Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
Moneta spustila nový spořák, do 400 000 Kč úrok 4,5 % p.a. Má to jen háček - podmínky. Obrat 20 tisíc a 5 plateb kartou. Účet už u nich mám, kartu mi ale pro nepoužívání zrušli. Blbé je, že podmínka musí být splněna pro následující měsíc, tj. když chci získat bonusový úrok příští měsíc, musím už tento splnit.
Naštěstí karta lze ihned po žádosti na pobočce přidat do GooglePay a díky samoobslužným pokladnám není problém udělat větší počet drobných transakcí těsně za sebou, k tomu okamžitou platbou převést 20 tisíc a během chvíle jsou podmínky splněny 😃
Kdo účet nemá, může ještě dostat 1000 Kč bonus za jeho založení.
Může jít o obrázek text, kde se píše Historie Grafy Budouci platby Vypisy Avíza Hledejte variabilní symbol, prijemce, poznámku. Vše Príchozi Odchozí Blokace Zadané Trvalé prikazy Albert 27. 2022 Albert Neprovedené Albert 27. 2022 Albert -1,30 CZK Albert 27. 2022 Albert -1,80 CZK Albert 27. 6. 2022 Albert -2,00 CZK Albert 27. 2022 Albert -1,20 -1,20CZK CZK Chrz, Patrik 27. 2022 Nezatridéné Nezatri -1,70 CZK 20 000,00
 
 
 
 
 
 
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj, ví prosím někdo kdy se začínají úročit peníze na spořícím účtu po té co přijdou na účet? Jde mi o to, že budu například posílat zítra dopoledne peníze se spořáku z J&T na spořák Unicreditu a zajímá mě jestli se budou prostředky úročit tento den alespoň v jedné bance? Děkuji za odpovědi :)) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezké odpoledne, má někdo zkušenosti s chargebackem pro jednorázovou online platební kartu Revolut? Je to vůbec možné? Díky Jirka 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Adajih napsal:

Ahoj, ví prosím někdo kdy se začínají úročit peníze na spořícím účtu po té co přijdou na účet? Jde mi o to, že budu například posílat zítra dopoledne peníze se spořáku z J&T na spořák Unicreditu a zajímá mě jestli se budou prostředky úročit tento den alespoň v jedné bance? Děkuji za odpovědi :)) 

Záleží, jak jsou nastavené core bankovní systémy. Úročení se zpravidla počítá v rámci End-Of_Day noční uzávěrky a rozhodující je zůstatek účtu v okamžiku spuštění uzávěrky. S velkou pravděpodobností bude v J&T v daný okamžik na účtu 0 (pokud jsi vše poslal do Unicredit). No a na straně Unicredit by se měl úrok napočítat, pokud nemají v systému nastaveno, že zůstatek má být na účtu 24 hodin, aby se napočítaly úroky. Na straně J&T se používá dost starý core banking system. 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezké odpoledne, má někdo zkušenosti s chargebackem pro jednorázovou online platební kartu Revolut? Je to vůbec možné? Díky Jirka 
Chargeback jsem bez problému realizoval (a myslím že to bylo právě u jednorázové karty, ale už si nejsem jistý vzhledem k uplynulé době).

Revolut obecně nemá problém přijmout peníze zpět na zrušenou (jednorázovou) kartu, takže chargeback musí také správně identifikovat/přiřadit.

Rozhodující bude jen doložit oprávněnost požadavku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, T-800 napsal:

Chargeback jsem bez problému realizoval (a myslím že to bylo právě u jednorázové karty, ale už si nejsem jistý vzhledem k uplynulé době).

Revolut obecně nemá problém přijmout peníze zpět na zrušenou (jednorázovou) kartu, takže chargeback musí také správně identifikovat/přiřadit.

Rozhodující bude jen doložit oprávněnost požadavku.
 

Díky. Inu situace se má následovně: 24.7. jsem objednal a zaplatil telefon z EU skladi, 25.7. byla objednávka pozastavena, protože se údajně neshodují údaje objednavatele a plátce, a chtějí prokázat majitele účtu, vyřešeno, byť dost nestandartně. 26.7. objednávku opět zpracovávají, 28.7. je odeslána. Dnes 2.8. Mi napíší, že telefon vlastně v Evropě ani skladem nemají, a že to teda pošlou z Číny, jestli je to ok. Což za mě OK není. 1) pokus o zadržení platby 2) informují o odeslání zboží které nemají, 3) rozdíl v ceně je 130€ plus dodatečně CLO+DPH, a hlavně, nechci čínskou ROM.  Vznesl jsem dotaz na doplácení rozdílu z jejich strany, a dodání zboží dle objednávky, zatím bez odezvy. A vzhledem k tomu že mi to celé přijde jako dost nestandartní jednání, věřím, že by to mohl být oprávněný, byť zdlouhavý požadavek 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Adajih napsal:

Ahoj, ví prosím někdo kdy se začínají úročit peníze na spořícím účtu po té co přijdou na účet? Jde mi o to, že budu například posílat zítra dopoledne peníze se spořáku z J&T na spořák Unicreditu a zajímá mě jestli se budou prostředky úročit tento den alespoň v jedné bance? Děkuji za odpovědi :)) 

No, obecně platí, že ze dne vkladu a dne výběru se úročí pouze jeden den. Tj. když peníze na účet vložíš v pondělí a vybereš ve středu, dostaneš úrok za dva dny a není přitom určeno, jestli za po+út nebo út+st. Tolik teorie. V praxi záleží k jakému okamžiku banky počítají úrok - metodou pokus-omyl jsem dospěl k závěru, že k zůstatku k půlnoci, nicméně zcela jistě existují výjimky.
U Unicredit je to ještě komplikovanější o to, že neumí okamžité platby a nejsem si jist, jestli umí D+0, tj. že když to ze zdrojové banky odejde brzy ráno, že to ten samý den přijde do Unicredit, spíše bych odhadoval, že ne. V tom případě bys o jeden úročený den přišel.

