Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

V ceniku vidim prvni vklad/vyber hotovosti (neni specifikovana mena) v kalendarnim mesici zdarma..

 

Ale v pripade varianty "chytry ucet" je vedeni kazde vedlejsi menove slozky uctu za 29,-/mesic. (Uctuje se v pripadech, kdy behem zuctovaciho obdobi dojde na uctu k pohybu, nebo na nem je zustatek >100Kc, nebo ekvivalent)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Pepino777 napsal:

V ceniku vidim prvni vklad/vyber hotovosti (neni specifikovana mena) v kalendarnim mesici zdarma..

 

Ale v pripade varianty "chytry ucet" je vedeni kazde vedlejsi menove slozky uctu za 29,-/mesic. (Uctuje se v pripadech, kdy behem zuctovaciho obdobi dojde na uctu k pohybu, nebo na nem je zustatek >100Kc, nebo ekvivalent)

Proto mi pro běžné použití přijde nejvhodnější Creditas. EUR i CZK účet bez poplatku a 10 Kč za výběr "normální" částky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ta eura většinou potřebuji v zemích mimo eurozónu (typicky potápění v Egyptě), tj. možný výběr v eurozóně z bankomatu mi moc nepomůže. Navíc bankomaty čím dál častěji účtují (další) poplatek za výběr zahraniční kartou, typicky kolem 6 USD. Nejdříve se tento mor rozšířil v Thajsku (zde už bankomaty, které by neúčtovaly poplatek za výběr zahraniční kartou nejsou), ale zakotvil i v Evropě (setkal jsem se s tím v Chorvatsku, Polsku, ale obecně se vyskytuje ve všech turistických oblastech a často i mimo ně). Takže i když má moje banka výběr z bankomatu v zahraničí zdarma, je čím dál těžší takový bankomat, který si poplatek neúčtuje, v zahraničí najít. K tomu "nabízejí" i DCC (dynamyc currency conversion), třeba bankomaty Euronet jsou schopny účtovat i 16,6 % z vybírané částky oproti kurzu ECB. 

Fio má ještě jednu zajímavou možnost, je možné vybrat eura v hotovosti na slovenských pobočkách (stejně tak si Slováci mohou vybrat eura na české pobočce).

Pro můj způsob použití je tak nejužitečnější výběr na české pobočce, proto ta Creditas. Mám totiž část platu v EUR, tak si je nechávám posílat na účet u Creditas a pak je vyberu, než se jedu potápět (v Egyptě chtějí divecentra kolem 3 % poplatek při platbě kartou).

Teď navíc končí Hello bank, což pro mne byla hlavní karta při platbě v zahraničí, tak hledám, čím budu platit. Napsal jsem dotaz do Creditas, jak budou účtovat platby z EUR účtu, třeba Unicredit měla (nevím, jestli ještě má) konverzi dle kurzu karetní společnosti na EUR a následně pak už bez konverze stržení z EUR účtu, kdyby to tak měla Creditas, byl by to hlavní favorit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych ke Creditas dodal snad jenom to, ze vyridit neco na pobocce je horsi jak jit do Motola na ortopedii. Jednou jsem to po pul hodine cekani na Florenci vzdal. Nevim, jestli nejaka jina pobocka je na tom lip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Nowis napsal:

Takže aktuálně bys pro vedení účtu ve dvou měnách (CZK, EUR), platby a výběry v eurozóně doporučil Creditas?

tak EUR účet u Creditas má tu výhodu výběru EUR za 10 Kč na pobočce. Jelikož ta eura potřebuji mimo eurozónu (na potápění, např. v Egyptě), potřebuji je vybrat zde v ČR před odjezdem an dovolenou, takže výběr z bankomatu nepomůže (navíc bankomaty čím dál častěji účtují poplatek za použití zahraniční karty).

EUR účet mám u Creditas, dnes jsem posílal dotaz, jak to je s platbami kartou k EUR účtu a vypadá to, že mám nového favorita:

Transakce provedená v jiné měně (např. USD, GBP, EGP) je ke dni zaúčtování převedena karetní společností Mastercard jejich kurzem na zúčtovací měnu EUR, banka tedy od Mastercard získá informaci o částce v EUR a bez jakékoliv další konverze částku zaúčtuje z EUR účtu.

Mám totiž část výplaty v EUR, které si nechávám posílat do Creditas, takže s ní budu (až mi skončí Hello) platit všechny cizoměnové platby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 4. 2023 v 19:40, Patrik napsal:

tak EUR účet u Creditas má tu výhodu výběru EUR za 10 Kč na pobočce. Jelikož ta eura potřebuji mimo eurozónu (na potápění, např. v Egyptě), potřebuji je vybrat zde v ČR před odjezdem an dovolenou, takže výběr z bankomatu nepomůže (navíc bankomaty čím dál častěji účtují poplatek za použití zahraniční karty).

EUR účet mám u Creditas, dnes jsem posílal dotaz, jak to je s platbami kartou k EUR účtu a vypadá to, že mám nového favorita:

Transakce provedená v jiné měně (např. USD, GBP, EGP) je ke dni zaúčtování převedena karetní společností Mastercard jejich kurzem na zúčtovací měnu EUR, banka tedy od Mastercard získá informaci o částce v EUR a bez jakékoliv další konverze částku zaúčtuje z EUR účtu.

Mám totiž část výplaty v EUR, které si nechávám posílat do Creditas, takže s ní budu (až mi skončí Hello) platit všechny cizoměnové platby

Jestli tomu správně rozumím,  tak pokud platím kartou k EUR účtu v Creditas v obchodě třeba 100€, strhne se mi z EUR účtu 100€ bez nějakých dalších poplatků/konverze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Za me je v tomhle nej CSOB, mam tam tri ucty, CZK, EUR, USD, ke kazdymu zvlast kartu, a kdyz potrebuju devizy, zavolam na jejich forex oddeleni a nakoupim si co potrebuju za kurz blizko stredu. Mam i multimenu u Erste, ale to me moc nebere. U Creditas mam EUR kartu, ale tu nepouzivam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...