Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, simon_magus napsal:

pouzivate nekdo sluzbu typu Wetsern Union Business Soliutions (ex Travelex), prevod měn a/nebo platba na ucet v ruznych cizokrajnych menach?

WUBS se meni na Convera a tak premyslim, jestli neni nejaka lepsi alternativa (hlavne pro kurz EUR x CZK)?

Já mám smlouvu s:

akcenta.cz
devizy.cz
easychange.cz

ještě má na finančních fórech dobrou pověst SAB.cz, ale sám s nimi zkušenost nemám. 

Hodně záleží na objemu transakcí, obecně devizovky moc nestojí o malé a příležitostné zákazníky. Malým platbám je vstřícnější Fortissimo (devizy.cz), ale u malých plateb má horší kurzy (lepší než banky, ale horší než jiné devizovky) a Easychange (přes svoji "retail" službu) europlatba.cz. 

V naprosté většině jsou kurzy (resp. marže ke středovému kurzu) individuální, tedy dle vyjednávacích schopností a předchozích objemů obchodů, v minulé firmě jsme vždy obvolali několik devizovek, zjistili kurz a pak vzali tu nejlepší pro konkrétní obchod. Výjimka v tomto je Easychange, ti mají nákupní i prodejní kurz na webu s pevnou marží 8 haléřů u eura na každou stranu (ale dle zkušeností z fór, lze telefonicky dohodnout kurz lepší).

Někteří diskutující si pochvalují směnárnu Monety v aplikaci.

Hodně také záleží na rozsahu měn, třeba Europlatba podporuje pouze tři měny (EUR, USD a GBP), naopak Akcenta umí měn opravdu hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji, Moneta směnárna je překvapivě dobrá (používám pro EUR a USD). Dobré kurzy se dají najít i ve Směrně RB (za 39 Kč měsíčně) do limitu 40 000 Kč měsíčně, zbytek už pak člověk musím přes Robota (strašné UI).

Jinak doporučuji CitFin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda, na Citfin jsem zapomněl, používali jsme ho v minulé firmě ještě pod názvem Citco. Jeho výhodou je, že umí vlastní účty, což požadují někteří brokeři (prostě aby platba přišla z účtu "Josef Novák" a ne "směníme peníze sro"). Nevýhodou je, že uzavírá smlouvy pouze s podnikateli. Za doby Citca měl velmi "rozkolísané" kurzy, byl schopen dát nejlepší ze všech, stejně jako úplně nesmyslný, chtělo to hodně vyjednávat.

Pak je tu ještě Revolut, ale ten bych na "vážnou práci" a zejména operaci s vyššími objemy nedoporučoval.

Ještě doplním, že většina bank má "dealingové oddělení", kde se lze "domáhat" lepších kurzů, ale zajímají je jen velké obchody. V minulé firmě se nám tak dlouho "vnucovala" ČSOB, až jsme s nimi uzavřeli dealingovou smlouvu, nakonec při našich objemech transakcí (desítky tisíc CHF většinou na jednu transakci, obvykle 5 transakcí měsíčně) nikdy nenabídli konkurenceshcopný kurz s devizovkami, takže jsme nikdy nic neuzavřeli.

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Josef01 napsal:

Úvěr je 2,1% + Pribor 1M, tedy přesně před rokem 2,5%  dnes 7,85% rozdíl si každý spočítá, naposledy byl takový Pribor před 21 lety, takže každý asi tuší, že něco není v pořádku....

ja prevedl uver do EUR pred 14 dny...mam 2,3% fix na 5 let. 

tohle bude velky pruser...uz je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Patrik napsal:

Pravda, na Citfin jsem zapomněl, používali jsme ho v minulé firmě ještě pod názvem Citco. Jeho výhodou je, že umí vlastní účty, což požadují někteří brokeři (prostě aby platba přišla z účtu "Josef Novák" a ne "směníme peníze sro"). Nevýhodou je, že uzavírá smlouvy pouze s podnikateli. Za doby Citca měl velmi "rozkolísané" kurzy, byl schopen dát nejlepší ze všech, stejně jako úplně nesmyslný, chtělo to hodně vyjednávat.

