Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Jo, roste to:

 

SPORAKY: (bez podminky investic)
*RB/ING 4.1% do 300t (nad 300t 0.2%) pro byv. klienty ING (spor. ucet TOP+3 platby kartou) -> od 1.4. (puv. 3.6%)
*Trinity 4.08% do 400t (nad 400t 3.68%) (ucet Dobry klient) -> od 25.4. (puv. 3.68/3.18%)
*Expobank 4.01% neomezene -> od 4.5. (puv. 3.51%)
*J&T 4% neomezene (1denni vklad, min. 1m) -> od 7.4. (puv. 3%)
*FIO 4% do 200t (nad 200t/1m/10m 0.1%/0.15%/0.2%) (FIO konto) -> od 1.5. (puv. 3%)
*Equa 4% do 3m (nad 3m 0.01%) (ucet Extra) urok jen bez odchozi platby dany mesic -> od 7.4.
*Creditas 3.6% do 350t (nad 350t 2.1%) -> od 1.5. (puv. 3.1%)
Creditas 3.6% do 350t (nad 350t 2.6%) (akce do 30.4. pro nove vklady od 16.1.) -> od 17.1. (puv. 2.8%)
*Moneta 3.3% do 1m (nad 1m 0.5% ) -> od 24.4. (puv. 2.5%)

 

https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=302027&start=5730

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až nyní v posledním výpisu a zpětně v dalších z tohoto roku, jsem si všiml, že Hello zrušila bonusy u své kreditní karty. Ověřeno dotazem a potvrzeno bankou. Víte o tom? Jaká je nejlepší alternativa v současnosti? Ještě mám kreditku od Monety.

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přinese mně nějaký výhody ČSOB Premium účet? Jsem BFU, do banky fyzicky chodím tak jednou za dva roky, mám tam trochu investic a nějaký to pojištění, nikam nelítám, všechno se snažím řešit vlastní silou s minimální účastí banky.

EDIT: ani kreditku nepoužívám 

Upraveno uživatelem Paw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Koci napsal:

Až nyní v posledním výpisu a zpětně v dalších z tohoto roku, jsem si všiml, že Hello zrušila bonusy u své kreditní karty. Ověřeno dotazem a potvrzeno bankou. Víte o tom? Jaká je nejlepší alternativa v současnosti? Ještě mám kreditku od Monety.

díky

Jo, plošné bonusy zrušili, ale mají teď občas nějakou akci, tento nebo minulý měsíc byl bonus za nákupy v obchodech s oděvy a oblečením, atd. Snad ještě dává smysl cobrand Mototechna, která dává 4 % za nákupy u čerpacích stanic (taky s nějakým limitem, tuším 5 stovek?).

Alternativ moc není, Unicredit, ČS a AirBank umožňují ve svých aplikacích "zapnutí" bonusů ve vybraných obchodech (spravuje to pro ně stejná firma, nabídky jsou velmi obdobné, ale ne shodné, např. hodně se liší výše bonusu v Albertu), ČSOB má u své kreditky bonusy do Světa odměn (mělo by jít použít na splátku dluhu na kreditce). ČSOB nedává bonusy z platby na poště a asi i z dobíjení předplacených karet.

Pak jsou tu A Karta a Lady Karta od Komerční banky, ale ty dávají bonusy jen na penzijko.

Já mám tři Transparentní kreditní karty od České spořitelny, dávají 1 % maximálně 350 korun, ale jen z internetových transakcí, ale funguje dobití Revolutu (a tím pak platit)

 

před 2 hodinami, Paw napsal:

Přinese mně nějaký výhody ČSOB Premium účet? Jsem BFU, do banky fyzicky chodím tak jednou za dva roky, mám tam trochu investic a nějaký to pojištění, nikam nelítám, všechno se snažím řešit vlastní silou s minimální účastí banky.

EDIT: ani kreditku nepoužívám 

Největší bonus ČSOB jsou salonky a cestovní pojištění. Pokud nepoužíváš, moc ti to nepřinese. Snad na výběr jedno ze třech pojištění (právní pojištění řidiče, občanská odpovědnost nebo internetová rizika) a pak jsou ještě nějaká pojištění ke kartě, je tam např. prodloužená záruka u vybraného zboží. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako první na dnešní krok ČNB reaguje Trinity bank :

 

Vážená klientko, Vážený kliente

s potěšením Vás informujeme, že od 5. května 2022 opět zvyšujeme úrokové sazby na spořicím účtu Výhoda+ marketingová akce Dobrý klient (dále také jen „Účet“). Připravili jsme pro Vás aktuálně nejvyšší úrokovou sazbu na našem bankovním trhu. Nově budou Vaše vklady úročeny výjimečnou sazbou až 5,08 % ročně.