Osobně tuto banku nemám rád, měl jsem s ní tři (naštěstí vítězné) spory před finančním arbitrem a jelikož o "problémového zákazníka" nestojí, vypověděla mi účet :D.

 

před 3 hodinami, nizkotucnytvaroh napsal:

Hezké odpoledne, má někdo zkušenosti s chargebackem pro jednorázovou online platební kartu Revolut? Je to vůbec možné? Díky Jirka 

Tohle bych rozdělil na 2 "problémy".
1) jestli je možné získat vrácené prostředky na již zrušenou kartu - ano, lze.

2) jestli ti bude Revolut nápomocný při získání platby zpět za nedodané zboží, neposkytnutou službu, pokud tak obchodník neučiní dobrovolně. Zde bych sázel spíše na to, že nikoliv. Banky chargeback nemají moc rády a zatímto ty české k tomu lze donutit prostřednictvím finančního arbitra https://www.mesec.cz/clanky/nabizi-vam-letecka-spolecnost-pouze-voucher-pozadejte-o-chargeback/ na Revolut takové páky nemáš a můžeš zkoušet obdobný orgán v Británii nebo Litvě (podle toho, kde máš účet veden)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna v současnosti chargeback s Revolutem řeším, vlastně je to má první zkušenost. 

Prvotní komunikace super, politování nad situací. Pak požadavek na upřesnění situace. Nyní běží až 50 denní lhůta na vyjádření prodejce. Jsem cca v polovině, Revolut mi 2x poslal ubezpečení, že to nezapadlo a řeší to s prodejcem a že má tu lhůtu pro vyjádření a musíme tedy vyčkat. 

Také nevím, jak to dopadne, ale zkusil jsem to, už jsem celkem naštvaný, jak se někteří prodejci chovají, co si vůbec dovolí k zákazníkovi - a to i třeba velké vyhlášené e-shopy, prostě divná doba. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak UPDATE:

Po mé žádosti o doplacení rozdílu mezi cenou z EU skladu a Číny, prodejce radši celou objednávku zrušil a uvádí: refund processed, mají na to 10 pracovních dní, tak uvidíme, a doufám, že to nezapadne díky té jednorázové Revolut kartě 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 6. 2022 v 13:41, Pepino777 napsal:

mBank s účinností od 27.6.2022

image.thumb.png.0030a713c9d4ca20e67c6b31b335c58d.png

 

Založil jsem si těch 8 cílů.

Ale pozor, pokud budete mít posl. den v měsíci na některém "podúčtu" 100000,01 a více, tak mBank vyplácí ten nízký úrok na všechny vklady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 6. 2022 v 14:00, Patrik napsal:
Moneta spustila nový spořák, do 400 000 Kč úrok 4,5 % p.a. Má to jen háček - podmínky. Obrat 20 tisíc a 5 plateb kartou. Účet už u nich mám, kartu mi ale pro nepoužívání zrušli. Blbé je, že podmínka musí být splněna pro následující měsíc, tj. když chci získat bonusový úrok příští měsíc, musím už tento splnit.
Naštěstí karta lze ihned po žádosti na pobočce přidat do GooglePay a díky samoobslužným pokladnám není problém udělat větší počet drobných transakcí těsně za sebou, k tomu okamžitou platbou převést 20 tisíc a během chvíle jsou podmínky splněny 😃
Kdo účet nemá, může ještě dostat 1000 Kč bonus za jeho založení.
Může jít o obrázek text, kde se píše Historie Grafy Budouci platby Vypisy Avíza Hledejte variabilní symbol, prijemce, poznámku. Vše Príchozi Odchozí Blokace Zadané Trvalé prikazy Albert 27. 2022 Albert Neprovedené Albert 27. 2022 Albert -1,30 CZK Albert 27. 2022 Albert -1,80 CZK Albert 27. 6. 2022 Albert -2,00 CZK Albert 27. 2022 Albert -1,20 -1,20CZK CZK Chrz, Patrik 27. 2022 Nezatridéné Nezatri -1,70 CZK 20 000,00
 
 
 
 
 
 
 
 

Tak ta Moneta už má spořák 5,1 % za podmínek jak píšeš.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, AndyAaron napsal:

Me dnes potesila Fio. Platba ze Slovenska na muj fio eur ucet odeslana rano a pripsana na ucet v jednotkach hodin. Prevod mezi CS a Fio v ramci sekund. Konecne ma clovek pocit, ze zije ve 21. stoleti :)

prevod z DE do CR - 2 az 3 dny, SEPA platba. Prevod z Texasu do CR, 22min... Pravda $42 fee...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...