Pak je tu ještě Revolut, ale ten bych na "vážnou práci" a zejména operaci s vyššími objemy nedoporučoval.

Ještě doplním, že většina bank má "dealingové oddělení", kde se lze "domáhat" lepších kurzů, ale zajímají je jen velké obchody. V minulé firmě se nám tak dlouho "vnucovala" ČSOB, až jsme s nimi uzavřeli dealingovou smlouvu, nakonec při našich objemech transakcí (desítky tisíc CHF většinou na jednu transakci, obvykle 5 transakcí měsíčně) nikdy nenabídli konkurenceshcopný kurz s devizovkami, takže jsme nikdy nic neuzavřeli.

diky moc...projdu si to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 5. 2022 v 11:47, simon_magus napsal:

pouzivate nekdo sluzbu typu Wetsern Union Business Soliutions (ex Travelex), prevod měn a/nebo platba na ucet v ruznych cizokrajnych menach?

WUBS se meni na Convera a tak premyslim, jestli neni nejaka lepsi alternativa (hlavne pro kurz EUR x CZK)?

Ja smenuju pres akcentacz.cz a mam u CSOB CZK a EUR ucet a eurovou kartu, u CSAS mam multimenovou kartu a CZK aji EUR ucet. To samy jak u CSOB mam nove u Creditas a ti me furt presvedcujou, jak maj nejlepsi kurzy, tak je pak taky prubnu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak Equa má zas nějaký výpadek, nejde mi žádná záložka v bankovnictví, a když na popáté ano, dostanu se k dokončení investičního příkazu, spadne, to a hlásí chybu, takže vlastně nevím, jestli to proběhlo, nebo ne. Super😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blbý dotaz se ptát tady, ale nevíte jestli Oberbank ještě u nás funguje? Snažím se je kontaktovat už 2 týdny ale zatím nemožný úkol (fyzicky jsem nikam nešel - nevím jestli jsou otevření pro lidi z ulice)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 5. 2022 v 8:50, x591 napsal:

Blbý dotaz se ptát tady, ale nevíte jestli Oberbank ještě u nás funguje? Snažím se je kontaktovat už 2 týdny ale zatím nemožný úkol (fyzicky jsem nikam nešel - nevím jestli jsou otevření pro lidi z ulice)

Doufám, že ano, protože jinak netuším, kam mi chodí žena, když ráno tvrdí, že jde do práce 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, postul napsal:

Doufám, že ano, protože jinak netuším, kam mi chodí žena, když ráno tvrdí, že jde do práce 🙂

🙈 Takže opravdu blbý dotaz ... Ale dnes už mám alespoň na jejich čísle "všechny naše linky jsou obsazené", ale zase to nikdy neprojde dál. Tak třeba se mi to do měsíce podaří :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, x591 napsal:

🙈 Takže opravdu blbý dotaz ... Ale dnes už mám alespoň na jejich čísle "všechny naše linky jsou obsazené", ale zase to nikdy neprojde dál. Tak třeba se mi to do měsíce podaří :) 

Mně už asi tři týdny nefunguje po aktualizaci žádná z jejich aplikací a taky se mi zatím nepodařilo dovolat se 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oberbank je pro mne vůbec velká záhada. Když vstoupila na trh, měla velmi zajímavý spořící účet, pak klesaly sazby a banka na to zareagovala tak, že se aktuální sazba nedala zjistit ani z ceníku/úrokového lístku na webu ani v IB, ale pouze dotazem na pobočce. Ne nadarmo si vysloužila poslední místo v anketě Vstřícná banka, odkud se jí s pomocí soudních žalob podařilo nechat se vyřadit.

Na druhou stranu na Finexpertu čtu, že umí až pohádkové individuální nabídky. Zkrátka, když přijdete z ulice, skoro máte pocit, že obtěžujete, když si vás ale sama vyhlédne, dokáže dát nejlepší hypotéku, úvěr a vůbec podmínky jakéhokoliv produktu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...