Pro jistotu jsem si to teď telefonicky ověřil a platí to pro CZK, EUR, USD. Vedou účty ještě v GBP, CHF a PLN, ale hotovostní operace v těchto měnách nepodporují.

SEPA platby jsou zdarma, za ostatní zahraniční/cizoměnové účtují za příchozí 50 Kč (to je velmi levné, u velkých bank to může být i několik set korun) a za odchozí 150 Kč za SHA a 850 za OUR (opět velmi levné v porovnání s ostatními bankami, hlavně OUR za paušál spoustu bank vůbec nenabízí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Beet napsal:

Tady už jsem byl vyveden z omylu, že u HB to neplatí. https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?mode=like&f=316&p=13137532#p13137532

Teď nerozumím, já když platím v cizí měně, tak mám platbu nejdříve v blokacích s nějakým kurzem a pak zaúčtovanou s jiným, ale zkusím to sledovat při další platbě a napíšu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nad tím tak přemýšlím, stejně to asi dopadne tak, že to nakonec převedu na CZK a pošlu v korunách. 

 

Ale ještě řeším jednu věc a to jsou daně, ve chvíli, kdy uzavřu všechny investice u revolutu, budu to muset zohlednit v přiznání a nikoho předpokládám nebude zajímat, že jsem za ty prachy okamžitě koupil to samé u jiného brokera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...