Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

úrokové sazby opět rostou. J&T má u svého 1 denního účtu 4 % p.a., Trinity asi chystá 4,08, už na to má připravený obrázek na webu, ale ještě to nevyhlásili

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takova akademicka otazka.  Zenska mi poslala penize toto pondeli, pripsany byly dnes (ve ctvrtek) rano. Slo to z KB do UniCredit. Lze to nejak rozumne vysvetlit? Vypis ohledne odeslani z KB jsem videl a nepredpokladam, ze by mela duvod ho falsovat.     

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, warann napsal:

Takova akademicka otazka.  Zenska mi poslala penize toto pondeli, pripsany byly dnes (ve ctvrtek) rano. Slo to z KB do UniCredit. Lze to nejak rozumne vysvetlit? Vypis ohledne odeslani z KB jsem videl a nepredpokladam, ze by mela duvod ho falsovat.     

Nevím, jestli vysvětlit, ale osvětlit možná : korunové platby standartně probíhají v režimu D+1. Pokud odesílatel/ka zadal platbu v pondělí, mohla odesílající banka přistoupit ke zúčtování až v úterý (klasicky, pokud zadává odesílatel patbu odpoledne) + 1 Den je středa, a přijímající banka ti to zaúčtuje následný den ráno = čtvrtek. Naprosto standartní bankovní transfer v CZK měně. Jestli někdy proběhne stejná transakce rychleji, je to jen otázka štěstí (technicky se mi to tu nechce vysvětlovat, je to na dlouhé pojednání) :). U EUR plateb je ze zákona povinnost provést zúčtování do 24 hodin v rámci EU, takže tam se ti může stát, že platbu obdržíš za minutu, za hodinu, nebo za  půl dne, nejpozději však za den. U české měny tomu tak ovšem není, jen to lidé obvykle neví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, warann napsal:

Takova akademicka otazka.  Zenska mi poslala penize toto pondeli, pripsany byly dnes (ve ctvrtek) rano. Slo to z KB do UniCredit. Lze to nejak rozumne vysvetlit? Vypis ohledne odeslani z KB jsem videl a nepredpokladam, ze by mela duvod ho falsovat.     

To je hodně zvláštní. 

Je pravda, že některé banky mají tzv. cut-off již pozdě odpoledne, tj. platba s dnešním datem půjde zadat např. max. do 18. hodiny (takto to měla Sberbank) a pokud se ji pokusím zadat později, musím vyplnit datum splatnosti zítřejší. Komerční banka to tak, dle mého názoru, nemá (zase tolik ji nepoužívám) a je možné zadávat platby klidně do půlnoci a hlavně, na výpise by se ukázalo úterní datum.
Tj. pokud paní měla na výpise datum platby pondělní, tak to nejpozději v úterý mělo být v Unicredit. Některé banky (u KB si nejsem jist) mají dokonce D+0 (nejedná se o okamžité platby, ty jdou v jiném režimu a obě strany je musí podporovat), tj. když se zadá platba ráno/dopoledne, přijde do cílové banky ještě ten samý den.

Komerční banka podporuje i okamžité platby, bohužel Unicredit (jako jedna z posledních) nikoliv.

Osobně odhaduji nějaký problém na straně Unicredit (nedivil bych se tomu, já už jsem si s nimi zažil svoje, tři vyhrané spory před finančním arbitrem o něčem svědčí :D ). Kdyby šlo o větší částku, nebo ti v souvislosti s tím vznikly nějaké náklady / nějaká újma, je možné požadovat náhradu (minimálně zákonný úrok z prodlení je neoddiskutovatelný, pokud jsi schopen prokázat i výši způsobené škody, tak bys měl být úspěšný ve vymáhání), klidně přes finančního arbitra, je to zdarma. Ale chápu, že ne každý mého koníčka sdílí a paní má asi taky jiné věci na práci, než do dopisovat s arbitrem. Případně to můžeš ty, jako majitel účtu u Unicredit, reklamovat u své banky a žádat vysvětlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono šlo o nájem a paní stejně končí. Takže problém nevznikl, kromě toho, že jsem ji prudil s platbou a ona se bránila, že to má "dávno" odeslaný.

O UniCredit si myslím svoje, bohužel zde historicky má více účtů a hlavně úschovy a jsem línej to měnit.