Úrokové sazby Vám automaticky zvýšíme od 5. května 2022 na všech již zřízených účtech v rámci marketingové akce Dobrý klient následovně:

Účty bez fixace úrokové sazby a vkladu

  · 4,08 % p.a na celý zůstatek – dochází ke zrušení pásmového úročení a sjednocení sazeb na 4,08 % na jakoukoliv výši vkladu.

Účty s fixací úrokové sazby a vkladu na 12 měsíců 

  · 5,08 % p.a. * – do 400 tisíc Kč vkladu
  · 4,58 % p.a. * – nad 400 tisíc Kč vkladu

* Úroková sazba, která se Vám zobrazuje u daného účtu v internetovém bankovnictví, je uvedena již jako průměrná sazba dle úročení zůstatku 400 tis. Kč sazbou 5,08 % p.a. a dalšího zůstatku na účtu, který se Vám úročí sazbou 4,58 % p.a.

Zvýhodněná sazba do 400 tisíc Kč vkladu je Vám nastavena vždy pouze na jednom tomto Účtu a v případě zřízení více účtů Vám budou prostředky na těchto dalších účtech úročené sazbou 4,58 % p.a. bez omezení výše vkladu.

Více informací naleznete v podmínkách k marketingové akci Dobrý klient v příloze tohoto e-mailu nebo na webových stránkách www.trinitybank.cz.

Vážíme si Vaší důvěry a věříme, že Vás tyto informace potěší. Naší dlouhodobou strategií je přinášet klientům nejatraktivnější zhodnocování vkladů.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jednu stranu je fajn, že se Trinity snaží být na špici se sazbama (jako garážové bance jí nic jiného nezbývá), na druhou stranu ta jejich hra s pásma, typama vkladů, rozlišování nový klient/starý klient mě vždycky .... řekněme iritovala.

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem taky jejich klient. Volal jsem tam a chtel prevest na ten novy typ uctu. Nelze, mam si zalozit novej. A bohuzel ani nejde pri zakladani uspisit overeni, kdyz uz jsem jejich klient. Cely proces se musi udelat znova. To je trosku opruz. Ale za ty uroky to asi stoji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to presne funguje? To si zafixujes 5,08% na rok a az za dva mesice zvysi CNB zase sazby, tak budes mit fix horsi nez nove podminky? Kdyz vypovis protoze chces vyssi sazbu, tak o dosavadni uroky prijdes? Podle me to je jak pisu a pak neverim, ze to nekdo bude chtit fixovat kvuli jednomu procentnimu bodu, ale treba se pletu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@uff Áno, myslím, že presne tak to funguje. Na druhú stranu môže ČNB tie úroky aj znížiť. Netvrdím, že to urobí dnes alebo o mesiac, ale stať sa to môže.

Na účte u TRINITY mi dnes svieti úrok 3,92%, pritom v pondelok tam bolo 4,08%

 

Upraveno uživatelem koveras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pouze pri splneni podminek:

“Stačí, když třikrát zaplatíte platební kartou v kamenném nebo online obchodě. Myslete na to, že je třeba použít tu platební kartu k běžnému účtu, ke kterému máte sjednaný Spořicí účet TOP. Platby vždy vyhodnocujeme zpětně za přechozí měsíc.”

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pouze pri splneni podminek:

“Stačí, když třikrát zaplatíte platební kartou v kamenném nebo online obchodě. Myslete na to, že je třeba použít tu platební kartu k běžnému účtu, ke kterému máte sjednaný Spořicí účet TOP. Platby vždy vyhodnocujeme zpětně za přechozí měsíc.”
To je v pohode, ja platim tak 50x.

Odesláno z mého SM-S901B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Muffik napsal:

Ty sice jo, ale pro nás ostatní, kteří nemáme RB, je ten dodatek od Happy88 celkem zásadní.

 

On je ten Top spořící účet určen pro klienty z ING Bank, který přebrala RB, a ty platby jsou druhou podmínkou…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pouzivate nekdo sluzbu typu Wetsern Union Business Soliutions (ex Travelex), prevod měn a/nebo platba na ucet v ruznych cizokrajnych menach?

WUBS se meni na Convera a tak premyslim, jestli neni nejaka lepsi alternativa (hlavne pro kurz EUR x CZK)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...