Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Já jsem spokojen. S "kouzelným kódem" (pošlu jako SZ, kdyžtak si to pak předejte) ještě 0,2 % navíc.

Takhle je to alternativa ING konta. Jen spořák, nic jiného neumí. Také neumí okamžité platby, tj. peníze jsou na jiném účtu nejdříve následující pracovní den (když se zadá příkaz dopoledne).

Pokud se požádá o potvrzení o daňovém domicilu, není úrok zdaněný, uvede se pak v daňovém přiznání (pro lidi bez zdanitelných příjmů je pak vlastně úrok do nějakých 30 000 Kč osvobozen od daně :D ). Což může mít zajímavý benefit - vyšší vykazovaný příjem v daňovém přiznání třeba pro účely hypotéky.

Úrok připisován denně a díky nedanění se úročí i to, co by se jinak strhlo na dani (a daní se až za rok)

vub.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal jsem přes SZ dotaz, tak odpověď dám i sem:

 

standardně strhávají 20 % slovenskou daň. Ale požádal jsem český finanční úřad o "potvrzení o daňovém domicilu", stačí volnou formou, já napsal zhruba něco takového:

Žádám o potvrzení o daňovém domicilu pro účely vyhnutí se dvojímu zdanění úroků na účtu Všeobecné úvěrové banky. Potvrzení prosím vydat k datu podání žádosti.

S pozdravem Tvá Máňa

Přiložil jsem pracovní smlouvu a ofocenou občanku a nalepil 100 Kč kolek. To jsem pak donesl na finanční úřad. Lze to řešit i datovou schránkou, ale té se zuřivě bráním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně jsem se dostal k tomu, abych EUR kartu od Creditas pořádně provětral, ze začátku jsem měl trochu problém se zprovozněním. Moje vrozené skblictví (neochota vyzkoušet kartu platbou v korunách v ČR) spolu s chybním postupem při aktivaci vedla k tomu, že jsem s ní na Orknejích nezaplatil. Vyšel až druhý pokus - během prodlouženého víkendu jsme se vydali do západní Evropy.

Mám část příjmu v EUR a tahle karta má tu dobrou vlastnost, že platby ve třetích měnách (tedy cokoliv mimo CZK a EUR) nechá přepočítat karetní společnost (MasterCard) do EUR (tedy kurzem velmi blízko středu, pro kontrolu u Visa2Egypt jsem platil 25 USD, strženo 22,84 EUR) a pak 1:1 strhne s EUR účtu už bez dalších konverzí a přirážek. Eurové platby to, logicky, strhává 1:1. Účet zdarma, karta zdarma, běžné transakce (kartou i SEPA) zdarma. Vzhledem k tomu, že končí Hello Bank tak je to velmi zajímavá alternativa. Ještě by to chtělo něco podobného pro koruny, protože měnit CZK na EUR jen proto, abych pak platil např. v USD nedává moc smysl.
Koukám také na zajímavou vlastnost - po zaúčtování platby to ukáže i mapku, kde platba proběhla.

Creditas.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro info - pokud máte mobilní bankovnictví u RB a přeinstalujete si komplet telefon, tak už si mobilní bankovnictví nemůžete aktivovat přes internetové bankovnictví, ale musíte buď na pobočku, nebo si před vymazáním telefonu musíte bankovnictví přesunout na jiný telefon. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

RBbroker nám nějak taky zlobí.

IMG_20230522_101855.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, tenge napsal:

Není nějaký podraz u té akce u UCB která dá za 3 pohyby 400 měsíčně?

Myslím, že akci o měsíc zkrátili. Původně byla do 30.6. Včera jsem kouknul na podmínky a je tam do 31.5. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Maro napsal:

Přemýšlel jsem o tom, byť tu banku taky nemusím, ale hlavní showstopper je pro mě nemožnost okamžité platby.

Na tohle jsem se jich ptal, okamžité platby by měly fungovat v druhé polovině letošního roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...