Každopádně díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, Unicredit hodně cílí na advokáty, notáře a další svobodná povolání. Trošku mi to připomíná Sberbank, tak taky hodně lidí "zahučelo" právě na úschovách :D

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-cnb-vyloucila-specialni-zachazeni-s-advokatnimi-uschovami-ve-sberbank-191930

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo zkušenost s přechodem Revolut apky na nový telefon? Manželka má nový telefon a nejde jí aktivovat Revolut apku. Příjde jí email a aktivačním tlačítkem, ale po zmáčknutí se nic neděje. Nepřesměruje to do apky. Nic to nepotvrdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsme na to přišli, žena ten email s potvrzením otevírala v apce od Seznamu a ta to blokovala. Asi blok přesměrování nebo tak něco. Když jsme ten email otevřeli v Chromu, tak to šlo napoprvé. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trinity Bank měla asi pěkný odliv vkladů, a tak krátce po sobě přichází s další nabídkou :

 

Vážená klientko, Vážený kliente,

s potěšením Vás informujeme, že od 25. dubna 2022 opět zvyšujeme úrokové sazby na spořicím účtu Výhoda+ v rámci marketingové akce Dobrý klient (dále také jen „Účet“). Připravili jsme pro Vás aktuálně jedny z nejvyšších úrokových sazeb na našem bankovním trhu. Nově budou Vaše vklady úročeny sazbou až 4,58 % ročně.

Úrokové sazby Vám automaticky zvýšíme od 25. dubna 2022 na všech účtech zřizovaných v rámci marketingové akce Dobrý klient následovně:

Účty bez fixace úrokové sazby a vkladu:

 · Účet se zvýhodněnou sazbou: 4,08 % p.a. do 400 tisíc Kč vkladu a 3,68 % p.a. nad 400 
   tisíc Kč vkladu; 
zvýhodněná sazba do 400 tisíc Kč vkladu je Vám nastavena vždy pouze na 
   jednom tomto Účtu a v případě zřízení více účtů Vám budou prostředky na těchto dalších 
   účtech úročené sazbou 3,68 % p.a. bez omezení výše vkladu.

Účet s fixací úrokové sazby a vkladu na 12 měsíců, který nabízíme od 11. 4. 2022:

 · 4,58 % p.a – a to na jakoukoliv výši vkladu

Zhodnocujte své volné finanční prostředky s fixací na 12 měsíců.
Od 25. dubna 2022 tedy zvyšujeme úrokovou sazbu na 4,58 % p.a. a zároveň rušíme pásmové úročení, čímž Vám zajistíme nejvýhodnější úrok na celý Váš vklad v případě fixace finančních prostředků (vkladu) na 12 měsíců.

Mějte své finanční prostředky kdykoli k dispozici.
Od 25. dubna 2022 zvyšujeme úrokovou sazbu na 4,08 % p.a. pro vklady do výše 400 tisíc Kč. Vklady nad 400 tisíc Kč budou úročeny sazbou 3,68 % p.a.

Více informací pro Vás bude k dispozici dne 25. 4. 2022 v upravený podmínkách k dané marketingové akci Dobrý klient.

Vážíme si Vaší důvěry a věříme, že tyto informace Vás potěší. Naší dlouhodobou strategií je přinášet klientům nejatraktivnější zhodnocování vkladů. Již 25 let chráníme Váš úspěch.

V případě dotazů se neváhejte obrátit na naši bezplatnou infolinku 800 678 678 nebo na e-mailovou adresu info@trinitybank.cz.

 

Těšíme se na další spolupráci.

S úctou,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedivím se nabídce. ČNB neustále zvyšuje úroky za úvěry a je to celkem masakr. Úrok v KB minulý rok v dubnu 2,6%, letos v dubnu 7,2%, tedy za půjčených 5 mil. zaplatí firma v současnosti měsíčně 30 tis. Kč, kdy minulý rok platila celkem srandovních 11 tis. Kč. Všechno poletí velmi rychle nahoru, inflace reálně dosahuje 20%, tedy nezbývá, než nakoupit co se dá, protože střízlivě odhaduji inflaci do roku 24 v součtu nějakých 50%, tedy na účtu mít jen nezbytné prostředky a i 10% úrok na nějakém účtu je vzhledem k inflaci dost málo. Já už mám celkem jasno, kam poputují peníze, do banky rozhodně ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...